Par kūrortu: Slēpošana Austrijā - AUSTRIJA

Slēpošana Austrijā
Slēpošana Austrijā
Slēpošana Austrijā
Slēpošana Austrijā
Slēpošana Austrijā
Laika josla: GMT+1

Apraksts

 


Reģioni

Bādgašteina

Apraksts
Bādgašteina – viens no nedaudzajiem Austrijas kūrorta centriem, kas sniedz ne tikai pārsteidzošas atpūtas un dziedniecības iespējas, bet ir arī lieliski piemērots kalnu slēpošanas sporta cienītājiem. To mēdz dēvēt par brīnumdaiļās Gašteinertāles ielejas kūrortu pērli, kas atrodas pašā Alpu centrā un kļuvusi slavena, pateicoties termālo avotu dziednieciskajām īpašībām.
Pilsēta ir pakavveidīgi ielocījusies kalnu aizā un atrodas aptuveni 1000 metru augstumā virs jūras līmeņa. Kūrorts izceļas ar daudzstāvu mūra ēkām, kas būvētas vēl 18.-19. gadsimtā. Senlaicīgās viesnīcas apvienojumā ar mūsdienīgo atpūtas un izklaides infrastruktūru piešķir Bādgašteinai īpašu šarmu. Viens no pilsētas simboliem ir fantastiskais ūdenskritums, kas atrodas tās centrā.
Bādgašteinas lielākā vērtība ir 17 termālie avoti. Pēc tam, kad 15. gadsimta sākumā Štīrijas hercogs Frederiks šeit atkopās no vecajiem ievainojumiem, valodas par vietējo ūdeņu dziedinošo spēku ātri izplatījās visā Eiropā. Jau 19. gadsimtā šurp traucās vai visa Eiropas aristokrātija, un kopš tā laika Bādgašteina ir viens no populārākajiem un lielākajiem Eiropas kūrortiem.
Bādgašteinā atrodas plaši pazīstamais "Felsentherme Gastein” veselības komplekss. Fitnesa klubu un plašo wellness zonu ar dažādām saunām un pirtīm lieliski papildina segtie un atklātie termālā ūdens baseini (ūdens temperatūra no +24 līdz +34 C).
Bādgašteina ir lieliska vieta slēpošanas cienītājiem. Kalnu slēpošanas sezona kūrortā ilgst no novembra līdz aprīļa beigām. Augstumu starpība svārstās no 900 līdz 2246 metriem. Trases visā 118 km garumā ir aprīkotas ar 25 pacēlājiem. Kūrortā ir daudz sarežģītu nobrauktuvju, kuras pa spēkam tikai pieredzējušiem kalnu slēpotājiem. Vakarpusē dzīve pilsētiņā neapklust. Atpūtniekus laipni aicina vietējie bāri un diskotēkas (ieskaitot Kongresa centrā esošo Centrālo izklaides parku), kā arī pasaulē lielākie kalnos esošie kazino.
Fantastiskās ainavas, tīrais kalnu gaiss, lieliski priekšnoteikumi sekmīgām ārstniecības procedūrām un termoterapijai, nesteidzīga, vienmērīga atpūta un aizraujoši kalnu slēpošanas nobraucieni – to visu saviem viesiem dāsni piedāvā Bādgašteinas kūrorts. Tādai daudzveidībai ir grūti pretoties!
Pie navigācijas

Bādhofgašteina

Apraksts
Ziemas sporta un balneoloģijas kūrortpilsētiņa Bādhofgašteina atrodas vien 7 km attālumā no Bādgašteinas. Šos kaimiņos esošos kūrortus vieno daudz kopīga – gan unikāli dziednieciskie minerālavoti, gan slavenās radona alas Radhausberga kalnā, gan iespēja apvienot ūdensdziedniecību ar slēpošanu. Tomēr, neraugoties uz tuvo teritoriālo izvietojumu, šie kūrorti ir ļoti atšķirīgi.
Bādhofgašteina, pagātnē neliela Alpu tirdzniecības pilsētiņa, atrodas plašā, saulainā plakankalnē Gašteinas ielejas pašā vidū, 850 m augstumā virs jūras līmeņa. Viesmīlīgā kūrorta Alpiem tradicionālā stilā būvētās mājas, elegantās viesnīcas un ne visai platās alejas atstāj respektablu iespaidu.
Pilsētas centru veido gājēju zona ar daudzām promenādēm un viesnīcām, restorāniem un boutique veikaliņiem. Šeit atrodas arī grezns Alpu kūrorta parks.
2003. gada nogalē Bādhofgašteinā tika atvērts Eiropā modernākais termālais komplekss „Alpen Therme Gastein”. Šai milzīgajā atveseļošanās centrā viesus gaida neskaitāmas ūdens izklaides, ārstnieciski profilaktiskās procedūras un plašas iespējas fiziskās formas uzturēšanai. Tai skaitā – atklātie baseini ar termālo ūdeni un saldūdeni, ūdensslīdkalniņi, geizeri, saunas ar baseinu nelielu kalnu ezeriņu veidā, veselības centrs, skaistumkopšanas salons, trenažieru un fitnesa zāles.
Termālie radona slāpekļa avoti, ar kuriem kūrorts kļuvis slavens, ir efektīvs līdzeklis balsta kustību aparāta (reimatiskais artrīts, pēctraumu sarežģījumi, Behtereva slimība), perifēro asinsvadu (varikoze ar trofiskām, lēni dzīstošām čūlām, flebīti), mutes dobuma (gingivīts, stomatīts) saslimšanu, kā arī vielmaiņas traucējumu un ginekoloģisku problēmu gadījumos.
Aktīvās atpūtas cienītājiem Bādhofgašteina piedāvā izjādes ar zirgiem (segtā manēžā), segtos tenisa kortus, skvoša laukumus, deltaplanierismu, paraglaidingu, tūrisma takas pastaigām un pārgājieniem (90 km kopgarumā), sporta šaušanu, medības, sporta animācijas programmas bērniem, kērlingu, slidotavu, kā arī restorānu, bāru un diskotēku pakalpojumus.
Kūrortā ir visi nepieciešamie apstākļi slēpošanai: augstumu starpība ir 859-2246 m, sniega segums ir noturīgs, veiksmīgi izvietoti pacēlāji (pavisam 19), ierīkotas pietiekami sarežģītas, bet vienlaikus garas un ērtas trases (to skaitā – distanču slēpošanai) 81 km kopgarumā, kas piemērotas arī kalnu slēpošanas iesācējiem. Atpūtnieku ērtībai darbojas gan slēpošanas skolas, gan kalnu slēpošanas "dārziņš” bērniem no 3 gadu vecuma un slēpošanas skola bērniem no 4 gadu vecuma. Tāpat kā Bādgašteinā, arī šeit slēpošanas sezona ilgst no novembra līdz aprīlim.
Vietējo minerālūdeņu dziednieciskais spēks dāvās Jums lielisku pašsajūtu, kalnu slēpošanas nobraucieni liks asinīm ritēt straujāk, bet kūrortā valdošā omulīgā, gandrīz vai mājas atmosfēra sniegs patīkamu noskaņu. Laipni lūgti Bādhofgašteinā!
Pie navigācijas

