Ekskursijas: Peloponēsa - GRIEĶIJA

Piedāvātās ekskursijas tiek vadītas krievu valodā, tāpēc daudzu ekskursiju apraksts ir pieejams tikai krievu valodā.


Antīkais kaleidoskops

Veids: Apskates


Atēnas ir modernās Grieķijas sirds un Senās Hellādas dvēsele. Leģendām apvītajā pilsētā jūs uzkāpsiet līdz Partenona templim un apmeklēsiet Akropoles muzeju. Tāpat jūs vienaldzīgus neatstās Plakas – pilsētas vēsturiskā centra – līkumotās ieliņas, valsts galvenais laukums Sintagma un tajā skatāmā Nacionālās gvardes godasardze pie monumenta Nezināmajam karavīram. Pilsētas apskates ekskursijas laikā ar autobusu jums būs iespēja apskatīt daudzus slavenus Grieķijas galvaspilsētas tūrisma un kultūras objektus. Pēc pilsētas apskates ekskursijas ar autobusu jūs baudīsiet pusdienas vienā no mājīgākajām pilsētas tavernām; tad Sintagma laukumā jums būs brīvais laiks, bet atceļā uz Peloponesu varēsiet iemūžināt fotogrāfijās slaveno Korintas kanālu.

Pie navigācijas

Argolidas dārgumi

Veids: Apskates


Peloponesas austrumu apgabalos, kuriem pieskaitāma arī Argolida, ir tik milzīgs antīkās vēstures un kultūras pieminekļu skaits, ka to pietiktu arī veselai valstij! Jūs dosieties uz seno hellēņu ārstniecības dieva Asklēpija svētnīcu, kur iepazīsieties ar interesantu Arheoloģijas muzeja ekspozīciju un apmeklēsiet unikālo Epidauras teātri, kuram piemīt gandrīz vai ideāla akustika. Ir pārbaudīts – uz skatuves uzrautu sērkociņu vai monētas atsitienu pret zemi dzird pašās augstākajās teātra rindās! Nākošā ekskursijas pieturvieta būs Nafplijas pilsētā, kuru grieķi sendienās bija izraudzījušies par Grieķijas pirmo galvaspilsētu. Bet noslēgumā jūs apmeklēsiet leģendārās Mikēnas, kuru vēsturi tik krāšņi aprakstījis Homērs, apskatīsiet tās akropoli, diženos Lauvu vārtus un valdnieku kapenes.

Pie navigācijas

Ceļojums uz zilo lagūnu

Veids: Apskates/Izklaides


avadiet brīnišķu dienu uz jahtas, kuru ieskaus Jonijas jūras zilgie ūdeņi un skaistākie Zakintas salas līči! Jūs baudīsiet peldi savrupās salas pludmalēs, gūsiet iedegumu uz jahtas klāja, bet pēc tam kādā no skaistākajām salas līču piekrastēm jūs gaidīs pusdienas mājīgā tavernā. Pēc tām jūs dosieties fotomedībās, lai uzņemtu milzīgos Carreta carreta bruņurupučus.

Pie navigācijas

Delfi – Meteora

Veids: Apskates


Jūs iepazīsieties ar antīkā Biotijas apgabala vēsturi, kā arī noslēpumaino septiņvārtu pilsētu – Tēbām, kur esot dzimuši sengrieķu varonis Hērakls un zemes auglības un vīnkopības dievs Dionīss. Ceļā uz Delfiem jūs šķērsosiet ainavisko un mājīgo Arahovas kalnu ciemu – vienu no labākajiem Grieķijas ziemas kūrortiem. Sekos pacelšanās Parnasa kalnā, kur kopš neatminamiem laikiem Delfu orākuls tika pareģojis nākotni. Savukārt Arheoloģijas muzeja bagātīgā kolekcija iepazīstinās jūs ar seno hellēņu mākslas šedevriem. Plastira – augstkalnu ezers Grieķijā, Tesālijas reģionā, Kardicas pilsētas apkaimē. Tas plešas 800 m augstumā vjl. un tajā ietilpst 400 milj. kubikmetru ūdens; ūdenskrātuves maksimālais garums ir 12 km, maksimālais platums – 4 km, spoguļa laukuma platība – 24 km2, bet maksimālais dziļums ~ 60 m. Meteoras klosteru komplekss ir viens no lielākajiem Grieķijā – tas kļuvis slavens, pateicoties, visupirms, savam unikālajam novietojumam milzīgo un stāvo klinšu virsotnēs, kuras Tesālijas līdzenumā sasniedz pat 600 m augstumu vjl. Šis mūku kopības centrs radās ~ 10 gadsimtā un kopš tā laika tā darbībā nav bijis pārtraukumu (savulaik darbojušies pat 24 klosteri!). Meteoras klosteru komplekss 1988. gadā tika iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Mūsdienās Meteorā ir 6 darbojošies pareizticīgo klosteri (vīriešu un sieviešu). Grandiozās klintis, uz kurām uzcelti klosteri, ir reta ģeoloģiska parādība – tās izveidojušās vairāk nekā pirms 60 miljoniem gadu, kad tagadējais līdzenums bija aizvēsturiskas jūras akmeņains dibens.

