Šrilankas kultūra un daba, 7 dienas, ceļojumi no marta 2021 līdz februārim 2022, Begonija - cena no 970€

ŠRILANKAS KULTŪRA UN DABA
7 dienas / 6 naktis, ierašanās jebkurā dienā, individuāli


Šrilankas apskates objektu karte

1. diena : LIDOSTA/ KOLOMBO
Ierašanās Kolombo Starptautiskajā Lidostā. Tikšanās lidostas lobbi bārā ar kompānijas pārstāvi un gidu. Transfērs no lidostas uz Kolombo.
Pilsētas apskates ekskursija. Kā jau daudzās valstīs, kas aktīvi atīstās, Kolombo ir Šrilankas tirdzniecības galvaspilsēta, tā ātri mainās un attīstās. Debeskrāpji aktīvi nomaina vecās ēkas. Tomēr dažos rajonos saglabājas vecās pilsētas burvīgums, piemēram, slavenais pulksteņu tornis Pettahas rajonā un dažas britu koliniālās ēkas, kas celtas vairāk nekā pirms 100 gadiem, slavenais Tirgus – ar simtiem privātveikalu, induisma un budisma tempļi, dzīvojamie rajoni, kur jūs redzēsiet mūsdienu rajonus, Bandaranajake Memoriāls, Starptautiskā Konferenču zāle (BMICH), Ķīnas Tautas Republikas dāvana Šrilankai.
Vakariņas un nakts viesnīcā Kolombo.

2. diena: KOLOMBO/ANURADHAPURA/ GIRINTALES rajons – KANDALAMA
Brokastis viesnīcā. Izbraukšana uz Anuradhapuru.
Anuradhapuras apmeklēšana. Tā ir pirmā vēsturiskā galvaspilsēta un , protams, senās Ceilonas vislielākā pilsēta. Šeit atrodas slaveni pasaules mantojuma objekti. Šī pilsēta bagāta ar daudzām vēsturiskām un arheoloģiskām vietām, kuras ir vērts apmeklēt. Šri Maha Bodhi (Bo Svētais Koks), ir vecākais vēsturiski fiksētais koks pasaulē, tā vecums ir vairāk nekā 2200 gadi. Cilvēki tic, ka tieši zem šī koka Sidhartha (Buda) sasniedza apgaismību. Slavenā Bronzas pils (II gs. p.m.ē.), senā klosteras drupas. Šeit atrodas pazīstamākā Dagoba Ruvanveliseja (II gs.p.m.ē.). Samadhi Budas statuja ( m.ē. IV gs. ), viena no slavenākajām Budas statujām pozīcijā ‘Samadhi’ vai dziļas meditācijas stāvoklī. Isurumunijas Mīlestības kalnu Templis ( III gs.p.m.ē.) slavens ar saviem gleznojumiem klintīs.
Transfērs no Anuradhapuras uz viesnīcu.
Vakariņas un nakts viesnīcā.

3. diena : SIGĪRIJA/ POLLONARUVA
Brokastis viesnīcā. Izbraukšana uz Sigīriju.
Uzkāpšana Sigīrijas kalnu cietoksnī (m.ē. 5. gadsimts), kas iekkļauts JUNESCO Pasaules Kultūras Mantojumā.
Sigīrija bija dibināta pēc karaļa Kašjapa pavēles (m.ē. 477. – 495.g.). ‘Lauvas Kalns’ – tā ir neparasti skaista citadele, 200 m augsta, kas paceļas virs džungļiem. Pakājē, slavenie ūdens dārzi un visā pasaulē slavenās ‘debess jaunavu’ freskas kalna virsotnē, kas atrodas blakus vītņu kāpnēm. Freskas gleznotas ar krāsu naturālajiem pigmentiem, kas joprojām saglabājušas krāsu spilgtumu.
Transfērs no Sigīrijas uz Pollanaruvu.
Pollanaruvas apmeklēšana, šī senā pilsēta bija Šrilankas otrā senā galvaspilsēta, dibināta m.ē. XI – XII gadsimtā, iekļauta JUNESCO Pasaules Kultūras Mantojumā. Šeit jūs redzēsiet slavenās karaļu pils drupas, Gal Viharaja , kur atrodas lieliskas Budas statujas ‘Vertikālā’, ‘Sēdošā’ un ‘Horizontālā’ pozā, statujas veidotas no kalnu masīvas tik meistarīgi,ka to pat nevar pamanīt. Karaliskā Audienču Zāle, Lotosa Vannas, Cara Parakramabahu statuja un Parakrama Samudraja un ezers, kas izrakts pēc karaļa Parakramabahu pavēles. Šeit tāpat atrodas slaveni reliģiski vēsturiskie pieminekļi: Dieva Šivas, Lankatilake, Vatadage, Gallota, Kiri Veharas Tempļi un kādreizējā senā Budas Zoba Tempļa drupas.
Transfērs uz viesnīcu.
Vakariņas un nakts viesnicā.

