Ekskursijas: Barselona, Kosta Brava, Kosta Dorada - SPĀNIJA

Ekskursiju saraksts un cenas

Piedāvātās ekskursijas tiek vadītas krievu valodā, tāpēc daudzu ekskursiju apraksts ir pieejams tikai krievu valodā.


Barselona - sports un iepirkšanās

Veids: Izklaides


Ekskursijas sākums būs veltīts pilsētas panorāmas apskatei, bet pēc tam jūs dosieties uz slaveno Nou Camp futbola stadionu un leģendārā kluba FC Barcelona muzeju. Ekskursijas turpinājumā jums būs laiks, lai veiktu pirkumus pilsētas centra veikalos un tirdzniecības centros. Barselonu bieži vien dēvē par «Eiropas vislielāko veikalu», un tas nozīmē: preču sortiments ir tiešām iespaidīgs un kvalitāte augsta. Iesakām ekskursijā doties ērtā apģērbā un apavos, ņemt līdzi foto/video uzņemšanas tehniku.

Pie navigācijas

"Mežonīgā cope" Ebro upes deltā

Veids: Izklaides


TEZ TOUR piedāvā saviem klientiem ekskluzīvu ekskursiju – "Mežonīgo copi" Ebro upes deltā, kur atrodas viens no lielākajiem un skaistākajiem Katalonijas dabas rezervātiem. Ekskursija sāksies zvejnieku pilsētiņā Sant Carles de la Rapita. No tās ar kuģīti jūs dosieties Alfakes līča virzienā, pa ceļam vērojot, kā šai apvidū iegūst sāli, un aplūkojot Punta de la Banya zemesraga dabas aizsardzības zonu, kur ligzdo flamingo. Krastā tūristus sagaidīs pieredzējis zivju vīrs, kurš ierādīs jums, tradicionālās vietējās "mežonīgās copes" prasmes, starp kurām svarīgākās, tieši jums, būs redze un roku veiklība. Pēc zvejas jūs dosieties uz platformu, kur tiek audzētas mīdijas un austeres. Jūs pagūsiet apmeklēt arī zivju biržu, kur redzēsiet, kā notiek svaigi noķertu zivju pārdošanas izsole. Iesakām ekskursijā ņemt līdzi peldlietas, apģērbu, ko pārvilkt, ērtus apavus, pretiedeguma krēmu, galvassegas, foto/video uzņemšanas tehniku.

Pie navigācijas

Andora

Veids: Apskates


Vieniem priekšstats par Andoru saistās ar brīnišķīgām dabas ainavām, citiem ar vēstures līkločiem, kuri ļāvuši šai miniatūrajai valstij saglabāties līdz pat mūsu dienām, vēl citiem ar veikalu bagātību, kuros var iegādāties preces par ļoti izdevīgām cenām. Katrs, kas pabijis Andorā, daļiņu šīs valstiņas paņem sev līdzi. Tiem, kas vēlas paplašināt savu iespaidu pasauli, kā arī papriecāties par izdevīgiem pirkumiem, Andora paver patiesi unikālas iespējas. Daudzu preču cenas Andorā ir zemākas nekā kaimiņvalstīs, kuru iedzīvotāji tamdēļ pastāvīgi apmeklē Andoru. Vairāk nekā 4000 dažādu veikalu Andorā ir atvērti apmeklētājiem praktiski visas 365 dienas, tie strādā arī brīvdienās, lai pircēji varētu sevi iepriecēt ar izdevīgi iegādātiem pasaules labāko zīmolu elektropreču jaunākajiem modeļiem, augstās modes apģērbiem, apaviem un aksesuāriem, sporta ekipējumu un piederumiem, parfimērijas izstrādājumiem, pārtikas delikatesēm un suvenīriem.

Pie navigācijas

Barselonas apskates ekskursija

Veids: Apskates


Barselona ir Vidusjūras piekrastes pērle, Katalonijas galvaspilsēta, pilsēta, kuras robežas apvieno gan romiešu perioda arhitektūras pieminekļus, gan viduslaiku ielas un kvartālus, gan lieliskas modernisma laikmeta ēkas un pēdējo gadsimtu avangardiskas būves. Ekskursijas laikā jūs varēsiet izbaudīt Barselonas panorāmu, kas paveras no Tibidabo (Montžuika) kalna, un skatīt unikālos Antonio Gaudi meistardarbus, tādus, piemēram, kā Svētās Ģimenes katedrāle (La Sagrada Família) un Gueļa parks, kā arī pastaigāsieties pa brīnišķo un neatkārtojamo Rambla bulvāri (La Rambla). Iesakām ekskursijā doties ērtā apģērbā un apavos, ņemt līdzi foto/video uzņemšanas tehniku.