Cellamzē

Apraksts
Skaistā, senatnīgā Cellamzē pilsēta, kas atrodas gleznainā kalnu ieplakā, majestātiskā Alpu ezera Cellerzē krastā, 80 km attālumā no Zalcburgas, ir Pincgavas reģiona administratīvais centrs. Senos laikos Cellamzē bijis mūku klosteris ("die Zelle” tulkojumā nozīmē "mūku celle”), bet šodien tas ir viens no demokrātiskākajiem kūrortiem, kas laipni sagaida viesus no visas Eiropas.
Kūrortā veiksmīgi izplānota pacēlāju sistēma (kopskaitā to ir aptuveni trīsdesmit). Viens no tiem atrodas pašā Šutdorfas centrā, blakus kūrorta galvenajām viesnīcām, otrs – pie pašas Cellamzē gājēju zonas, bet trešais – Schmittenhöhebah funikulieris – ir ietilpīgāks un atrodas vien 5-7 minūšu brauciena attālumā no kūrorta centra.
Slēpošanai piemērotākais laiks ir no decembra beigām līdz marta beigām. Tomēr netālu esošais Kicšteinhorna ledājs, kur sniegs saglabājas arī gada karstajos mēnešos, priecē slēpotājus vienmēr. Ziemas kalnu kūrorts Cellamzē vasarā pārtop par lielisku atpūtas centru Cellerzē ezera krastā. Ūdens šeit iesilst līdz 22°C, atpūtniekiem ir ierīkotas oļu un smilšu pludmales. Kūrortā notiek arī gadskārtējie mūzikas festivāli un ūdensslēpošanas sacensības. Ezeru jau izsenis nolūkojuši arī niršanas cienītāji, ne velti kūrortā savus pakalpojumus piedāvā zemūdens peldēšanas skola. Tiek veiktas ieniršanas līdz pat 70 m dziļumam. Šeit ir visplašākās iespējas arī makšķerniekiem. Tā kā kalnu ezerā mitinās līdakas, foreles, zandarti, līņi un plauži, tad bagātīgs loms ir gandrīz vai garantēts. Atpūtnieku pieprasītas ir gan pastaigas pa tūrisma takām, gan braucieni ar velosipēdiem, tāpat arī izbraucieni ezerā ar burulaivu.
Kūrortā ir arī sporta un atveseļošanās komplekss, kas piedāvā gan slidotavu ar mākslīgā ledus segumu, gan 25 m garu baseinu ar ūdensslīdkalniņiem un tramplīniem, gan saunu, solāriju, masāžu, tvaika pirti, ķegļu spēles laukumu. Cellamzē ir augsti attīstīta izklaides infrastruktūra. Kalnu nogāzēs ir daudzas kafejnīcas. Atpūtnieku rīcībā ir restorāni, bāri, diskotēkas, naktsklubi, kuros var gan lieliski pavadīt laiku un garšīgi paēst, gan padejot vai vienkārši paklausīties mūziku.
Pilsētas ievērojamākās vietas ir senlaicīgais Sv. Hipolita (Ipolita) katoļu klosteris, evaņēģeliski luteriskā baznīca, Prilavas cietoksnis, Rātsnamā izvietotā gleznu galerija un Vēstures muzejs.
Austrijā tiešām būs grūti atrast vēl daudzpusīgāku kūrortu, kas sniedz apmeklētājiem tik plašas iespējas visa gada garumā baudīt atpūtu, kā arī nodarboties ar dažādām sportiskām
Pie navigācijas

Galtīra

Apraksts
Alpiem raksturīgo Galtīras ciematiņu, kas atrodas Pacnaunas ielejā, 1600 m augstumā, jau izsenis apjūsmojuši gan slēpošanas iesācēji, gan "bezceļu"slēpošanas cienītāji. Šī ir viena no Silvrettas kalnu masīva ekoloģiski tīrākajām vietām. No šejienes nepilnu 15-20 minūšu laikā ar autobusu iespējams nokļūt plaši pazīstamajā kalnu slēpošanas kūrortā Išglā. Tiem, kuri jau iepriekš iegādājušies speciālo Silvrettas slēpošanas biļeti ("Silvretta ski pass”), kas paredzēta slēpošanai visos Pacnaunas ielejas reģionos, autobuss būs bez maksas. Viena no kūrorta priekšrocībām ir iespēja par saprātīgu cenu izmitināties labas klases viesnīcās un nodoties slēpošanai Išglas un Samnaunas kūrortrajonā.
Galtīrai ir arī privātās slēpošanas zona „Silvapark”, kas iedalīta 6 sektoros –slēpotājiem ar dažādu tehniskās sagatavotības pakāpi. Jau no tālienes kūrota viesus sagaida vietējās baznīcas zvanu tornis, aiz kura paceļas majestātiskais Hausberga kalns ar Balunšpices virsotni. Tā nogāzēs ierīkotas 17 ērtas un ļoti interesantas nobrauktuves.
Tāpat kā daudzos citos Austrijas kūrortos, Galtīrā kalnu slēpošanas sezona ilgst no decembra līdz aprīlim. Augstumu starpība šeit sasniedz 1584 m– 2297 metrus. Kūrortā ierīkotas kalnu slēpošanas trases 40 km kopgarumā, no kurām 6 km – vieglas grūtības pakāpes, 24 km – vidējas grūtības pakāpes, bet 10 km – sarežģītas trases. Izmantojot gondolveida pacēlāju, kalnu slēpotāji un snovbordisti ērti un ātri var nokļūt līdz jebkurai trasei. Lai nokļūtu virsotnē, nogāzes iespējams šķērsot arī ar trīs krēslveida pacēlāju vai sešu bugeļu palīdzību.
Aktīvās atpūtas cienītājus kūrortā gaida slidotava, izjādes ar zirgiem, ķegļu spēle, boulings, tūrisma pastaigu maršruti, paraglaidings. Iespējams izmantot arī mūsdienīgi iekārtoto sporta klubu ar baseinu un fitnesa centru.
Galtīras kūrorts ir pilnīgs pretstats blakus esošajai Išglai. Šeit nenotiek skaļi pasākumi, toties Jūs vienmēr varēsiet pavadīt omulīgu vakaru kādā no vietējiem restorāniem, bāriem vai kafejnīcām, baudot jauku, mājīgu un mierīgu gaisotni. Galtīra ir kā radīta arī tiem, kas dod priekšroku komfortablai slēpošanai pa neskartu sniegu.
Pie navigācijas