Pie navigācijas

Kalavrita – Patra

Veids: Apskates


Divu bāzes ekskursiju programma vienā dienā! Jums priekšā vizīte Achaia Clauss vīna darītavā, kur jūs apmeklēsiet arī “Imperatora pagrabu” – lielāko vīna pagrabu Grieķijā. Pēc tam ar vilcienu, kas savieno Diakoptonu ar Kalavritu, jūs dosieties braucienā pa pasaulē šaurāko dzelzceļa līniju, kurā vilcieniņa kustībai izmantota Abta zobrata sistēma. Kalavritas ciemā veiksiet pastaigu un paēdīsiet tradicionāla tipa tavernā, bet pēc tam dosieties kalnos – uz Moni Mega Spilaio vīriešu klosteri. Tur jūs nokāpsiet Diženajā alā pie Svētā avota, kā arī pēc tam varēsiet baznīcā, kas izcirsta klintī, vērsties ar lūgumu pie Dievmātes brīnumdarītājas ikonas. Ekskursijas noslēgumā jūs iepazīsieties ar Patras pilsētu un Peloponesas pussalas galvaspilsētas lielāko dārgumu – lielisko Sv. Andreja baziliku. Kad ekskursija būs galā, jums būs laiks arī Patras veikalu apmeklējumam.

Pie navigācijas

Kefalonijas sala

Veids: Apskates


Šī ir pilnīgi jauna ekskursija, kas tūristiem no Peloponesas līdz šim nav bijusi pieejama. Kefalonijas salai piemīt neparasts, taču vienlaikus tieši tai raksturīgs ieturēts skaistums – tā it nemaz nelīdzinās savām tuvākajām salām kaimiņos. Vienā dienā jūs apskatīsiet salas nozīmīgākās tūrisma vietas un objektus: Melisani alu – pazemes ezeru, gleznas ainu cienīgas pludmales ar zeltītām smiltīm, Sv. Gerasima klosteri un Sames zvejnieku pilsētiņu. Pusdienas ieturēsiet tradicionālā grieķu tavernā pie līča ar smaragdzaļiem ūdeņiem.

Pie navigācijas

Kruīzs uz Zakintas salu

Veids: Apskates


Neparasti zilgās jūras apņemtā Zakintas sala vilina pie sevis tūristus no visas pasaules. Jūs skatīsiet lielākos Vidusjūras bruņurupučus (Caretta caretta) un apmeklēsiet ārkārtīgi iespaidīgo Navagio Beach jeb kā to dažkārt dēvē vietējie Pirātu līci, kas slavens ar smilšu pludmali – vienu no skaistākajām uz mūsu planētas. Tur jūs varēsiet baudīt lielisku peldi. Sekos pusdienas romantiskā tavernā, bet ekskursijas noslēgumā salas galvaspilsētas pašā centrā jūs apmeklēsiet 16. gs. celto Moni tis Panagias tis Anafonitrias klosteri, kurā savus dzīves pēdējos gadus esot pavadījis salas aizbildnis Sv. Dionīsijs un kura vārdā nosaukta klostera baznīca (Agios Dionisios).