Pie navigācijas

Barselonas strūklakas

Veids: Izklaides


Jūs atklāsiet sev vakarīgo Barselonu ar tās lielisko dziedošo strūklaku izrādi Spānijas laukumā. Sekojot melodijas taktij un gaismai, ūdens strūklas apbrīnojami izlokās un dejo virs laukuma, iegūstot melodisku skanējumu un pārvēršoties brīnišķīgā gaismas simfonijā. Jūs gaida grandiozs priekšnesums vairākās daļās – katra no tām ir unikāla ar savu skaņas pavadījumu un vizuālajiem efektiem. Jūs dzirdēsiet gan slavenas operu ārijas, gan mūsdienu mūziku un melodijas no kinofilmām. Šis vakars noteikti kļūs par vienu spilgtākajiem iespaidiem, kurus gūsiet Barselonā un paturēsiet ilgā atmiņā. Barselonas dziedošo strūklaku apmeklējumu var apvienot ar pastaigu pa t.s. "Spānijas ciemu", kurā, ja ir vēlēšanās, par papildu samaksu var nobaudīt vakariņas vai iemalkot kādu vīna glāzi, pie viena noskatoties flamenko priekšnesumu Spānijai tradicionālā tavernā. Tāpat jums būs iespēja apmeklēt Barselonas okeanāriju (L`Aquarium) – jūras izzināšanas un izglītības centru, kas ir viens no vislielākajiem jūras akvārijiem Eiropā. Haizivis, rajas, astoņkāji, jūras zirdziņi un koraļļi – tas viss veido kopumā brīnumainu pasauli, kuru varēsiet sev atklāt. Iesakām ekskursijā doties ērtā apģērbā un apavos, līdzi ņemot foto/video uzņemšanas tehniku.

Pie navigācijas

Bruņinieku turnīrs Sanmikelas pilī

Veids: Izklaides

Ilgums: Vakara


Izbaudiet viduslaiku svētku gaisotni! Izjūtiet, ko nozīmē būt cēlam tā laikmeta kavalierim vai arī ceļojošā bruņinieka Sirds dāmai! Izbaudiet vakara maltīti kopā ar pils saimniekiem, noraugoties aizraujošajā bruņinieku turnīrā! Bruņinieku turnīri viduslaiku augstdzimušajiem bija iemīļota izklaide. Viduslaiki sen pagājuši, bet paražas vēl ir dzīvas! Piedāvājam Jums iejusties “atdzīvinātā” viduslaiku gaisotnē… Izjūtiet, ko nozīmē būt cēlam kavalierim vai arī ceļojošā bruņinieka Sirds dāmai! Apmeklējot Sanmikelas viduslaiku pili (Castillo San Miguel), Jūs nokļūsiet starp karaļa galminiekiem, nerriem, ieročnesējiem un, protams, pašiem bruņiniekiem, kas bruņoti īstiem zobeniem, šķēpiem, kaujas cirvjiem un pīķiem, Ierodoties Jūs noteikti sagaidīs pils saimnieki – grāfs ar grāfieni, sirsnīgi apsveicināsies un aicinās doties uz turnīra arēnu. Turnīra norises vieta ir sadalīta sešās zonās: sarkanajā, zaļajā, dzeltenajā, zilajā, violetajā un melnajā. Turnīra viesi, atbilstīgi izsniegtā apmetņa krāsai, nosacīti tiks sadalīti attiecīgā krāsā tērptu bruņinieku atbalstītājos. Jūsu klātbūtnē bruņās tērptie bruņinieki demonstrēs savas izcilās kaujas prasmes, cīnīsies, lai iegūtu labākā bruņinieka titulu, kā arī uzskatāmi parādīs savas lieliskās jāšanas prasmes. Turnīra noteikumi paredz, ka priekšnesuma skatītājiem, atbalstot savu bruņinieku, kas tērpts tādas pašas krāsas kaujas tērpā, ir reāla iespēja iespaidot turnīra gala iznākumu. Jo aktīvāk un skaļāk Jūs atbalstīsit savu bruņinieku, jo vairāk viņam cerību gūt uzvaru cīņās ar saviem pretiniekiem. Katrs no bruņiniekiem – kā apbalvojumu par izrādīto drosmi un cīņassparu –varēs izvēlēties no viņu atbalstījušo skatītāju vidus savu Sirds dāmu. Priekšnesuma laikā Jums tiks piedāvāts ieturēt maltīti īstā viduslaiku dzīru garā – bez mūsdienu galda piederumiem – ar pirkstiņiem! Noprovējiet gardumgardo viru, apetīti rosinošo vistiņu vai smeķīgās ribiņas! Un piedzeriet vīnu, kura daudzums nav ierobežots, un vēl saldo ēdienu pa virsu nobaudiet! Kad turnīrs būs galā, Jūs tiksiet aicināti uz vienu no pils zālēm, kur vakara turpinājumā notiks diskotēka ar aizraujošu mūziku un šovu.