Hipaha

Apraksts
Ciemats Hippach atrodas Zillertal ielejas centrā, apmēram 2 km no slavenā un populārā slēpošanas kūrorta Mayrhofen. Tipisks Tiroles ciemats ar savu mājīgumu un draudzīgo atmosfēru .Šajā kalnu ciematiņā slepošanas teritorija neliela. Taču no kūrorta , kas ieņem stratēģisku vietu, ar pacēlāju , kas atrodās pašā Hippach centrā var nokļūt uz Penken reģiona vidējās grūtības trasēm. Penken atrodas slavenajā Mayrhofenā , un tādejādi tūristi var izmantot lielāko daļu “ Ski Zillertal 3000 “, kurā ir derīga vienotā slēpošanas zonas pase. Pilsētiņā var iznomāt slepošanas inventāru , darbojas slidotavas, brīvo laiku iespējams pavadīt vizinoties ar ragavām vai peldoties baseinā. Hippach var droši dēvēt par jauniešu kūrortu , šeit valda jautrība un troksnis. Restorāni un kafejnīcas piedāvā brīnišķīgus ēdienus , nakts bāri un diskoklubi garantē nakts izklaides. Tiek organizēti austriešu nacionālie vakari , teatrāli uzvedumi. Strādā kinoteātris.
Infrastruktūra
·Maksimālais augstums virs jūras līmeņa 2250 m
·Kopējais trašu kopgarums ( kūrorta ) 87 km
·Kopējais trašu kopgarums ( reģiona ) 490 km
·Virsotņu kritums 600 m
·Zilās trases ( iesācējiem ) 24 %
·Sarkanās trases ( vidējās grūtības ) 67 %
·Melnās trases ( sarežģītās ) 9 %
·Pacēlāju skaits ( kūrortu ) 29
·Pacēlāju skaits ( reģiona ) 143
·Krēslveida pacēlāji 11
·Vagonveida pacēlāji 15
·Gondolveida – funikulieri pacēlāji 3
·Caurlaides jauda ( cilvēki / stundā ) 60452
·Autobuss Ir
·Slēpošanas skola Ir
·Snovbordistu trases Ir
Pie navigācijas

Išgla

Apraksts
Išglas (Ischgl) kūrorts atrodas Paznaunas ielejā Tiroles federālās zemes teritorijā, Šveices robežas tuvumā. Išglai ir Austrijas visdzīvīgākā slēpošanas kūrorta reputācija. Šī nelielā pilsētiņa ziemas sezonā uzņem vairāk nekā 12 000 viesu nedēļā, kas gandrīz 10 reizes pārsniedz visu tās iedzīvotāju skaitu. Ļaužu pilnajās, šaurajās ieliņās viena pie otras ir izvietotas komfortablas viesnīcas un pansijas, restorāni, kazino, modes preču, sporta un suvenīru veikali. Īpaši jautra atmosfēra šeit ir vakaros, kad izslēpojušies tūristi pārpilda après-ski bārus. Bet daudzajās nakts diskotēkās jautrība sit augstu vilni līdz pat rītam. Ne velti saka, ka Išglā naktis ir garākas nekā dienas. Ik gadu, slēpošanas sezonas noslēguma svētkos, kas šeit norisinās pirmajās maija dienās, Išglas kalnus satricina tādu rokmūzikas superzvaigzņu kā Eltona Džona, Tīnas Tērneres u.c. koncerti. Išgla ir slavena arī ar grandioziem sniega skulptūru festivāliem „Baltie tēli”. Iedomājieties, ka kaut kur uz kalnu fona, piespiedušās viena pie otras, stāv divas baltas žirafes, pa kalna nogāzi augšup rāpjas gigantiska ledus skudra, pa ieleju „peld” balts sniega kuģis...
Išgla ir slavena ne tikai ar savu nakts dzīvi, bet arī ar lieliskām slēpošanas iespējām. Kopā ar kaimiņos esošo Šveices kūrortu Samnaunu (Samnaun, 1840 m), Išgla veido plašu starptautisku slēpošanas reģionu Silvretta Arena – kopā vairāk nekā 215 km teicami koptu trašu, ko savā starpā saista mūsdienīgi pacēlāji. Lielākā Silvretta Arena trašu daļa atrodas virs mežu zonas, un tai ir vidējā – sarkanā sarežģītības kategorija. No pilsētiņas pacēlāji slēpotājus nogādā uz Idalpas plato (2320 m) – ideāla vieta iesācējiem. Tālāk var pacelties vēl augstāk uz Gritspicu (Greitspitz - 2 872 m) vai uz Idjohas kalnu pāreju (Idjoch - 2760 m), no kurienes uz Šveices pusi ved vairākas, ne pārāk sarežģītas zilās trases. No Palinkopfas virsotnes (Palinkopf - 2 864 m) līdz Šveices kūrortam Samnaunai ved gara un ļoti gleznaina sarkanā trase Nr. 80. Daudzi slēpotāji, nolaižoties Samnaunā, izmanto izdevību iepirkties šīs Šveicē vienīgās beznodokļu zonas “duty- free“ veikalos. Dienu var beigt nobraucot 11 km garu ceļu no Greitspicas virsotnes līdz pašai Išglai.
Išgla īpaši populāra ir snovborda cienītāju vidū. Starp Idjohu un Idalpu atrodas lielākais snovborda parks Eiropā – „Boarders Paradise”. Tieši Išglā 1993.gadā notika pirmais oficiālais Pasaules snovborda čempionāts, bet kopš 1998. gada regulāri norisinās Pasaules Kausa izcīņas posmi.
Kūrorts saviem viesiem pēc slēpošanas piedāvā plašas aktīvās atpūtas iespējas: apgaismotu 7 km garu kamaniņu trasi, slidotavu, sporta centru „Silvretta” ar baseinu un tenisa kortiem, jāšanu ar zirgiem un daudz ko citu. Kūrorta apkaimē ir daudzas takas pastaigu cienītājiem, kā arī 48 km garas distanču slēpošanas trases .
Vairumam viesnīcu un apartamentu Išglā ir augstākā cenu kategorija. Daudz lētāk maksā apmešanās nelielajos kaimiņu ciematiņos Matonā (Mathon - 4 km), Galtūrā (Galtür - 9 km), Kapplā (Kappl - 8 km), Zē (See - 15 km), kurus ar Išglu savieno ērta bezmaksas autobusu satiksme. Katram no šiem ciematiņiem ir sava neliela slēpošanas zona, kur darbojas vienota pacēlāju karte „Silvretta ski pass”.
Pie navigācijas