4. diena : GIRITALA- KANDALAMAS RAJONS/ DAMBULA/MATALE/ KANDI
Brokastis viesnīcā. Izbraukšana uz Dambulu.
Dambulas Kalnu Templis tika dibināts pēc karaļa Valagambahu pavēles 1.gadsimtā pirms m.ē. un tas iekļauts JUNESCO Pasaules Kultūras Mantojumā.
Tas ir vispopulārākais Kalnu Templis Šrilankā. Piecās alās, ar kopējo platību 2000 kv.m., atrodas unikālas Budas statujas, kas veidotas no kalnu masīva un lieliskas apgleznotas sienas un griesti, kas lieliski saglabājušas savu krāsu spilgtumu. Platības ziņā tie ir vislielākie gleznojumi, kas atrasti vēsturiskā vieta uz Zemes, ar vairāk nekā 150 Budas atveidojumiem un Budas vislielāko statuju, kas veidota no kalnu masīva 14 m garumā.
Transfērs uz Kandi caur Matale.
Garšvielu dārza apmeklēšana Matalā, kur jūs redzēsiet dažādas garšvielas, kas aug Šrilankā. Šeit jūs varēsiet vērot, kā aug garšvielas, un uzzināsiet daudz interesantas informācijas par apstrādes procesu un tālāku ajurvedas produkcijas pagatavošanu.
Kandi – tā ir Šrilankas Karaļu pēdējā galvaspilsēta. Šī pilsēta iekļauta JUNESCO Pasaules Kultūras Mantojumā. Nosaukums ‘Kandi’ – tas ir spožums un burvīgums. Pilsētas iedzīvotāji līdz pat mūsdienām rūpīgi saglabājuši daudzas leģendas, tradīcijas, folkloru. Pastaiga gar slavenā Kandi ezera krastu, kas tika izrakts pēc Singalas pēdējā karaļa - Šri Vikrama Radžasingha pavēles 1798. gadā, un pilsētas centru. Populārā tirgus, lietišķās mākslas un arodu centra, dārgakeņu muzeja un dārgakameņu slīpēšanas un apstrādes studijas apmeklēšana.
Budas Tempļa apmeklēšana Kandi un tālāk nacionālais kultūras šovs koncertzālē.
Vakariņas un nakts viesnīcā.

5. diena : KANDI/PERADENIJA/ PINNAVELA/ NUVARA ELIJA
Brokastis viesnīcā. Izbraukšana uz Peradeniju.
Peradenijas Karaliskā Botāniska Dārza apmeklēšana, kas dibināts pēc Karaļa pavēles un ko tālāk paplašināja briti. Tie ir 147 akri zemes, kur aug daudz neparastu un unikālu koku, augu un ziedu. Transfērs no Peradenijas uz Pinnavelu.
Ziloņu audzētavas apmeklēšana, kas dibināta 1975. gadā.
Audzētavas dibināšanas momentā, šeit bija tikai 7 zilonēni. Šodien dažiem no šiem ziloņiem ir laime dzīvot kopā ar saviem mazbērniem, kuri šeit dzimuši. Sākumā ideja par audzētavas izveidošanu pamatojās uz tūrisma attīstību, bet drīz vien rezervāts kļuva par izglītojošu centru un par ziloņu aizsradzības centru. Ar vietējo un ārzemju speciālistu palīdzību, Pinnavelas rezervāts ir daļa no zinātniskas programmas par ziloņu vairošanos nebrīvē. Asptākļi, kas ir maksimāli tuvi dabiskajiem, palielina izredzes ziloņiem pulcēties kopā, iepazīties un atrast savu mīlestību. 1984. gadā, Pinnavelā piedzima pirmais zilonēns. Pinnavelas rezervāta panākumu vēsture pievērsa zinātnieku uzmanību no visas pasaules. Par Pinnavelas rezervātu izdotas daudzas grāmatas un uzrakstīts daud zinātnisku rakstu daudzās pasaules valodās. Par Pinnavelas ziloņiem tika uzņemtas daudzas filmas un profesionālas reportāžas.
Transfērs no Pinnavelas uz Nuvara Eliju.
Nuvara Elija pateicoties savam vēsajam kalnu klimatam un unikālajam reljefam, ir populārākais Šrilankas kalnu kūrorts, tas ir galvenais labākās tējas ražošanas rajons pasaulē.
Šeit atrodas Šrilankas visaugstākais kalns – Pidurutalagala (8282 ft) un viens no labākajiem golfa laukumiem Dienvidāzijā.
Vakariņas un nakts viesnīcā.