Pie navigācijas

Dalī pasaule

Veids: Apskates


Jūs apmeklēsiet Dalī teātri-muzeju Figeresā un Pubolas pili, kuru viņš uzdāvināja mīļotajai sievai Galai, dzirdēsiet skaisto mīlas stāstu par Salvadoru Dalī un Galu – mākslinieka kaislību, mūzu un padomdevēju. Jūs redzēsiet ģēnija, kas zīmēja fantāzijas un sapņus, nemirstīgos darbus. Jūs redzēsiet viņa gleznas, kurās ar smalkas optiskas ilūzijas palīdzību priekšmeti izstiepjas, izgaist, pārvēršas par citos. Trīspadsmit savas dzīves gadus Dalī – ar viņam piemītošo neatlaidību un pedantismu it visā – veltīja sava dižākā garabērna – teātra-muzeja izveidei. Tas kļuva par Dalī pēdējo šedevru, par viņa mākslinieka daiļrades kroni. Ieejot muzejā, jūs nonākat Dalī pasaulē, kur komentāri ir lieki. Jūs noteikti pārsteigs Linkolna portreta optiskais efekts. Jūs skatīsiet pieminekli Ņūtonam, skulptūru "Taksometrs lietū", milzīgo ģeodēzisko kupolu, salonu ar nosaukumu "Vēju pils", kuru mākslinieks apgleznojis, iedvesmojoties no tāda paša nosaukuma poēmas, kā arī vienu no interesantākajām muzeja zālēm, kuru mākslinieks, izmantojot savu unikālo talantu, veltījis savam stāstam par amerikāņu dīvu un aktrisi Meju Vestu. Savukārt Pubolas pils nav vienkārši viena no daudzajām dāvanām, ko Dalī dāvināja Galai, sievietei, kura uz visu mūžu kļuva par mākslinieka ģēnija mūzu, iedvesmotāju, kaislību. Pubolas pils kļuva par Dalī kaislās mīlestības spilgtāko izpausmi. Pils apmeklējums sagādās daudzus pārsteigumus. Pilī valda pilnībā sirreāla gaisotne, un pienācīgi tai telpās ir izkārtoti mākslas darbi un neparasti priekšmeti, kurus Dalī dāvājis savai sievai; pārsteigs arī pils pazemē iekārtotā mākslinieka kapliča, arī Galas vakarkleitu kolekcija (tērpu skaitā ir arī Givenchy, Kristiāna Diora un Pjēra Kardēna autordarbi); arī dārzs ar strūklaku un baseinu – dārzs, kuru rotā Dalī mākslinieciskajai gaumei raksturīgās ziloņu skulptūras, dārzs, kurā kādreiz spoži "mirdzēja" neatkārtojamās Galas zvaigzne. Iesakām ekskursijā doties ērtā apģērbā un apavos, līdzi ņemot foto/video uzņemšanas tehniku.

