Ekskursijas: Sicīlija - ITĀLIJA

Ekskursiju saraksts un cenas

Piedāvātās ekskursijas tiek vadītas krievu valodā, tāpēc daudzu ekskursiju apraksts ir pieejams tikai krievu valodā.


Agridžento - Pjaca Armerīna

Veids: Apskates


Pilsēta, kas izvietojusies uz trim pakalniem Sicīlijas kalnu vidienē, ir slavena ar viduslaiku pieminekļiem un pilīm baroka stilā. Savu nosaukumu tā ieguvusi no kādreiz šeit izvietotas langobardu kara nometnes. Romiešu laikos šeit atradās Maksimina Herkulesa (Maximin Hercules), Romas imperatora Diokletiana (Diocletian) „labās rokas”, villa (celta 4.gs. beigās). Šo antīkās pasaules skaisto mākslas darbu ar unikālajām mozaīkām atraka tikai pagājušajā gadsimtā. Villa Romana del Casale tiek uzskatīta par vienu no nozīmīgākajiem pēdējā laika arheoloģiskajiem atklājumiem. Tajā ir gan greznas zāles, gan ēdamistabas - tā saucamās triklīnijas (triclinia), viesu uzņemšanas telpas, iekšpagalms ar strūklaku un marmora kolonnām, dzīvojamās telpas, termas. Viss izrotāts ar izcilām un lieliski saglabātām mozaīkām. Villa galvenokārt tika apdzīvota medību sezonā, tāpēc galvenais mozaīku sižets ir medību ainas. Pēc ekspertu domām, šīs mozaīkas sniedz unikālu iespēju detalizēti izpētīt antīko apģērbu, ieročus un citas to laiku detaļas.

Ir vērts aplūkot arī unikālo Pergusa (Pergus) ezeru – apdzisuša vulkāna krāteri, kas pildīts ar lietus ūdeni. Ja var ticēt grieķu mītiem, tieši šeit tika nozagta Persefone un aizvesta uz Aīda valstību.
Interesi raisīs arī pilsētas nami ar savām īpatnējām ģeometriskām formām, jo savulaik, māju saimniekdēliem apprecoties, tiem tika veidotas piebūves, kur dzīvot jaunajai ģimenei.

Pie navigācijas

Eolu salas: Lipāri un Vulkano

Veids: Apskates


Transfers jūs nogādās Milacco (Milazzo) ostā, no kuras prāmji un kuteri dodas uz Eolu (Eolie) jeb Lipāru (Lipari) arhipelāgu (ietilpst salas: Alikudi (Alicudi), Filikudi (Filicudi), Salina (Salina), Panareja (Panarea), Vulkano (Vulcano), Lipāri (Lipari), kā arī Stromboli sala ar aktīvu vulkānu, un vēl dažas pavisam nelielas saliņas). Jūs dosieties uz Lipāri – lielāko un gleznaināko arhipelāga salu, apskatīsiet Lipāri pilsētas seno kvartālu, nelielo arheoloģijas muzeju Kastello, nekropoli, 12. gs. celto normaņu katedrāli, kas svētīta par godu Sv. Bērtulim. Ar savu skaistumu pārsteidz faraglioni – klintis, kas šur tur haotiski izspraukušās pret debesīm no jūras klaja. Vulkāno salā burbuļo dubļu avoti un vannas, geizeri izverd ūdeni un tvaikus. Netālu no Lielā krātera atrodas Porto Levante osta, pie kuras plešas pludmales, kas klātas ar melnām smiltīm. Atgriešanās Milacco ostā plānota aptuveni 17:45, sekos transfers uz viesnīcu.