6. diena : NUVARA ELIJA/ SAFARI JALAS NACIONĀLAJĀ PARKĀ
Brokastis viesnīcā.
Transfērs no Nuvara Elijas caur Bandaravelu uz Jalu.
Dienas vidū, safari Jalas Nacionālaja Parkā, ar džipiem.
Jala – tas ir lielākais Nacionālais Parks Šrilankā, kur dzīvo savvaļas ziloņi, savvaļas cūkas, leopardi, lāči, aļņi, krokodili un daudzi citi floras un faunas pārstāvji. Šeit jūs varēsiet redzēt lielas reto putnu kolonijas . Transfērs no Jalas uz Kataragamu.
Vakariņas un nakts viesnīcā.

7. diena : JALAS RAJONS/ GALLE/KOLOMBO
Brokastis viesnīcā. Transfērs uz Galli.
Galle bija viena no galvenajām Ceilonas ostas pilsetām. Tāpat šī pilsēta slavena ar saviem meistariem, , kuri darina unikālus mežģīņu rokdarbus. Jūs apmeklēsiet Galles Fortu ( 90 akru garumā), ko sākotnēji uzcēla portugāļi un vēlāk paplašināja holandieši 1663. gadā. Forts iekļauts JUNESCO Pasaules Kultūras Mantojumā.
Transfērs no Galles uz viesnīcu piekrastē vai Kolombo (pēc izvēles).

* Programma paredzēta , lai to kombinētu ar pludmales atpūtu jebkurā Šrilankas kūrortā.

Ceļojuma cenā ir iekļauts:
* dzīvošana standarta numurā viesnīcā, pēc izvēles ar brokastīm/vakariņām 6 naktis, sākot ar vakariņām 1. dienā un beidzot ar brokastīm pēdējā, ceļojuma 7. dienā
* transfērs ar mašīnu (mikroautobusu) ar kondicionieri visa ceļojuma laikā un līdz lidostai vai viesnīcai piekrastē, līdz Bentota rajonam (Dienvidi) vai Maravilas rajonam (Ziemeļi), saskaņā ar izvēli
* ieejas biļetes, saskaņā ar programmu
* džipa noma safari Jalas Nacionālaja Parkā
* krievu valodā runājošs gids, saskaņā ar programmu

Cenā nav iekļauts:
* lidojums Rīga – Kolombo – Rīga
* apdrošināšanas polise
* transfērs no pludmales kūrorta viesnīcas līdz lidostai
* atļauja filmēt ar video Pinnavelas Ziloņu Rezervātu
* atļauja filmēt ar video Budas Templī Kandi
* lenčs visa ceļojuma laikā
* piemaksa par Ziemassvētku un Jaungada vakariņām viesnīcā
* ieejas biļetes vietās, kas nav iekļautas programmā
* papildus ekskursijas
* dzērieni ceļojuma laikā
* personīgie izdevumi
* dzeramnauda
* Šrilankas elektroniskā vīza 40€ (tiek noformēta iepriekš)


Pieprasīt plašāku informāciju par šiem piedāvājumiem un cenām
Ievērojamākās vietas
Dambulla templis. Šrilanka
Dambulla templis. Šrilanka
Gleznainais Sigīrijas kalns. Šrilanka
Gleznainais Sigīrijas kalns. Šrilanka
Zaļās tējas lauka ainava. Šrilanka
Zaļās tējas lauka ainava. Šrilanka
Tropu pludmale Šrilankā
Tropu pludmale Šrilankā
Saama dagabo, Galle, Šrilanka
Saama dagabo, Galle, Šrilanka
Yala Nacionālais parks. Šrilanka
Yala Nacionālais parks. Šrilanka
Vietējais zvejnieki Ahangamā, Šrilanka
Vietējais zvejnieki Ahangamā, Šrilanka
Sign inRegister
Welocome! Login in to Your Accont
Register for Your Account