Pie navigācijas

Dalī trijstūris (VIP ekskursija)

Veids: Apskates


Ekskursija "Dalī trijstūris" ļauj apmeklēt un iepazīt slavenākās un populārākās vietas, kuras cilvēces kultūras mantojumā atstājis ģeniālais mākslinieks – turklāt kopā ar visiem saviem unikālajiem glezniecības, tēlniecības un instalācijas darbiem. Šīs vietas ir: Dalī teātris-muzejs Figeresā, Dalī un viņa sievas Galas pils Pubolā, kā arī Dalī māja-muzejs Portligatā (Portlligat), kur esot iespējams atklāt "īsto" Dalī. Tieši Portligatā veidojās viņa kaismās attiecības ar Galu un tieši Portligatā, lai atšifrētu "virsrealitāti", Dalī izkopj savu "spontāno iracionālās izziņas metodi, kas balstās uz sistēmisku un kritisku asociāciju objektivāciju un sapņu un murgu fenomenu interpretāciju", jeb, kā to vēl mēdz dēvēt – paranoidāli kritisko metodi. Iesakām ekskursijā doties ērtā apģērbā un apavos, līdzi ņemot foto/video uzņemšanas tehniku.

Pie navigācijas

Diena Pirenejos

Veids: Apskates

Ilgums: Pilna diena


Ekskursija, kas sniedz apbrīnojami krāšņus iespaidus – jūs nokļūsiet neskartas dabas valdījumā Valdenurijas (Vall de Nuria) augstkalnu ielejā, kas atrodas 1967 m augstumā v.j.l. Šī vieta ir unikāla kaut vai ar to, ka tajā nav autoceļu – līdz ar to vienīgais transporta veids nokļūšanai ielejā ir kalnu vilcieniņš, kurš 40 minūtēs nogādā galapunktā, ņipri pārvarot 1000 m lielo augstumu starpību. Un, protams, jūs atcerēsieties, un tas paliks atmiņā uz visu mūžu – to brīdi, kad dzelzceļa sliedes, kuras izvijas starp pārkaru klintīm un kalnu upju līkumiem un dziļām, bīstamām aizām, aizskrien pēdējā tunelī un pēc tā, tumsas aizskaram krītot, paveras burvīga ainava ar zaļumzaļi plaukstošu ieleju – pie dzidra kalnu ezera ūdeņiem, kuros spoguļojas Pireneju majestātiskās virsotnes. Iesakām ekskursijā doties ērtā apģērbā un apavos, papildus ņemt līdzi siltas drēbes (var būt vēsi), kā arī foto/video uzņemšanas tehniku.

Pie navigācijas

Furia Flamenca

Veids: Izklaides

Ilgums: Vakara


Šajā teatralizētajā spāņu flamenko priekšnesumā uzstāsies baleta trupa "Fantasía Española". Muzikālā flamenko izrādi jūs skatīsieties 12. gs. muižā Taragonas apkaimē. Muižas teritorija aizņem vairāk nekā 110 hektārus zemes, kuros aug aptuveni 159 000 olīvkoku. Patlaban flamenko izrāde baleta trupas "Fantasía Española" virtuozajā izpildījumā tiek vērtēta kā viena no labākajām Spānijā. Iesakām izmantot iespēju un doties uz šo priekšnesumu savos labākajos vakartērpos.

Pie navigācijas

Izklaižu parks "Port Aventura"

Veids: Izklaides

Ilgums: Pilnu dienu


Piedzīvojumu un izklaižu parks "Port Aventura" – otrais lielākais atrakciju parks Eiropā pēc Disnejlendas Parīzē. Tas atrodas 2 kilometru attālumā no Salovas pilsētas centra. Parka platība sastāda 115 ha - tā ir milzīga megapole ar piecām tematiskajām zonām: Vidusjūra, Polinēzija, Ķīna, Meksika un Mežonīgie Rietumi ar plašu priekšnesumu, izrāžu un atrakciju izvēli gan bērniem, gan pieaugušajiem.
Maršruts sākas pie Vidusjūras ciematiem. Akmens ielas ar baltajām mājām, kas ir tik ļoti raksturīgas Vidusjūras piekrastei, novedīs apmeklētājus pie zvejnieku ciema galvenā laukuma (Plasa Maijor), kur norisinās daudzi tautas svētki un izpriecas, bet no jūnija vidus līdz septembra vidum tieši pusnaktī ezerā sākas ārkārtīgi krāšņa gaismas, mūzikas, uguns un ūdens izrāde.
Krāšņā augu valsts, lieliskie eksotiskie ziedi, trokšņainie ūdenskritumi, mierīgie nelieli ezeriņi – tā ir koloniālā Polinēzija. Senās valsts eksotiskās dejas, ko izpilda dejotāji no Samoa, Tongas un Kuka salām, izrādes ar eksotisku putnu piedalīšanos, daudzveidīgas ielu izrādes uz ilgu laiku sagūstīs savus viesus.
Noslēpumainā Lielā Ķīnas impērija šurp ir atnesusi Imperatora teātri Jing-Cčou templi ar izrādēm, akrobātiskiem trikiem un fokusiem, slaveno Ķīnas sienu, kas slēpj parka iespaidīgāko atrakciju – Drakon-Han (elpu aizraujoši amerikāņu kalniņi).
Pēc tradicionālās ķīniešu virtuves jūs varat nobaudīt asos meksikāņu ēdienus tipiskā kantīnē, kas atrodas netālu no pussagrautajām maiju piramīdām kolorītajā un jautrajā Meksikā. Šeit Jūs gaida mariači priekšnesumi un iespaidīgas izrādes Uguns templī.
Un, visbeidzot, vecā un šķietami bezkrāsainā pilsētiņa Penitensa kā ilgi gaidīts ūdens malks pēc Mežonīgo Rietumu tuksnešiem un kanjoniem. Lūk, amerikāņu skola, kurā mācījās Toms Soijers, līdzās zelta meklētāju kapi, pilsētas cietums, karātavas un pat salons ar klaiņojošiem kovbojiem un jautrām meičām.