Kapruna

Apraksts
Mājīgā un klusā Kapruna atrodas ap 100 km attālumā no Zalcburgas, tāda pat nosaukuma federālajā zemē. Kopā ar blakus esošo Cellamzē kūrortu (Zell am See) pilsēta veido samērā plašu, apmeklētības ziņā visiecienītāko Austrijas kalnu slēpošanas reģionu, kas aptver 11 trosu piekarceļus, neskaitāmus funikulierus, 30 liftus un pacēlājus, slēpošanas un snovborda skolas (tajā skaitā – bērniem), labi koptas nobrauktuves 25 km kopgarumā, kā arī slēpošanas trases 130 km garumā, kērlinga laukumus un kamaniņu trasi. Sezona šeit turpinās no decembra līdz aprīlim, bet augstumu starpība sasniedz 2243 metrus.
Kūrorts piedāvā iespēju nodarboties ar daudziem sporta veidiem, ne tikai slēpošanu. No citām sporta aktivitātēm atpūtnieku izklaidei pieejami segtie tenisa korti, skvošs, jāšanas sports, trenažieru zāles, liels segtais baseins.
Ja vien ir vēlēšanās, iespējams veikt lidojumu ar paraplānu vai arī nolēkt ar izpletni. Reģionā pastāvīgi notiek interesanti pasākumi. Piemēram, decembrī uz tradicionālajām sacensībām Kaprunā tiek aicināti snovbordisti, februārī tiek rīkotas kamanu sacensības, bet maijā notiek ledāja svētki "Firn & Fun Happening” (dzīvā mūzika, amatieru sacensības, jauno slēpju modeļu bezmaksas testēšana, tikšanās ar plaši pazīstamiem austriešu kalnu slēpotājiem utt.).
Kā ikvienā kūrortpilsētiņā Kaprunā ir arī diskotēkas, restorāni, klubi un kinoteātri. Pati populārākā nakts izklaides iestāde ir "Baum Bar”, kuras deju zāles centrā aug koks, tādējādi dodot nosaukumu arī šai vietai.
Šeit nebūs garlaicīgi arī zinātkārajiem tūristiem. Viņus noteikti ieinteresēs ekskursijas uz Kaprunas viduslaiku pili, antīko spēkratu muzeju, kurā aplūkojami dažādi pagājušā gadsimta 50.-70. gadu pārvietošanās līdzekļi. No kūrorta var doties pastaigās uz Mozerbodena un Krimla (50 km) ūdenskritumiem. Kaprunas ieleja ir slavena arī ar unikāliem aizsprostiem. Šīs hidrotehniskās būves savalda 19 miljardus galonu ūdens, kas plūst no Alpu kalniem, veidojot trīs ezerus. Nelielā hidroelektrostacijas muzeja ekspozīcija iepazīstina ar tehniskajām skicēm un rasējumiem, kā arī fotogrāfijām, kas lieliski ataino šī projekta varenumu.
Atpūta kūrortā iepriecinās ne tikai kalnu slēpošanas cienītājus – gan iesācējus, gan profesionāļus. Šeit gaida lieliska atpūta kopā ar visu ģimeni.
Pie navigācijas

Kicbīele

Apraksts
Šī skaistā, mājīgā pilsētiņa, kas atrodas Tiroles austrumu daļā, 90 km no Insbrukas un 100 km no Zalcburgas, ir viens no vecākajiem un prestižākajiem Austrijas kūrortiem. Jau 1928. gadā šeit tika ierīkoti pirmie pacēlāji. Bet ar laiku Kicbīele (Kitzbuchel; burtiskā tulkojumā: stirnēnu paugurs), kļuva par vienu no lielākajiem un visvairāk apmeklētajiem ziemas sporta veidu centriem Austrijā.
Kūrorts piedāvā plašas slēpošanas iespējas gan iesācējiem, gan pieredzējušiem slēpotājiem. Sezona šeit ilgst no decembra līdz pat aprīļa beigām.
Ātrgaitas gondolveida pacēlājs, kura kabīnēm dots kāda slavena sportista, Pasaules kausa izcīņas dalībnieka vārds, no Kicbīeles nogādā Hānenkamma kalnā (800-1972 m). Šeit atrodas restorāns, un ierīkots arī pacēlājs slēpošanas iesācējiem. No kalna uz pilsētu var laisties cauri mežam pa asām virāžām bagātām „sarkanajām trasēm”. Šeit ir arī leģendārā Štraifa trase, kur ik gadu tiek organizēti Pasaules kausa izcīņas posmi kalnu slēpošanas slaloma disciplīnā.
Atpūtas dažādošanai kūrortā ierīkotas atklātās slidotavas, segtie tenisa korti, kērlinga laukumi, baseins "Aqua Arena” ar saunu un solāriju. Kicbīelē piedāvā doties aizraujošos ceļojumos ar gaisa balonu vai aicina pavizināties zirgu vilktās kamanās. Vakaros kūrorta viesi var baudīt atpūtu neskaitāmos bāros, restorānos vai arī izklaidēties diskotēkās, naktsklubos un kazino.
Kicbīeles viduslaiku centru veido bruģētas ieliņas un viduslaiku mājiņas ar divslīpu jumtiem. Par pilsētas kultūru un daudzo gadsimtu vēsturi stāsta novadpētniecības muzejs, kas izvietots bijušajā pilī. Muzeja ekspozīcija glabā eksponātus no aizvēsturiskiem laikiem līdz pat 20.-21. gs. vietējās nogāzēs atrastajām slēpju trofejām. Kūrortā un tā apkaimē ir vēl daudz citu ievērības cienīgu vietu: alpīnistu aizbildņa Svētā Bernarda kapliča Hānenkamma pakājē, Svētās Katrīnas baznīca, pilsētas rātsnams, franciskāņu klosteris, zemnieku sētu muzejs, gleznu galerija, Alpu ziedu dārzs u.c.
Kicbīele ir ne tikai kalnu slēpotāju paradīze, bet īsts atradums aktīvas atpūtas cienītājiem, gastronomisku baudu mīļotājiem un iepirkšanās faniem.
Pie navigācijas