Pie navigācijas

Katānija un Sirakūzās

Veids: Apskates


Šīs ekskursijas laikā jūs apmeklēsiet Sicīlijas senās pilsētas Katāniju (Catania) un Sirakūzas (Siracusa). Pirmais pieturas punkts ekskursijas maršrutā būs Katānija – pilsēta, kuru grieķu kolonisti dibinājuši 729. gadā p.m.ē. Visā garajā savas pastāvēšanas vēsturē Katānija četras reizes ir nopietni cietusi no zemestrīcēm, trīsreiz tikusi pārklāta ar lavu pēc Etnas izvirdumiem, piecreiz būvēta no jauna, kardināli mainot savu veidolu. Itāļu arhitekts no Palermo Džovanni Batista Vakkarini (Giovanni Battista Vaccarini) 18. gs. izveidoja jaunu Katānijas tēlu t.s. Sicīlijas baroka stilā – pilsētā ēkas tika celtas no melniem vulkāniskas izcelsmes akmeņiem, bet ielas tika veidotas taisnas un tās veda uz plašiem laukumiem. Drīzumā šāds pilsētbūvniecības stils izplatījās pa visu Sicīliju, un to arī nodēvēja par Sicīlijas baroku. Jums būs iespēja izstaigāt šīs apbrīnojamās ielas, apmeklēt zivju tirgu, kas darbojas jau 300 gadus, Universitātes laukumu, Doma katedrāli, kurā glabājas pilsētas aizbildnes debesīs – Svētās Agates pīšļi. Tāpat Doma katedrāles laukumā jūs redzēsiet strūklaku ar melno ziloni, kas kļuvusi par Katānijas pilsētas vizītkarti. Pēc tam līdz izbraukšanai uz Sirakūzām (~ 13:00) jums būs brīvais laiks (pats ceļš no Katānijas uz Sirakūzām aizņems aptuveni stundu). Sirakūzas (Siracusa) – tāda paša nosaukuma provinces galvaspilsēta, kas atrodas Sicīlijas dienvidaustrumu piekrastē, pie glezna Jonijas jūras līča. Pilsēta dibināta 734. gadā p.m.ē., tajā ir dzīvojis slavenais Arhimēds. Jūs kopā ar vietējo gidu apmeklēsiet Arheoloģisko parku, kurā atrodas ievērojami antīkā perioda objekti: Dionīsa auss – klints ar milzīgu mākslīgi veidotu plaisu un satriecoši labu akustiku tajā, grieķu teātris, kas celts 5. gadsimta sākumā p.m.ē. un ir saglabājies līdz mūsdienām praktiski nepostīts, kā arī Romas perioda amfiteātris. Pēc tam jūs dosieties uz vecpilsētu, kas atrodas Ortidžas (Ortigia) salā. Sicīlijā senākā doriešu tempļa (celts par godu Apollonam) drupas, daudzu leģendu apvītais nimfas Aretuzas avots Artemīdas laukumā – tā ir vien maza daļa no tā, kas piesaista tūristu sajūsmas pilnos skatienus un uzmanību. Brīvais laiks. Ja atliks pietiekami daudz laika, būs iespēja baudīt arī jūras peldi.Atgriešanās viesnīcā plānota uz vakariņu laiku.

Pie navigācijas

Nepazīstamā Sicīlija: Savoka un Forca d`Agro

Veids: Apskates


Šīs ekskursijas-pastaigas laikā jūs apmeklēsiet Sicīlijas mazpilsētiņas Savoku (Savoca) un Forcu d'Agro (Forza d'Agrò), kas iemantojušas globālu atpazīstamību, pateicoties kinofilmai “Krusttēvs”. Vispirms jūs apmeklēsiet Savokas mazpilsētiņu, kas savus viesus gaida 300 m augstā pakalnā, uz kura virsotni jādodas pa līkumainu serpentīnu. No pilsētiņas paveras brīnišķīgi skati uz apkārtni. Jūs aplūkosiet kinofilmas “Krusttēvs” uzņemšanas vietas Savokā: kapucīniešu klosteri, 13. gs. celto Sv. Lūcijas baznīcu (Сhiesa di Santa Lucia), kas daudzkārt tikusi pārbūvēta un restaurēta, īpaši pēc 17. gs., kad Sicīlija piedzīvoja vairākas spēcīgas zemestrīces, kā arī Vitelli bāru, kur jums būs iespēja nobaudīt ļoti garšīgo Sicīlijas granitu (desertu no dabīgām izejvielām). Pēc tam Jūs dosieties uz glezno Forcas d'Agro viduslaiku pilsētiņu, kur varēsiet patīksmināties par jūras piekrastes brīnišķīgajām ainavām. Pilsētiņā varēsiet arī izjust to Sicīlijas sadzīves auru, kāda bijusi pirms vairākiem gadu simtiem. Ieliņas ir šauras, bet namiņi, kas cieši sacelti viens pie otra, šķiet, gluži vai saauguši ar klinšaino kalnu, kura virsotnē slejas sens cietoksnis – diezgan cietis no laika zoba, tomēr joprojām iespaidīgs un atmiņā paliekošs. Pēc tam brīvais laiks. Atgriešanās viesnīcā.