Pie navigācijas

Karkasona

Veids: Apskates


Karkasona – sena, pasaulslavena pilsēta un cietoksnis vienlaikus. Tās ielas vēl atminas ķeltu un romiešu jātnieku zirgu pakavu klaboņu. Pilsēta, kuru dibinājuši romieši, realitātē atgādina pasaku grāmatās skatītos attēlus. Ne velti tajā ilgi sabijis Disnejs! Šī pamatīgi fortificētā pilsēta (faktiski tās senā, augšējā daļa) slejas uz pamatīga paugura virs Odas upes un ar visu savu izskatu vēsta ceļiniekiem, cik varena un nepieejama tā ir nevēlamiem viesiem. Seno cietokšņa sienu divkāršais nocietinājumu gredzens (pirmais celts vēl Romas valdīšanas periodā, bet otrais jau viduslaikos), vikontu Trankavelu dinastijas pils, unikālā Sentnazāra (Basilique St-Nazaire) bazilika, kā arī šaurās un līkumainās vecpilsētas ieliņas jums liks sajust viduslaiku klātbūtnes pārsteidzošo auru. Leģenda vēsta, ka sensenā pagātnē pēc piecus gadus ilguša pilsētas cietokšņa aplenkuma sarāceņu karaļa sieva Karkasa apmuļķojusi pašu Kārli Lielo un piespiedusi to atteikties no aplenkuma turpināšanas. No frāzes, kuru Karkasa izkliegusi aizejošajam Kārlim Lielajam un tā karaspēkam, arī esot radies pilsētas nosaukums: Sire, Carcas te sonne! (tulk. – Sir, Karkasa jūs sauc!) Iesakām ekskursijā doties ērtā apģērbā un apavos, līdzi ņemot foto/video uzņemšanas tehniku. Ekskursijā obligāti jāņem līdzi pase!

Pie navigācijas

Korrida Katalonijas laukos

Veids: Izklaides


Senā Spānijas rančo jūs pavadīsiet dienu, kura, visticamāk, iespiedīsies jums atmiņā uz visu mūžu un ļaus saprast un izjust patieso Spānijas garu. Rančo, kurā tiek audzēti korridas izrāžu vērši, jums būs iespēja pavērot šos satriecoši skaistos dzīvniekus tuvumā. Jūs iepazīstinās ar korridas pamatiem – svarīgākajiem elementiem, kas tiek izmantoti cīņā ar vēršiem, toreadora kustību un soļu tehniku. Kāds no klātesošajiem tūristiem, ja tāds gribētājs atradīsies, ar torero piekrišanu varēs iziet arēnā, paņemt rokā torero apmetni (muleti) un izpildīt klasisko torero pass elementu... Jūs gūsiet milzīgu gandarījumu no humānās korridas izrādes, kurā piedalīsies slavens toreadors. Iesakām ekskursijā doties ērtā apģērbā un apavos, ņemt līdzi foto/video uzņemšanas tehniku.