Lengenfelde

Apraksts
Senā Lengenfeldes pilsētiņa ir vienīgais termālais kūrorts Tirolē – tas atrodas Austrumalpu kalnu lielākajā ielejā – Octāles ielejā, 12 km attālumā no iecienītā Zeldenes kalnu slēpošanas centra.
Vietējā karstā sēravota ūdens dziednieciskās īpašības bija pazīstamas jau 16. gadsimtā. Šis unikālais avots veidojas no ledāju kušanas ūdeņiem, kas no 3000 m augstuma, izlaužot ceļu caur masīvo kalnu iežu slāni, iesūcas 2000 m dziļumā, no kurienes, bagātināts ar minerālsāļiem, atgriežas zemes virspusē.
Kūrorts ir optimāli piemērots asinsvadu un locītavu saslimšanu, reimatisma, asinsrites traucējumu ārstēšanai, kā arī atveseļošanās periodā pēc traumām, lūzumiem, paralīzes.
Lieliskas ārstnieciskās un atveseļošanās kūres piedāvā termālais komplekss "Aqua Dome”, kas tika nodots ekspluatācijā 2004. gadā. Tas ir 50 000 m2 plašs, moderns atveseļošanās centrs, kas vienlaicīgi spēj uzņemt 1500 apmeklētājus. Centra teritorijā atpūtnieki var izmantot plašās baseinu kompleksa sniegtās iespējas – segtos un atklātos baseinus, tai skaitā ar džakuzi, zemūdens masāžas strūklām un muzikāliem efektiem (ūdens temperatūra no + 28 līdz +34 C). Izveidota arī saunu zona, ir fitnesa klubs, skaistumkopšanas salons un medicīnas centrs, kas piedāvā efektīvas metodes osteoporozes ārstēšanai. Vecākiem ar bērniem termālajā centrā paredzēta īpaša programma ar animāciju bērnu parkā, ūdens atrakcijām un slīdkalniņiem un baseinu ar smilšainu krastu.
Lengenfeldi apmeklē ne tikai tādēļ, lai atjaunotu spēkus un nostiprinātu veselību, tā sniedz lielisku iespēju arī sporta nodarbībām. Atpūtnieku vidū iecienīts ir paraseilings, teniss, klinšu kāpšana, izjādes, tūristu pārgājieni un velomaršruti.
Kūrorta izvietojums plaši pazīstamā slēpošanas reģiona teritorijā atpūtu Lengenfeldē padara vēl daudzveidīgāku. Dienas pirmajā pusē var doties slēpot uz Zeldeni, bet vakarā – baudīt atpūtu termālajā kompleksā.
Pie navigācijas

Meirhofene

Apraksts
Cillertāles ieleja jau sen iekarojusi pasaules popularitāti kā sporta un kultūras centrs ar neierobežotām iespējām: Šeit jau vairāk kā 150 gadus aktīvi attīstās tūrisma industrija - tiek būvētas jaunas viesnīcas , sporta centri, peldbaseini, restorāni un diskotēkas. Atpūsties Cillertāles ielejā kalnu slēpošanas Mekā – Zell am Ziller vai slavenajā Mayrhofenā – vienmēr nozīmējis pavadīt gaumīgi savu atvaļinājumu. Bet ja šeit nokļūsiet Jaungada svinību laikā ... Par ielejas vizītkarti kļuvis mazais bānītis – XX g.s. sākuma senatnīgais vilciens divas reizes dienā veic ceļu pa ieleju no Enbahas līdz Mayrhofenai. Mayrhofena ir Austrijas kalnu slēpošanas kūrortu līderis. Tas ir sporta-kultūras centrs, izvietojies 630m virs jūras līmeņa, domāts tieši kalnu slēpošanas faniem: šeit savienojās četras šauras ielejas, viena no tām – slavenā Tuksertala ar slaveno Hintertuksa ledāju. Sezonas laikā Mayrhofena piedāvā trīs pamatreģionus ar dažādām slēpošanas iespējām: Ahorn (iesācējiem), Penken (vidējā līmeņa slēpotājiem) un Hintertuksas ledājs (pēc speciālistu novērtējuma - pati interesantākā ledāja trase Alpos), tie veido slēpošanas zonu “Ski Zillertal 3000“. Mayrhofenas atrašanās vieta ir ideāla lai mācītos slēpot, tā kā reģionā ir ne tikai speciālas trases, brīnišķīga atmosfēra, bet arī skolas un instruktori, kuri var angļu valodā izstāstīt slēpošanas ābeci. Bez tam, iesācējiem, pieredzējušiem slēpotājiem un meistariem nenāksies skumt, jo Mayrhofena un Cillertāles reģions piedāvā trases visām gaumēm un pieredzes līmeņiem. Šeit ierīkota slidošanas un kerlinga arēna. Daudzus piesaista Mayrhofenas “Piedzīvojumu baseins“ ar ūdens parku, ūdenskritumiem, kaskādēm, saunām, solāriju un restorānu. Mayrhofena ir slavena pasaulē ar savām brīnišķīgajām kalnu ainavām, autentisku pilsētiņas stilu, kas apbur ar savu atmosfēru , draudzīgajiem un viesmīlīgajiem kalnu kūrorta iedzīvotājiem. Mayrhofenas izveidotā infrastruktūra garantē tūristiem lielisku atpūtu atkarībā no viņu velmēm un maciņa biezuma. Pilsētiņā ir daudz viesnīcu, pansionātu un apartamentu, restorānu un bāru, kas piedāvā garšīgus un kvalitatīvus ēdienus, kā arī diskotēkas kas aicina apmeklētājus nerimstošā nakts dzīvē..
Infrastruktūra
·Maksimālais augstums virs jūras līmeņa 2250 m
·Kopējais trašu kopgarums ( kūrorta ) 143 km
·Kopējais trašu kopgarums ( reģiona ) 490 km
·Pati garākā trase 12 km
·Virsotņu kritums 1750 m
·Zilās trases ( iesācējiem ) 30 %
·Sarkanās trases ( vidējās grūtības ) 60 %
·Melnās trases ( sarežģītās ) 10 %
·Pacēlāju skaits ( kūrortu ) 46
·Pacēlāju skaits ( reģiona ) 143
·Krēslveida pacēlāji 13
·Vagonveida pacēlāji 10
·Gondolveida – funikulieri pacēlāji 5
·Caurlaides jauda ( cilvēki / stundā ) 60452
·Autobuss Ir
·Slēpošanas skola Ir
·Nakts slēpošana Ir
·Distanču slēpošanas trases 20 km
·Snovbordistu trases ( half – pipe ) 100 m
Pie navigācijas

