Zelta trīsstūris un Radžastana, 10 dienas, ceļojumi no marta 2021 līdz februārim 2022, Begonija - cena no 655€

ZELTA TRĪSSTŪRIS un RADŽASTANA
DELI – AGRA – DŽAIPURA – MANDORA – DŽODHPURA – UDAIPURA – PUŠKARA - DELI
10 dienas / 9 naktis, ierašanās sestdienās


Vispopulārākais ekskursiju maršruts Indijā, Zelta trīsstūris, iekļauj Indijas galvaspilsētas – Deli, Radžastana spilgtā štata galavaspilsētas – Džaipuras, un, protams, Agras pilsētas apmeklēšanu, kur atrodas visā pasaulē slavenais Tadž Mahala. Šis īsais sešu dienu ceļojums noritēs pa vispopulārāko maršrutu Indijā, kura laikā jūs apmeklēsiet Tadž Mahalu, senos Fortus, pilis un daudzus dažādus tempļus, kas pieder dažādām reliģijām Indijā – Džama Masžida ( musulmaņu mošeja), Gurudvaru Bangla Sahiba ( sikhi), Lotosa templis ( Bahaija ticība), Lakši Narajana templis ( hinduisms). Jums tāpat būs iespēja iegādāties spilgtus indiešu suvenīrus un amatniecības izstrādājumus – paklājus, juvelierizstrādājumus, izšūtus audumus un apģērbus, marmora inkrustācijas izstrādājumus.

1. diena: IERAŠANĀS DELI
Ierodoties Indijas galvaspilsētā – Ņjūdeli, Indiras Gandi starptautiskajā lidostā jūs sagaidīs mūsu pārstāvis (no 2010.gada – jauns mūsdienīgs termināls!). Pēc sirsnīgas sagaidīšanas – eskorts uz viesnīcu.
Nakts viesnīcā Deli.

2. diena: EKSKURSIJA DELI. TRANSFĒRS UZ AGRU (205 km, 4 stundas)
09:00: Uz ekskursijas sākumu jūs paņems no viesnīcas
Šodien jūs gaida ekskursija pa Jaunās un Vecās Deli galvenajiem apskates objektiem. No rīta jūs pabūsiet Džama Masžidā- Indijas vislielākajā mošejā un musulmaņu reliģijas šedevrā. Pēc tam jūs brauksiet gar Sarkano Fortu, tā majestātiskie nocietinājumi būvēti no smilšakmens, kādreiz tā bija mongoļu imperatora Šhahdžahana valdīšanas vieta.
Ekskursiju turpināsiet Jaunajā Delī, jūs brauksiet pa pilsētas centrālo prospektu un redzēsiet Prezidenta Pili un Parlamenta Ēku. Īsa pieturvieta pie Indijas vārtiem – memoriālā arka Indijas karavīriem. Pēc tam jūs gaida vizīte sniegbaltajā svētnīcā ar zelta kupoliem – sikhu Gurudvara Bangla Sahiba, darbojošās svētnīca, tiek uzskatīts, ka tajā svētītais ūdens izārstē ticīgo slimības. Pēc tam jūs apmeklēsiet hinduistu templi Lakšmi- Narajana, kas veltīts Višnu (Narajan), dievam- visuma sargātājam, un viņa sievai Lakšmi, uzplaukuma dievietei. Templis aizņem vairāk nekā 7 akrus, tas tika uzcelts 1930. gadā un to atklāja Gandi. Pēc tam apmeklēsiet Kutub Minara kompleksu, lielisks afgāņu un musulmaņu 12. gadsimta arhitektūras piemērs.
Pēc tam – transfērs uz Agru – pilsētu, kur atrodas slavenais Tadž Mahala. Ierodoties registrēšanās, atpūta un nakts viesnīcā.