Pie navigācijas

Montserrata

Veids: Apskates


Montserrata klosteris ir vecākais benediktiešu klosteris Spānijā un, protams, viens no Katalonijas simboliem. Katru gadu uz Montserratu dodas tūkstošiem Katalonijas iedzīvotāju, lai paustu pazemīgu lūgsnu Katalonijas svētajai patronesei – Melnajai Dievmātei, kuru vietējie iedzīvotāji mīļi iesaukuši arī par "tumšo" jeb melnīgsnējo Dievmāti (spāniski – La Morenete). Jūs apmeklēsiet baziliku, varēsiet pieskarties Sv. Montserratas Dievmātes tēlam, kā arī novērtēsiet baznīcas zēnu kora brīnumdzidro balsu skanējumu. Jūs varēsiet arī doties pastaigā pa vienu no kājāmgājēju maršrutiem, izbraukt ar funikulieri un no putnu lidojuma augstuma skatīt brīnišķīgās Montserrata kalnu masīva ainavas. Tāpat Jums būs iespēja apmeklēt muzeju un iegādāties piemiņai suvenīrus. Pacelšanās līdz klosterim notiks ar kalnu vilcieniņu, no kura logiem paveras neaizmirstami skati uz vareno kalnu masīvu. Iesakām ekskursijā doties ērtā apģērbā un apavos, papildus ņemt līdzi siltas drēbes (var būt vēsi), kā arī foto/video uzņemšanas tehniku.

Pie navigācijas

Montserrata (VIP) + Salnitres alas

Veids: Apskates


Montserrata kalnu masīva apbrīnojamais skaistums kalpojis par iedvesmas avotu daudziem māksliniekiem, mūziķiem un vārda meistariem. Katru gadu uz Montserratu dodas tūkstošiem Katalonijas iedzīvotāju, lai paustu pazemīgu lūgsnu Katalonijas svētajai patronesei – Melnajai Dievmātei, kuru vietējie iedzīvotāji mīļi iesaukuši arī par "tumšo" jeb melnīgsnējo Dievmāti (spāniski – La Morenete). Vēl viens nozīmīgs Montserrata klostera apmeklējuma mērķis ir muzejs, kurā eksponēta bagātīga arheoloģisko atradumu ekspozīja. To veido priekšmeti, atradumi no Tuvajiem Austrumiem, no vietām, par kurām vēsta Bībele un kurās risinājās Bībelē pieminētie notikumi. Obligāti pieminams arī, ka muzejā apskatāma nozīmīga slavenu mākslinieku darbu kolekcija, piemēram, Salvadora Dalī un Karavadžo. Pacelšanās līdz klosterim notiks ar kalnu vilcieniņu, no kura logiem paveras neaizmirstami skati uz vareno kalnu masīvu. VIP ekskursijas laikā jūs apmeklēsiet arī Salnitres alas (Cuevas de Salnitre), kuru sākotne saistīta ar paleolītu jeb senāko akmens laikmetu. Tieši šajās alās Antoni Gaudi smēlās iedvesmu Svētās Ģimenes katedrāles (Sagrada Família) celtniecībai. Iesakām ekskursijā doties ērtā apģērbā un apavos, papildus ņemt līdzi siltas drēbes (var būt vēsi), kā arī foto/video uzņemšanas tehniku.

Pie navigācijas

Monumentālā Barselona

Veids: Apskates


Šīs ekskursijas laikā jūs sertificēta gida pavadībā apmeklēsiet Svētās Ģimenes katedrāli (La Sagrada Familia) – Antonio Gaudi māksliniecisko meklējumu un atradumu "alfu" un "omegu", viņa mūža galveno darbu. Pēc tam dosieties uz pilsētas katedrāli, veiksiet pastaigu pa vecpilsētas Gotisko kvartālu (Barri Gòtic), kas uzcelts uz senas romiešu apmetnes drupām. Iepazīsiet arī Antonio Gaudi, ja ļauts tā teikt, dzīvespriecīgāko darbu arhitektūras jomā – Gueļa parku. Ilgi var uzskaitīt Barselonas ievērojamās vietas, pa šo pilsētu var doties bezgalgarās pastaigās, bet, atbraukuši kaut vienu vienīgu reizi, jūs vēlēsieties Barselonā atgriezties atkal un atkal, katru reizi atklājot sev jaunas šīs apbrīnojamās pilsētas šķautnes. Iesakām ekskursijā doties ērtā apģērbā un apavos, ņemt līdzi foto/video uzņemšanas tehniku.