Obergurgla

Apraksts
Obergurgla (Obergurgl) – jauns slēpošanas kūrorts, viens no visaugstākajiem Austrijā. Tas atrodas slēgtā kalnu aizā, līdzās pārejai, kas ved uz Itāliju. Slēpošanas reģiona augstākais punkts atrodas 3080 m virs jūras līmeņa, un no turienes paveras lielisks skats uz Itālijas Dolomītiem.
Par Obergurglu internetā ir salīdzinoši maz informācijas. Tas pazīstams kā ekskluzīvs kūrorts, uz kurieni atpūsties dodas respektabla publika, kurai patīk komforts un miers. Slēpošanas reģions izceļas ar moderniem ātrgaitas pacēlājiem, tāpēc šeit gandrīz nekad nav rindu, un ir ļoti rūpīgi sagatavotas trases, kur ir daudz mazāk slēpotāju nekā citos austriešu kūrortos. Pirmās klases hoteļiem šeit raksturīga ļoti augsta līmeņa apkalpošana, un lielākā daļa no tiem atrodas tieši pie slēpošanas trasēm. Nakts mieru kūrorta viesiem nodrošina automašīnu kustības aizliegums. Galvenā kūrorta priekšrocība ir tā augstā atrašanās vieta, pateicoties kurai slēpošanas sezona šeit sākas jau novembra vidū un beidzas maijā. Vasarā augsto kalnu dziednieciskās īpašības vilina bagātniekus un slavenus sportistus uz dārgajiem hoteļiem.
Pasaule par Obergurglu pirmo reizi izdzirdēja 1931.gadā, kad uz ledāja piespiedu nolaišanos veica pirmais stratosfēras iekarotājs šveicietis Ogists Pikārs. Par to liecina piemineklis ciematiņa centrā. Tomēr galvenais grūdiens kūrorta attīstībā notika samērā nesen, tikai 1997.gadā, kad tika atvērts pacēlājs Top-Express ar astoņvietīgām panorāmas kabīnēm. Šis pacēlājs savieno Obergurglu ar Hohgurglu (Hochgurgl, 2150 m) – nelielu augstkalnu ciematiņu, kur ir tikai pāris četri- un pieczvaigžņu hoteļi, kas atrodas tieši pie slēpošanas trasēm.
Obergurgla atrodas 15 km attālumā no Zeldenas, starp pilsētām kursē bezmaksas autobuss. Ar Zeldenas pacēlāju karti, par nelielu papildus samaksu, vienu dienu var slēpot arī Obergurglas-Hohgurglas reģionā. Trases šajā reģionā ir īsākas nekā Zeldenā, platas un ideāli koptas. Pat sezonas karstumā te ir salīdzinoši maz slēpotāju. Plašas svaiga sniega teritorijas ilgi saglabājas slēpotāju neskartas, to patiesi novērtējuši frīraida cienītāji. Snovbordistiem pieejams snovborda parks un 120 m gara half pipe.
Kūrorta hoteļos ir viss nepieciešamais atpūtai un izklaidei pēc slēpošanas: bāri, kafejnīcas, baseini, saunas, sporta zāles, dažos ir pat slēgtie golfa laukumi. Arī Obergurglas ciematā ir apmēram 30 restorāni, bāri, diskotēkas un slidotava.
Infrastruktūra
Высота курорта над уровнем моря 1930 м Начало подъемников 1800 м Верхняя точка подъемников 3080 м Общая длина горнолыжных трасс 110 км - синих 30 % - красных 50 % - черных 20 % Самая длинная трасса 8 км Количество подъемников 23 - гондольные 4 - кресельные 12 - бугельные 7 Производительность подъемников 37 000 чел/час Обеспечение трасс снежными пушками 90% Сноупарк 1 Длина трасс для беговых лыж 12 км
Pie navigācijas