3. diena: IEPAZĪŠANĀS AR AGRU
Tā kā piektdienās Tadž Mahala ir slēgts, tad tiem, kuri izvēlējušies ceļojumu, kas sākas trešdienā – ekskursija uz Tadž Mahalu tiks organizēta nākamās dienas rītā. Zemāk – apraksts ceļojumiem, kas sākas sestdienā
05:30: Izbraukšana no viesnīcas ekskursijā uz Tadž Mahalu saules lēktā (precīzu laiku jums gids pateiks, tas būs atkarīgs no tā, cikos saule uzlec jūsu iebraukšanas datumā )
Šajā rītā jūs gaida neaizmirstami iespaidi – jūs redzēsiet Tadž Mahalu uzlecošās saules staros. Jūs pabūsiet šajā lieliskajā celtnē, kas simbolizē mīlestību, novērtēsiet tā izsmalcināto dizainu, šīs poēmas simetriju, kas sacerēta marmorā. Tadž Mahala ir ekstravagants Šadžahana mīlestības simbols, kas apliecina viņa mīlestību pret mīļoto karalieni Mumtazu Mahalu. Atgriešanās viesnīcā uz brokastīm. Vēlāk jūs apmeklēsiet Agras Fortu – tā varenās sienas no sarkanā smilšakmens, forta iekšpusē – staltas pilis un zāles, lieliski dārzi.
Tāpat jūs apmeklēsiet Itmad- id- daula svētnīcu, ko 17.gs. uzcēla imperatore Nur Džahana (Šahdžahana sieva) par piemiņu viņas tēvam. Šī nelielā marmora svētnīca – Tadž Mahalas priekštece, kur pirmo reizi tika pielietots sarežģīts darbs inkrustācijā – ‘pietra dura’.
Vakarā jūs varēsiet apmeklēt meistarus, kas darina inkrustācijas marmorā, iepazīties ar gataviem izstrādājumiem, iegādāties suvenīrus. Agra slavena ne tikai ar marmora izstrādājumiem, tā slavena arī ar ādas izstrādājumiem, izšūtiem audumiem un tradicionālajām kurpēm ‘džutti’.
Nakts Agrā.
Pēc izvēles par papildus apmaksu – Teatralizēts uzvedums: šajā vakarā jums būs iespēja redzēt teatralizētu uzvedumu ‘Mohabbat de Tadž – sāga par mīlestību, kas iepazīstina ar arhitektūras šedevra brīnumu Tadž Mahalu. Uzvedumā tiek stāstīts par karaliskā pāra leģendāro mīlestību, spilgti kostīmi, dziesmas un dejas aizrauj, bet uz skatuves parādās pasaulē lielākā Tadž Mahala kopija. (Piemaksa 25 dolāri cilvēkam, par biļetēm Sudraba klasē, ja ir brīvas vietas uz šovu konkrētajā datumā)
Nakts viesnīcā Agrā

4. diena: TRANSFĒRS AGRA-FATEHPURA SIKRI-DŽAIPURA (240 km/5 stundas)
10:00: Izbraukšana no viesnīcas uz Džaipuru ( cauri Fatehpura Sikri)
Pēc brokastīm – transfērs uz Džaipuru. Pa ceļam apstāšanās, ekskursija uz Fatehpura Sikri. Šis arhitektūras komplekss ir brīnišķīgs indiešu un musulmaņu arhitektūras apvienojums, neilgu laiku 16.gadsimtā tā bija mogoļu impērijas galvaspilsēta. Kompleksu uzcēla imperators Akbars par godu svētajam sufijam Salima Čišti, kas pareģoja imperatoram par dēlu piedzimšanu. Daudzi brauc uz šejieni, lai iedomātos vēlēšanos un apsietu lentu ap kolonnu.
Turpinājumā transfērs uz Džaipuru – Radžastanas galvaspilsētu, kuru arī dēvē par ‘rozā pilsētu’ sakarā ar sienu un vecpilsētas atsevišķu ēku krāsu, vecpilsēta sastāv no 9 kvadrātveida kvartāliem, simbolizē visuma 9 apakšnodaļas saskaņā ar indiešu kosmogrāfiju.
Ierašanās, reģistrācija, atpūta viesnīcā.