Pie navigācijas

Nica, Monako, Montekarlo (2 dienas)

Veids: Apskates

Ilgums: 2 dienas


Jūs veiksiet aizraujošu ceļojumu pa Vidusjūras Azūra krastu. Nica ir brīnišķīga un ļoti skaista pilsēta, kuru savulaik īpaši bija iemīļojuši aristokrātijas pārstāvji un bagātāko aprindu ļaudis. Tāpat Nicu bija iemīļojuši un nereti tajā viesojās Dimā, Nīče, Apolinērs, Flobērs, Viktors Igo, Žorža Sanda, Stendāls, Šatobriāns un daudzas citas izcilas personas. Var teikt, ka Nica ir mūžīgo svētku un labklājības pilsēta. Jūs apmeklēsiet iespaidīgo Anglijas krastmalu (Promenade des Anglais), plašo bulvāri, kas pa visu pilsētu aizvijas 7 km garumā. Skatīsiet arī majestātisko Sv. Nikolaja pareizticīgo katedrāli, kas uzcelta 1912. gadā Bermona villas parkā un kādreiz piederēja Romanovu ģimenei, kuri Nicā pārlaida ne vienu vien ziemu. Tālākajā ekskursijas gaitā paredzēts Monako firstistes apmeklējums. Tā ir vismazākā neatkarīgā valsts pasaulē, kuru pastaigājoties var šķērsot dažu stundu laikā. Montekarlo pilsētiņā atrodas pasaulslavenais kazino "Monte Carlo", kuru ieskauj greznas viesnīcas un parks. Mēs aicinām jūs apmeklēt arī Fragonard parfimērijas fabriku, lai papildinātu savus iespaidus ar smaržām, aromātu buķetēm un tīkamām atmiņām, kuru pietiks ilgam laikam. Iesakām ekskursijā doties ērtā apģērbā un apavos, ņemt līdzi foto/video uzņemšanas tehniku. Noteikti līdzi jāņem pase!

Pie navigācijas

Rupita, Fara un Bezalū

Veids: Apskates


Iepazīstieties ar tradicionālo vērtību Kataloniju, dodoties ekskursijā, kas ved sāņus no galvenajiem tūristu maršrutiem! Izbaudiet klusumu un mieru, kas mājo nelielajās pilsētiņās un ciemos, kuru sadzīve nav mainījusies vairāku gadsimtu garumā, aplūkojiet brīnumskaisto ieleju, kalnu un pat rimušo vulkānu ainavas, iepazīstiet vietējo cilvēku ikdienu, kuri dzīvo tālu no kūrortu centros valdošās kņadas. Tieši šajās vietās meklējama Katalonijas pieticīgā burvība. Šajā dienā jūs apmeklēsiet viduslaiku pilsētas Rupitu un Bezalū, kuras var lepoties ar vēsturi, kas mērojama tūkstošgadēs – katrs laikmets šajās pilsētās atstājis savas neizdzēšamas pēdas. Katrs pilsētas ēku un mūru akmens var lepoties ar savu vēsturi. Jau augstāk kalnos, 1123 m v.j.l., jūs nokļūsiet brīnumainā svētvietā, kur atrodas Fara – neliela baznīciņa un klosteris pie tās. Turpat netālu, restorānā, no kura paveras prātu un sajūtas iejūsminoši skati uz apkārtējiem kalniem un ielejām, bet skaidrā laikā pat uz jūru, jums pasniegs – kā jau laukos parasts – vienkāršas, taču sātīgas pusdienas. Iesakām ekskursijā doties ērtā apģērbā un apavos, līdzi ņemot foto/video uzņemšanas tehniku.

Pie navigācijas

Taragona

Veids: Apskates


Uz pakalna Vidusjūras krastā slejas Taragona – to divās daļās sadala Jaunais rambls, t.i. bulvāris, kurš atrodas vietā, kur vēl Romas impērijas laikā vijās Augusta ceļa fragments (Via Augusta savienoja Romu un Kadisu). Taragonas, bijušās Romas provinces galvaspilsētas, amfiteātris ir viens no nedaudzajiem, kas saglabājies Spānijā. Taragonu savā laikā ir iekarojuši feniķieši, grieķi, romieši, mauri, franči, angļi. Kristietība te ir nomainījusi islāmu... Un tomēr – katrs iekarotājs Taragonā ir atstājis un iedzīvinājis kādu daļu no savas kultūras, kas tagad šo pilsētu ļauj dēvēt par spožu Vidusjūras piekrastes pērli. Iesakām ekskursijā doties ērtā apģērbā un apavos, ņemt līdzi foto/video uzņemšanas tehniku.