Pie navigācijas

Palermo un Monreale

Veids: Apskates

Ilgums: Pilna diena


Ekskursija iesāksies Monrealē – pilsētiņā, kas faktiski ir Palermo dienvidu piepilsēta un atrodas pakalna virsotnē. Jūs apskatīsiet benediktīniešu klostera pagalmu un Monreales katedrāli – šīs celtnes 12. gs. uzcēla normaņu valdnieks Vilhelms II. Katedrāle slavena ar savām viduslaiku mozaīkām, kuras darinājuši sicīliešu un bizantiešu mākslinieki – nevienā citā pasaules dievnamā mozaīku nav tik daudz. Sekos transfers uz Palermo, kur jūs aplūkosiet nozīmīgākos šīs brīnišķās pilsētas tūrisma objektus: Palermo katedrāli, Piazza Pretoria laukumu ar krāšņo strūklakas kompleksu, La Martorana rajonu, Sv. Kataldo baznīcu, iespaidīgo Massimo teātra ēku, Politeama Garibaldi teātra ēku un arhitektūras ziņā lielisko Quattro Canti namu. Pēc tam jums būs brīvais laiks atpūtai vai sīkākai pilsētas iepazīšanai. Izbraukšana no Palermo 15:30. Atgriešanās viesnīcā uz vakariņu laiku.

Pie navigācijas

Vulkāns Etna

Veids: Apskates


Šīs ekskursijas laikā, kas sāksies no rīta un turpināsies līdz pēcpusdienai (~ 15:00), jūs apmeklēsiet vienu no nozīmīgākajiem Sicīlijas tūrisma objektiem – Etnas vulkānu. Etna ir augstākais un lielākais Eiropas aktīvais vulkāns. Tas atrodas Sicīlijas salas austrumu piekrastē, netālu no Mesīnas un Katānijas pilsētām. Etnas vulkāna patreizējais augstums – 3329 m, vulkāna apkārtmērs – 160 km. Proti, Etna pēc parametriem pārspēj savu tuvāko “konkurentu” Vezuvu aptuveni 2,5 reizes. Dažādi informācijas avoti pauž, ka vulkānam ir 200-400 sānu krāteru. Sensenas leģendas vēsta, ka Etna ir bijusi dieva Vulkāna – uguns un kalēju aizbildņa – kalve. Tur viņš esot kalis ieročus un bruņas dieviem, kā arī teiksmu varoņiem. Kā arī gatavojis zibens šautras Jupiteram. Lai gan Etna ir uzskatāma par kopumā aktīvu vulkānu, tā nogāzēs ir daudz apdzīvotu vietu, no kurām iedzīvotāji nesteidz aizbraukt. Tas tāpēc, ka zeme Etnas pakājē ir ļoti auglīga. Tiek audzēti artišoki, persiki, olīvas, vīnogas, granātāboli, āboli, hurmas, vīģes, ķirši, banāni, kukurūza utt. Unikālā augsne un dabas apstākļi ir ļāvuši Etnas apkaimei izveidoties arī par vienu no interesantākajiem vīnkopības apgabaliem. Autobuss ~ 1,5 stundas laikā nogādās jūs līdz labiekārtotam laukumam, kas atrodas aptuveni 1900 m augstumā Silvestri krāteru rajonā. Pēc tam tūristi, kuri vēlēsies nokļūt pie galvenā Etnas krātera, atlikušo ceļu (par papildus maksu – 60 €) varēs veikt ar funikulieri vai džipu (~ 2,5 stundas). Grupai atgriežoties no Etnas vulkāna, notiks vietējo produktu degustācija. Ekskursijā noteikti paņemiet sev līdzi siltas drēbes un slēgta tipa apavus – vulkāna augšējā daļā vienmēr ir vējains un pavēss.

Pie navigācijas
Sign inRegister
Welocome! Login in to Your Accont
Register for Your Account