Pie navigācijas

Lakonijas leģendas

Veids: Apskates


Peloponesas pussalā, Parna kalnos atrodas Malevi Dievmātes Debesīs uzkāpšanas klosteris. Tajā atrodas viena no slavenajām kristīgās pasaules brīnumainajām relikvijām un dārgumiem – Malevi Dievmātes brīnumdarītāja ikona. Tālākajā ekskursijas gaitā Jūs uzzināsiet par Spartas (sauktas arī par Lakoniju) slaveno militāro vēsturi, kā arī tās nežēlīgajiem likumiem. Tāpat jūs apmeklēsiet Ahajas valstiņas bijušo galvaspilsētu – pilsētu-spoku Mistru, kas ir UNESCO aizsardzībā.

Pie navigācijas

Pastaiga pa Patru

Veids: Apskates


Interesanti, kas gan varētu apvienot tādus, šķiet, tik atšķirīgus objektus, kā senu vīna darītavu un diženu templi? Tos apvieno Patra – Peloponesas pussalas galvaspilsēta, Grieķijas trešā lielākā pilsēta! Iesākumā jūs skatīsiet Grieķijas lielāko pareizticīgo dievnamu – Sv. Andreja katedrāli, kurā dzirdēsiet stāstu par pirmā Kristus mācekļa dzīvi un nāvi. Pēc tam jūs apmeklēsiet vienu no slavenākajām Grieķijas vīna darītavām – Achaia Clauss, kur nobaudīsiet leģendāro saldo sarkanvīnu.

Pie navigācijas

Pazudušie brīnumi

Veids: Apskates


Jūs dosieties augstu kalnos, lai iepazītos ar vietām, kas masu tūristiem nav pazīstamas. Pirmā pieturvieta būs Sepeto klosteris, klusa mūku mājvieta ar apbrīnojamu vēsturi un brīnumdarītāju ikonu, kura spēj palīdzēt bērniem, tos pasargāt. Pēc tam jūs apmeklēsiet Apollona Epikūra templi Bassā, kas iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā kā unikāls antīkās arhitektūras paraugs. Pastaiga pa Andricainas ciemu iepazīstinās jūs gan ar grieķu, gan turku arhitektūru. Un, visbeidzot, jūs dosieties uz Sv. Teodoras baznīcu Vastā (netālu no Arkādijas), caur kuras jumtu, to nesapostot un nesagāžot, izauguši 17 koki. Ekskursijas programmā iekļautas arī pusdienas ļoti jaukā tavernā netālu no upītes, kura tek gar Sv. Teodoras baznīciņu.

Pie navigācijas

Senās Olimpijas noslēpumi

Veids: Apskates


Jūs sagaida aizraujošs ceļojums uz Seno Olimpiju, kā arī ceļojums Olimpisko spēļu vēsturē. Jāuzsver, ka Olimpiskās spēles jau tūkstošiem gadu vieno cilvēces tautas, nesdamas tām mieru un saprašanos! Jūs uzzināsiet, kā un kādu iemeslu dēļ šīs spēles radās, dzirdēsiet par varoņiem, kuru vārdi jau sen kļuvuši par leģendām un varēsiet arī paši izbaudīt skriešanu antīko laiku Olimpiskajā stadionā. Jūs tāpat apmeklēsiet Olimpijas Arheoloģijas muzeju, kura kolekcijā savākti tūkstošiem unikālu eksponātu. Ekskursijā paredzēts liela suvenīru centra – viena no lielākajiem šajā reģionā – apmeklējums, viesiem tiks piedāvāts nodegustēt arī dažādus vietējos vīnus un olīveļļas.

Pie navigācijas

Zvanu melodijas

Veids: Apskates


Ekskluzīvais maršruts sāksies pie Eiropā garākā iekārtā transporta tilta starp Rionas un Antirionas pilsētām. Pēc neilgas apstāšanās, lai iemalkotu kafiju Nafpaktas pilsētā, jūs dosieties uz Sv. Serafima Sarovska klosteri, kura lepnums ir unikālais zvanu tornis ar 400 nelieliem un 60 lieliem zvaniem. Jūs varēsiet izbaudīt šo zvanu neatkārtojamo skanējumu. Pēc maltītes klosterī sekos brauciens uz Katakombu sieviešu klosteri, kur dabā precīzi atveidota viena no agrās kristietības perioda pazemes pilsētām ar tādu pašu nosaukumu.

Pie navigācijas
Sign inRegister
Welocome! Login in to Your Accont
Register for Your Account