Pie navigācijas

Žirona un Dalī muzeja apmeklējums naktī

Veids: Apskates

Ilgums: vakara


Žironas vēsturiskais centrs atrodas augstā pakalnā virs Oņjaras upes tecējuma, līdz kuram "nokāpj" modernisma stilā 19. un 20 gs. celtie pasteļtoņu nami. Upei, kas ir robeža starp Žironas jaunajiem kvartāliem un vecpilsētu, pāri iet seši tilti – tie ir vārti uz iekšpilsētu, tās vēsturi. Vecpilsētas dzīves centrs ir Rambla de la Llibertat – bulvāris, kas aizvijas gar Oņjaras krastiem. No bulvāra kalnup aiztiecas virkne viduslaiku šķērsieliņu, kas sastopas mazos un pievilcīgos laukumos, kuri apauguši ar restorāniem un kafejnīcām. Bet pašā pakalna virsotnē slejas gotiskā stilā celtā gigantiskā Žironas katedrāle. Tās celtniecībai bija nepieciešami ļoti precīzi aprēķini, tāpēc Žironā, lai apspriestos, savulaik divas reizes ieradās visi senās Katalonijas arhitekti. Katedrālē ieiet vērts vien tāpēc, lai aptvertu, cik liela plašuma sajūta tajā valda, jo katedrāles joms (23 m plats un 35 m augsts) ir vislielākais gotiskajā arhitektūrā. Un vēl Žironā ir jāredz arī Gustava Eifeļa celtais dzelzs tilts pār Oņjaras upi. Pēc iepazīšanās ar Žironu jūs dosieties uz Figeresu, kur 22:00 savas durvis otro reizi dienas laikā vērs Salvadora Dalī teātris-muzejs. Īpaši veidotajā apgaismojumā dižā katalonieša darbi atklājas gluži citādi kā parasts –ja būsiet viņa muzeja gleznas skatījuši dienas laikā, tad naktī tās Jums liksies gluži vai neatpazīstamas, daudz noslēpumainākas un reizēm pat biedējošas. Iesakām ekskursijā doties ērtā apģērbā un apavos, līdzi ņemot foto/video uzņemšanas tehniku. Dalī teātrī-muzejā fotografēšanai aizliegts izmantot zibspuldzi.

Pie navigācijas

Žirona un Medesas salas

Veids: Apskates


Šīs ekskursijas laikā jūs iepazīsiet Žironu, kurā skatīsiet lielisko gotisko katedrāli, aplūkosiet muzeju "Arābu pirtis", veiksiet pastaigu pa nocietinājuma sienas mūri un seno ebreju kvartālu. Ekskursijas turpinājumā jūs dosieties uz ainavisko un simpātisko Leskalas (L`Escala) zvejnieku pilsētiņu, kas atrodas pie plašā Rožu līča (Gulf of Roses). Ostā jūs uzņems katamarāns, lai aizvizinātu atklātā jūrā un, apliecot Cap de la Barras zemesragu, nokļūtu pie Medesas salu arhipelāga. Medesas salas ir maziņš arhipelāgs netālu no Lestartitas pilsētas. Arhipelāgu veido septiņas salas, kas slavenas ar īpašo jūras mikroklimatu un ekosistēmu. Pateicoties katamarāna caurspīdīgajam dibenam, jūs varēsiet novērot šī Vidusjūras nostūra bagāto zemūdens pasauli. Iespējams, ka katamarāns piesaistīs arī lielu skaitu kaiju, kuras devušās barības meklējumos. Kādā brīdī katamarāns izmetīs enkuru un jūs varēsiet nopeldēties Medesas dabas rezervāta dzidrajos un tīrajos ūdeņos. Iesakām ekskursijā doties ērtā apģērbā un apavos, līdzi ņemot foto/video uzņemšanas tehniku, peldtērpus, pretiedeguma krēmu, galvassegas.

Pie navigācijas
Sign inRegister
Welocome! Login in to Your Accont
Register for Your Account