5. diena: IEPAZĪŠANĀS AR DŽAIPURU
07:30: Izbraukšana no viesnīcas uz ekskursiju
šajā rītā – varenā Ambera Forta apmeklēšana, kas uzcelts 16.gadsimtā. Ziloņi ar sarkanām cepurēm un spilgti izrotāti, šeit ir eksotisks transports, kas palīdz nokļūt līdz paugura virsotnei, līdz fortam ( ja tie ir pieejami). Tāpat ir iespēja pacelties līdz fortam ar džipu vai kājām. Fortā jūs gaida neaizmirstama ekskursija pa tās zālēm, pilīm, hallēm un dārziem.
Diena – Džaipuras Pilsētas pils un tā muzeji, kas glabā karalisko priekšmetu kolekciju. Tāpat jūs redzēsiet Džantaru Mantaru – senu observatoriju zem klajas debess, kas sastāv no milzīgiem instrumentiem, ar kuriem vēro debess spīdekļus. Jūs tāpat redzēsiet Vēju Pili (Hava Mahala), kas celta 18.gadsimtā karaļu sievām un kur lielā skaitā izgrebti logi un balkoniņi. Jums būs iespēja arī iepazīties ar džaipuriešu meistariem – rotaslietu, krāsainu audumu, paklāju u.c priekšmetu izgatavošanu, pavērojiet, kā strādā meistari un izbaudiet iepirkšanos šajā krāsaino arodu pilsētā.
Vakarā jūs gaida tempļa Birla Mandira apmeklēšana – balta marmora hinduisma Džaipuras templis, spilgti apgaismots vakaros, jūs redzēsiet kā notiek aarti vakara ceremonija. Templis veltīts Višnu – sargātājam (Narajana) un uzplaukuma dievietei Lakšmi, tāpēc šo templi dēvē ari par Lakšmi- Narajanu.
Nakts viesnīcā Džaipurā.
Pēc izvēles par papildus apmaksu – ciemošanās indiešu mājā ar vakariņām: Šajā vakarā indiešu mājā, vakariņu laikā jums ir iespēja vairāk uzzināt par vietējo dzīves veidu un kultūru. Pavadiet laiku, kontaktējoties ar saimniekiem, uzziniet vairāk par viņu dzīvi. Jums būs arī iespēja pabūt indiešu virtuvē un iepazīties ar senās kulinārijas noslēpumiem. Saimniece būs priecīga padalīties pieredzē ar jums par savām receptēm un padomiem par ēdienu pagatavošanu (piemaksa 35 dolāri cilvēkam, jābrauc ne mazāk kā diviem ).

6. diena: TRANSFĒRS DŽAIPURA – MANDORA – DŽODHPURA (320 km/6,5 stundas)
08:00: Transfēra sākums no viesnīcas uz Džodhpuru
Pēc agrām brokastīm – transfērs uz Džodhpuru, Radžastanas smaragda pilsēta.
Ceļā, 9 km no Džodhpuras, jūs gaida neliela ekskursija uz Mandora Dārziem, kur atrodas daudz tempļu, memoriālu tā teritorijā, kas sastāv no akmens terasēm.
Ierodoties Džodhpurā – izvietošanās, atpūta un nakts viesnīcā.
Pēc vēlēšanās – safari ar džipiem pa ciematiem: otrajā daļā – safari ar džipiem pa tuvākajiem Bišnoi cilts un Bramaņu ciematiem , kur jūs varēsiet izjust indiešu ciematu dzīves veidu. Bišnoi cilts slavena ar savu filoziju par saudzīgu attieksmi pret dabu, mīlestību pret augiem un dzīvniekiem (Piemaksa 35 USD cilvēkam, minimums 2 cilvēki).

7. diena: TRANSFĒRS DŽODHPURA- PANAKPURA- UDAIPURA (260 km/6 stundas)
08:00: Izbraukšana no viesnīcas uz ekskursiju pa pilsētu un tam sekojošo transfēru uz Udaipuru. Šajā rītā jūs apmeklēsiet Mehrangarhas fortu, kas atrodas uz klinšaina kalna, tajā atrodas lieliskas pilis – Moti Mahala, Šiš Mahala, Ful Mahala, Sileh Khana un Daulat Khana, kas ir lieliski arhitektūras paraugi. Pie Forta atrodas Džavastvant Thada, karalisko svētnīcu grupa no balta marmora.
Pēc ekskursijas – transfērs uz Udaipuru, senās Mevaras kņazistes galvaspilsētu. Romantiska, skaista pilsēta , Udaipurai ir lielisks izvietojums – Pičolas, Fateh Sagara un Udai Sagara ezera krastos, Aravalli kalnu grēdas pakājē.
Ceļā pieturvieta ar ekskursiju uz slavenāko džainisma templi Ranakpuru. Celts 15.gadsimtā, šis templis pazīstams ar savām grandiozajām celtnēm, skulptūrām un akmens kalumiem. Kompleksa galvenais templis – Čaumukha Templis ( Četru seju Templis), tajā 29 zāles, tā griestus balsta 1444 kolonnas, visas kolonnas ir ar dažādiem zīmējumiem (templī nav atļauti ādas apavi un jebkuri citi ādas izstrādājumi, lūdzam savlaicīgi parūpēties par piemērotu apģērbu un aksesuāriem saskaņā ar tempļa reglamentu).
Transfēra turpinājums uz Udaipuru, ierašanās, reģistrēšanās, atpūta un nakts viesnīcā