San Antona

Apraksts
Sant Anton (St. Anton)– grezns, stilīgs un ļoti populārs kūrorts ar leģendāru reputāciju, viens no divpadsmit labākajiem Alpu kūrortiem „Best of the Alps”. Jau pagājušā gadsimta sākumā šeit tika atklāts pirmais kalnu slēpošanas klubs un radās pasaulē pirmā slēpošanas skola, kur tika likti mūsdienu kalnu slēpošanas tehnikas pamati. Šobrīd Sant Anton ir viens no lielākajiem pasaules kalnu slēpošanas centriem, kas ir saglabājis aizgājušo gadu tradīcijas un burvību.
Pilns kūrorta nosaukums „St. Anton am Arlberg“ nozīmē, ka tas atrodas Arlbergā – augstkalnu reģionā Austrijas rietumos, Tiroles un Foralbergas federālo zemju teritorijā. Arlberga vienmēr ir bijusi slavena ar burvīgām sniegotām ziemām un teicamām slēpošanas nogāzēm. Šī reģiona trašu un pacēlāju sistēma tiek iedalīta divos lielos sektoros: St. Anton – St.Christoph - Stuben (aptuveni 130 km trašu) un Zürs - Lech - Oberlech (aptuveni 150 km trašu), starp kuriem kursē bezmaksas autobuss un kuros darbojas vienota pacēlāju karte „Ski Arlberg”. Atsevišķas pacēlāju kartes katram sektoram nav.
Arlberga, neapšaubāmi, ir viens no visinteresantākajiem reģioniem Alpos tiem, kas jau prot labi slēpot vai braukt ar snovbordu: aizraujoša nolaišanās daudzu kilometru garumā, stāvas virāžas un nogāzes, kā arī daudzi vilinoši neizpētīti maršruti ārpus trases slēpošanai. Slavenās melnās trases Nr. 2 Kandahara-Galciga un Nr. 35 Kandahara–Kapalla ir īsts profesionāļu meistarības pārbaudījums. Tas, kurš slēpo ne tik labi, atradīs sev piemērotas zilās trases Rendlas rajonā. Šeit ir arī lieliski aprīkots parks snovbordistiem. Iesācējiem ir ieteicams pirmās dienas pamācīties ar instruktoru, kurš sameklēs piemērotāko nogāzi un visīsākajā laikā nostādīs uz slēpēm. 1921.gadā, leģendārā slēpotāja Hannesa Šneidera, dibinātajā Sant Antona slēpošanas skolā šobrīd ir vairāk nekā 300 instruktoru. Kūrortā ir arī bērnudārzs mazuļiem no 2,5 gadu vecuma.
Diena Arlbergas kalnu pakājē nebeidzas saulei rietot aiz kalnu virsotnēm. Sant Antonā katrs vakars ir kā lieli svētki. Krāšņi apgaismotās ielas piepilda spilgts, daudz valodīgs pūlis, no restorāniem un diskotēkām atskan mūzika, no kalna atgriezušies slēpotāji līdz vēlam vakaram aizsēžas trokšņainos après-ski bāros.
Tiem, kas neslēpo vai ir nolēmuši atpūsties no slēpošanas, Sant Antonā ir daudzas izklaides iespējas: 4 km gara kamaniņu trase, slidotava, segtie tenisa un skvoša korti, divi moderni veselības centri „ARLBERG-well.com“ un „Wellnesspark Arlberg Stanzerta“, kā arī jāšana ar zirgiem un gājēju maršruti.
Pie navigācijas

Serfausa

Apraksts
Pavisam netālu no Šveices un Itālijas robežas – Tiroles rietumu daļā, 100 km attālumā no Insbrukas, vietā, kur savu straujo plūdumu sāk Innas upe, atrodas Serfausa.
Kopš 1999. gada Serfausa un tai blakus esošie Alpu ciematiņi Fisa un Ladisa, kuri atrodas augstkalnu Tirol Sonnenterrasse plato teritorijā ("Tiroles saules terase”), veido vienotu slēpošanas reģionu. Pateicoties maigajam klimatam, ziemā šeit nav pārlieku auksti, bet vasarā nav pārlieku karsti. Vietējie iedzīvotāji apgalvo, ka viņi ir dzimuši pašā "saules tronī”.
Pie navigācijas

Zālbaha

Apraksts
Apburošie Alpu ciematiņi – Zālbaha un Hinterglemma atrodas gleznainajā Glemmtāles ielejā, 4 km attālumā viens no otra. Kopā ar Leogangu tie veido vienu no lielākajiem Austrijas sporta reģioniem, ko tautā mēdz saukt arī par "Slēpošanas cirku”. Lieliski aprīkoto un savstarpēji savienoto nobraucienu daudzveidība uztur neatslābstošu interesi par šiem kūrortiem, tādējādi nostiprinot to augošo popularitāti dažādas sagatavotības pakāpes kalnu slēpošanas cienītāju vidū. Sniega segums šeit ir nodrošināts no decembra beigām līdz pat marta beigām, bet augstumu starpība sastāda 1003-2100 m. Ekspertu vērtējums Zālbahas–Hinterglemmas "Slēpošanas cirkam” ir vienprātīgs: kalnu slēpošanas iespējas Glemmentāles ieleju ieskaujošajās nogāzēs ir patiesi unikālas un universālas. Kā apliecinājums teiktajam ir šeit notiekošās liela mēroga sacensības kalnu slēpošanā, tai skaitā pasaules čempionāti un pasaules kausa izcīņas.
Neskaitāmus šī reģiona apmeklētājus vilina arī nevainojamais serviss, daudzveidīgā un pasākumiem piesātinātā atpūtas programma, un, protams, īsteni austriskais kūrortu šarms.
Pie navigācijas