8. diena: IEPAZĪŠANĀS AR UDAIPURU
08:00: Jūs paņems no viesnīcas uz ekskursiju pa pilsētu
Pēc brokastīm – Udaipuras Pilsētas 16.gadsmita pils apmeklēšana, viens no lielākajiem Radžastanas pils kompleksiem, kur joprojām atrodas pašreizējā Maharadži rezidence, vēsturiskas viesnīcas, muzeji un galerejas, pilis, pieņemšanas zāles, kur arī šodien notiek karaļu pasākumi; Džagdiša Templis, indiešu – āriešu 17.gadsimta templis, kas veltīts dievam Višņu ( Lakšmi – Narajana) , Visuma sargātājam;Sahelion- ki- Bari, dārzs, kas veidots maharadžas sievām, ar brīnišķīgiem apstādījumiem, dīķiem, marmora ziloņiem un strūklakām; Bagore- ki- Haveli, karaļu savrupmāja ar Mevara mākslas priekšmetu muzeja kolekciju, Udaipuras valdnieku kostīmiem un priekšmetiem. Savrupmājā, kas rotāta ar spoguļa inkrustācijām, ir 100 istabas ar balkoniņiem, terasēm, pagalmiņiem un koridoriem.
Pēc vēlēšanās par papildsu apmaksu – ekskursija uz Eklingži templi: Jums ir iespēja apmeklēt slavenos Radžastanas tempļus. Izvietoti Eklingži pilsētiņā (Kailašpuri), vieta kļuvusi slavena pateicoties templim. Templis atrodas 22 km uz ziemeļiem no Udaipuras (piemaksa 25 dolāri cilvēkam, minimums 2 cilvēki).

9. diena: TRANSFĒRS UDAIPURA- PUŠKARA (275 km/6,5 stundas)
08:00: Izbraukšana no viesnīcas uz Puškaru
Pēc brokastīm – transfērs uz Puškaru, pilsētu, kur reizi gadā, novembrī notiek slavenais kamieļu gadatirgus. Puškara ir arī viena no piecām svētceļnieku svētajām pilsētām un centriem Indijā.
Ierašanās Puškarā un ekskursija pa pilsētu. Jūs apmeklēsiet Puškaras ezeru un dažādus pilsētas tempļus. Vispazīstamākais no tiem – Bramas Templis, turpat vienīgais templis, veltīts dievam – indiešu panteona radītājam. Nakts viesnīcā Puškarā
Pēc vēlēšanās par papildus apmaksu Safari ar ziloņiem saulrietā un vakariņas: Šajā vakarā jums ir iespēja izbaudīt saulrietā safari ar kamieļiem, kā arī kultūras pasākumus, pēc kuriem turpinājumā vakariņas (par papildus apmaksu 35 dolāri cilvēkam, ne mazāk kā 2 cilvēki, ja ir pieejamas brīvas vietas uz konkrētu datumu ).

10. diena: VILCIENS ADŽMERA - DELI (15:45/22:40)
Pēc brokastīm - izrakstīšanās un transfērs uz Adžmeru, lai apmeklētu Dargahu Šarifu, pazīstamā sufija un svētā Hazrata Kvadža Muinuddina Čišti svētnīcu - vienu no svētvietām Indijā svētceļniekiem, un ne tikai starp musulmaņiem, bet arī citu ticību cilvēkiem, kuri ciena šī sufija lielo svētumu. Svēto šeit var godināt pie viņa mauzoleja, kas ir Dargahas centrs.
Vēlāk - transfērs uz Adžmeras dzelzceļa staciju, kur jūs iekāpsiet vilcienā – ekspresī līdz Deli. Ierašanās Deli, sagaidīšana un transfērs uz lidostu, lai izlidotu vai uz viesnīcu (nakts nav iekļauta cenā)

Papildus dienas pēc vēlēšanās: DELI
Ekskursija uz pusi dienas uz Akšardžhama templi, krievu valodā runājoša gida pavadībā (par papildus apmaksu 30€ personai, minimums 2 personas).
Pēc ierašanās Deli jūs gaida ekskursija uz pusi dienas uz Akšardžahama tempļa kompleksu, kas sevī iekļauj vairāk nekā 10 tūsktošu gadu indiešu kultūras pieredzi visā tās skaistumā un cēlumā. Jūs gaida brīnišķīgs ceļojums un iepazīšanās ar Indijas mākslu, ar brīnišķīgu arhitektūru un darbiem akmenī, ceremonijām, kas noris templī.
Pēc tam – transfērs uz lidostu.
(Cenā iekļauts – mašīna ar šoferi, krievu valodā runājošs gids uz pusi dienas, ekskursija Akšardžahama kompleksā)

Ekskursijapa uz pusi dienas uz Čatapuras Tempļu ielu, krievu valodā runājoša gida pavadībā (par papildus apmaksu 30€ personai, minimums 2 personas).
Pēc ierašanās Deli jūs gaida ekskursija uz pusi dienas uz Čatapuru, lai iepazītos ar Čatapuras tempļu arhitektūras daudzveidību (tāds pats nosaukums ir Tempļu ielai Čatapurā). Šeit atrodas tempļi, kas veltīti dažādām dievībām, tādām kā Višnu, Šiva, Rama, Durga, Lakšmi. Šeit ir vairāk nekā 20 tempļu, kas celti pēc ziemeļu un dienvidu tradīcijām. Dienvidu tempļiem raksturīgi augsti, virs vārtiem celti torņi - gopuramas, kas pārklāti ar akmens skulptūru, bet ziemeļu un rietumu tempļiem raksturīgi bagātīgi marmora kalumi. Pēc tam - transfērs uz lidostu vai viesnīcu.
(Cenā iekļauts – mašīna ar šoferi, krievu valodā runājošs gids uz pusi dienas, ekskursija Čatapuras kompleksā)

Šopinga brauciens uz pusi dienas uz Deli, krievu valodā runājoša gida pavadībā ( par papildus apmaksu 30€ personai, minimums 2 personas)
Ierodoties Deli – pusi dienas iepirkšanās Deli, krievu valodā runājoša gida pavadībā. Jūs varat apmeklēt tirgus un tirdziņus, atkarībā no tā, ko jūs gribat iegādāties. Pēc tam – transfērs uz lidostu.
(Cenā iekļauts – mašīna ar šoferi, krievu valodā runājošs gids uz pusi dienas)

Ekskursija uz pusi dienas uz Lotosa Templi un Humajuna Atdusas vietu (par papildus apmaksu 30€ personai, minimums 2 personas).
Pilsētas apskates ekskursija krievu valodā runājoša gida pavadība ( puse dienas ). Jūs redzēsiet Lotosa Templi ( Bahaiju ticības templis), kas savu nosaukumu ieguvis pateicoties neparastai arhitektūrai, atgādinot lotosa ziedu. Šī unikālā celtne celta no marmora, to apskauj dīķi un zālāji. Tāpat jūs apmeklēsiet Humajuna Atdusas vietu – tas ir pilsētas viduslaiku apskates objekts, laiks šeit ir apstājies. Kapene bija pirmais tāda veida musulmaņu objekts Indijā, tā tiek uzskatīta par Tadž Mahalas priekšteci, dāŗzs, kas ir ap Kapeni, arī veidots pēc musulmanu arhitektūras tradīcijām. Pēc ekskursijas jūs aizvedīs uz jūsu viesnīcu vai uz lidostu , atkarībā no jūsu programmas.
(Cenā iekļauts – automašīna ar šoferi. Ekskursija krievu valodā runājoša gida pavadībā uz pusi dienas )
       