Zēfelde

Apraksts
Zēfelde, viens no iecienītākajiem Tiroles sporta centriem, atrodas saules apspīdētā, apkārtējo kalnu masīvu ieskautā plato, 1200 m augstumā. Insbrukas (20 km) un slavenā Vācijas kūrorta Garmišpartenkirhenes tuvums (20 km) padara šo kalnu slēpošanas rajonu vēl pievilcīgāku.
Savulaik no Eiropas valstīm uz Zēfeldi braukt bija iecienījuši tie, kurus saucam par bohēmas cilvēkiem. Bet 1964. un 1976. gadā, Insbrukas ziemas olimpisko spēļu laikā, Zēfeldes kūrorta trases tika izmantotas slēpošanas sacensībām.
Daudzās samērā lēzenās Zēfeldes nogāzes ir piemērotākā vieta Austrijā bērnu slēpošanas apmācībai. Šeit labi jūtas arī iesācēji, kas dod priekšroku mierīgai slēpošanai pa labi sagatavotām, platām trasēm. Kūrortā darbojas arī viena no profesionāli labākajām Alpu kalnu slēpošanas skolām.
Kūrorts ir lieliski piemērots arī citiem ziemas sporta veidiem. Atpūtnieku rīcībā ir divas slidotavas, viena no tām – mākslīgā, ātrslidošanas skola, 40 kērlinga spēles laukumi, trīs kilometrus gara kamaniņu trase. Zēfelde ir draudzīga arī tūristu un atpūtnieku pārgājieniem: visgleznainākajās vietās ierīkotas neskaitāmas tūristu takas 100 km kopgarumā. No citām sporta nodarbēm kūrortā tiek piedāvātas izjādes ar zirgiem segtā manēžā, lidojumi ar paraplānu, deltaplanieri, skvoša spēles korti, tenisa korti, boulings.
Pēc piesātinātās, kalnu slēpošanas nogāzēs pavadītās dienas, atpūtniekus gaida kūrorta centra "Olimpija” plašais pakalpojumu klāsts, t.sk. segtais baseins (ūdens temperatūra + 27 C), tvaika pirts, trīs saunas, solārijs.
Viena no Zēfeldes kūrorta patiesajām vērtībām ir lieliski sakārtotā infrastruktūra. Gardēžus šeit gaida daudzi pilsētas centrā (gājēju ielās) un viesnīcās atrodošies restorāni (to skaitā veģetārais, 4 itāļu, Āzijas un tiroliešu virtuves). Iepirkšanās cienītāji pavisam noteikti paliks apmierināti ar tirdzniecības vietās un boutique veikalos veiktajiem pirkumiem. Jaunieši un jautras kompānijas droši var iegriezties kādā no piecām kūrorta diskotēkām vai arī pavadīt laiku naktsklubā. Azartiskākie atpūtnieki var izmēģināt laimi kazino, bet mierīgākas atpūtas cienītāji lieliski pavadīs laiku mājīgās kafejnīcās un bāros, kuros tiek atskaņota arī dzīvā mūzika, vai arī kinoteātros un teātros. Arī bērniem kūrortā nebūs garlaicīgi – viņu priekam darbojas atrakciju parks.
Zinātkārākiem tūristiem, kas vēlas paplašināt savas zināšanas, tiek piedāvātas ekskursijas uz Bavārijas karaliskajām pilīm, kā arī izbrauciens uz Dienvidtiroli (Itālijā). Nebūs pārspīlēti teikt, ka Zēfeldē ikviens atradīs sev tīkamu nodarbi, jo kūrorts ir kā radīts gan pilnvērtīgai atpūtai, gan sportiskām aktivitātēm.
Pie navigācijas

Zeldene

Apraksts
Zelden viens no lielākajiem Octalas ielejas kūrotiem no Austrijas pašu populārāko ziemas kūrortu saraksta. Šajā kalnu apvidus teritorijā slejas trīs kalnu virsotnes, kuras ir augstākas par 3000 m , kuras daudzu gadu garumā ir iekarojušas ne viena vien tūrista sirdi. Vairākkārt šeit tika organizēti Alpine Ski World Cup, un tas pierāda, ka kūrorts skaitās viens no labākajiem slēpošanas un snovborda centriem Eiropā. Zeldena slēpošanas zona , kurā var nokļūt ar pacēlāju no jebkuras ciemata vietas, sastāv no divām daļām : Gaijslahkola (virsotne, augstums 3058 m, piedāvā stāvas kalnu nogāzes slēpošanas ekspertiem un fantastiskus nobraucienus piedzīvojumu cienītājiem) un Gigijoh (unikāla teritorija slēpošanas iesācējiem un vidējā līmeņa slēpotājiem). Katrā kūrortā ik desmit minūtes kursē bezmaksas autobuss , kas vēl vairāk atvieglo nokļūšanu līdz pacēlājiem. Zelden no citiem kūrortiem atšķiras ar to, ka netālu atrodas divi ledāji - “Rettenbah“ un “Tifenbah“ , kuri veido pašu lielāko Austrijas slēpošanas teritoriju ledājos. Zeldena un ledāju slēpošanas apgabali ir savstarpēji saistīti un tiek dēvēti par “ Zelta vārtiem uz ledāju “, pateicoties tam, no paša Zeldenas centra ar savām slēpēm var viegli nokļūt uz jebkuru ledāja nogāzi. Zelden pieder vēl viena unikāla īpašība: slēpošanas kūrorta plašumos ir izveidoti ne mazāk kā 147 km dažādu grūtības pakāpju slēpošanas trases, kurās no novembra līdz maijam tiek garantēta100 % sniega sega, bet ledāja teritorijā sniegs saglabājās cauru gadu. Iemesls tam: slēpošanas zona izveidota 1350m – 3250 m augstumā virs jūras līmeņa, bet zemāk izvietojušās trasēs sniega segu veido lieliskas mākslīgā sniega iekārtas. Kā arī Zelden piedāvā ne mazum viesnīcas tiroles stilā , pansionus un apartamentus, kas atgādina privātmājas. Šeit daudzums restorānu, bāru, kas piedāvā garšīgus un kvalitatīvus ēdienus. Nerimstošā nakts dzīve. Kalnos ir daudz vairāk kā 20 ciematu traktieri un uzkodu bāri, kas aicina nogurušos ceļotājus atpūsties un palūkoties uz Alpu skaistumu.
Infrastruktūra
·Maksimālais augstums virs jūras līmeņa 3250 m
·Kopējais trašu kopgarums 141 km
·Pati garākā trase 10 km
·Trašu skaits 36
·Virsotņu kritums 1873 m
·Zilās trases ( iesācējiem ) 31 %
·Sarkanās trases ( vidējās grūtības ) 53
·Melnās trases ( sarežģītās ) 16%
·Pacēlāju skaits 34
·Krēslveida pacēlāji 19
·Vagonveida pacēlāji 10
·Gondolveida – funikulieri pacēlāji 5
·Caurlaides jauda ( cilvēki / stundā ) 61000
·Mākslīgā sniega platība 20%
·Autobuss Ir
·Slēpošanas skola Ir
·Nakts slēpošana Ir
·Distanču slēpošanas trases 16 km
·Snovbordistu trases ( half – pipe ) 960 m
Pie navigācijas
Sign inRegister
Welocome! Login in to Your Accont
Register for Your Account