Vakara ekskursija (puse dienas) uz izklaides kompleksu "Kingdom of Dreams" krievu valodā runājoša gida pavadībā       
Pakete: Тransfērs uz kompleksu un atpakaļ, ieejas biļetes kompleksā "Kingdom of Dreams", krievu valodā runājošs gids, vakariņas centrā "Culture Gully"    (par papildus apmaksu 65€ 1 cilvēkam, minimums 2 cilvēki)
Pakete: Тransfērs uz kompleksu un atpakaļ, ieejas biļetes "Kingdom of Dreams", krievu valoda runājošs gids, vakariņas centrā "Culture Gully" + Holivudas mūzikla apmeklēšana , kas noris kompleksa zālē "Nautanki Mahal" – biļete zelta klasē (par papildus apmaksu 120€ 1 cilvēkam, minimums 2 cilvēki )
Šajā vakarā jūs apmeklēsiet spilgtu izklaides centru, kas aizņem lielu teritoriju, lielisko "Kingdom of Dreams". Ideja šeit "Tā ir Indija" kļuva par dominējošo centra celtniecībā. Šeit jūs atradīsiet indiešu mākslas, kultūras daudzveidīgo mantojumu, amatnieku izstrādājumus, dažādu štatu ēdienu virtuvi un izpildītājmākslu. Pie kam viss veidots pēc mūsdienu izklaides standartiem!   
Sapņu Karalistē var apmeklēt:
"Culture Gully", šeit pārstāvēta kultūra, tradīcijas, māksla, arodi un virtuves ēdieni dažādos Indijas reģionos, šeit ir tematiski restorāni attiecīgi noformēti, kas pārstāv dažādu Indijas štatu ēdienus. Staigājot pa stāvu, jums ir iespēja satikt astrologu ( apmaksa pašam astrologam, uz vietas ). Centrā bez maksas ieeja bērniem, kuru augums mazāks nekā 4 pēdas. "IIFA Buzz" stilīga indiešu kinozāle- bārs, kas demosntrē vēsturiskas Holivudas zvaigznes (21+)
"Nautanki Mahal" katru dienu izrāda spilgtus un ekstravagantus Holivudas mūziklus (3,5 +, Šovs ilgst 2,5 stundas. Nestrādā pirmdienās. Izrāžu laiks Otrdiena- piektdiena 19:30, Sestdiena- svētdiena 18:30)

Ceļojuma cenā ir iekļauts:
* sagaidīšana lidostā
* grupas transfēri lidosta – viesnīca – lidosta (tiem, kuri ierodas ceļojuma sākuma dienā, un izlidošanai tūlīt pēc ceļojuma beigām)
* ēdināšana – brokastis viesnīcās
* ekskursijas krievu valodā runājoša gida pavadībā, saskaņā ar ceļojuma programmu
* transports ar šoferi, ar kondicionieri visos transfēros un ekskursijās
* biļetes vilcienam Adžmera – Deli, vagons ar sēdvietām, ar kondicionieri
* dzīvošana 9 naktis viesnīcās saskaņā ar ceļojuma programmu (1 nakts Deli, 2 naktis Agrā, 2 naktis Džaipurā, 1 nakts Džodhpurā,2 naktis Udaipurā, 1 nakts Puškarā)


Cenā nav iekļauts:
* lidojums Rīga – Deli – Rīga
* Indijas vīza (tiek noformēta iepriekš)
* ieejas maksas, pacelšanās ar ziloni Džaipurā - 90 EUR
* apdrošināšanas polise
* personīgie izdevumi
* papildus serviss viesnīcā
* dzeramnauda
* ekskursijas, kas norādītas kā papildus
* piemaksa par Jaungada vai ZIemassvētku vakaru - obligātā, tiks paziņota papildus


Pieprasīt plašāku informāciju par šiem piedāvājumiem un cenām
Ievērojamākās vietas
Tadžmahals
Tadžmahals
Gadi Sagar ezers
Gadi Sagar ezers
Mehrangarh Fort Džodhpuras pilsētā
Mehrangarh Fort Džodhpuras pilsētā
Zelta templis Harmandir Sahib. Amritsar
Zelta templis Harmandir Sahib. Amritsar
Varanasi pilsēta Gangas upē
Varanasi pilsēta Gangas upē
Hava-Mahal vai "Vēju pils"
Hava-Mahal vai "Vēju pils"
Goa pludmale
Goa pludmale
Sign inRegister
Welocome! Login in to Your Accont
Register for Your Account