Par kūrortu: Slēpošana Šveicē - ŠVEICE

Slēpošana Šveicē
Laika josla: GMT+1

Apraksts

 


Reģioni

Cermata

Apraksts
Cermata (Zermatt, 1620 m) ir viens no divpadsmit prestižākajiem Alpu kūrortiem, kas ietilpst „Best of the Alps” grupā. Cermata, Šamonī, Sant Morica, Kortina d’Ampeco… Šos kūrortus atpazīst visā pasaulē. Tie ir bijuši alpīnisma un kalnu slēpošanas celmlauži un līdz šodienai ir spējuši ne tikai saglabāt tradicionālo Alpu ciematu burvību, bet arī kļuvuši par pasaulē pazīstamākajiem tūrisma centriem, kas atbilst mūsdienīgajām aktīvās atpūtas prasībām kā ziemā, tā vasarā. Šie kūrorti atrodas unikālās vietās ar satriecošām kalnu ainavām, kuras uzskata par vienām no skaistākajām uz Zemes.

Cermata atrodas Valē kantonā, to ieskauj 38 virsotnes, kuru augstums sniedzas pāri par 4000 metru. Skaistākais Cermatas kūrorta simbols ir Matterhorn smaile (4478 m), kura veido gandrīz ideālu piramīdas formu – viena no skaistākajām un fotogēniskākajām Alpu virsotnēm.

Cermatas kalnu slēpošanas apgabals ir savienots ar blakus esošo Itālijas kalnu kūrortu Červiņja, kas sastāda vienotu slēpošanas reģionu „Matterhorn ski paradise”. Šveices slēpošanas reģiona daļa dalās 3 lielos sektoros, kas savā starpā savienoti ar pacēlājiem. Rothorn paradise – saulains, no vēja aizsargāts sektors, ideāla vieta slēpošanai kopā ar ģimeni; Gornegrat – sektors ar plašu zilo un garo sarkano trašu izvēli, un Matterhorn glacier paradise - sektors ar plašām trasēm uz ledāja un vislabāko sniegu, kur ierīkots arī parks snovborda cienītājiem. No ledāja augšējās daļas sākas nobrauciens uz Itālijas pusi, Červiņjas kūrorta slēpošanas apgabalu.

Liels vagons paceļ līdz visaugstākajam līmenim Eiropā uz virsotni Mazais Matterhorns (Klein Materhorn) 3883 m augstumā. Pie pacēlāja ieejas ir plakāts četrās valodās, kas brīdina par to, ka Jūs paceļaties augstkalnu zonā, kur gaiss ir retināts, tāpēc iesaka taupīt spēkus, dziļi elpot un obligāti lietot saulesbrilles, lai pasargātu acis no stipra ultravioletā starojuma. No augstākā pacēlāja punkta ar liftu ir iespējams aizbraukt līdz panorāmas skata laukumam, kur paveras pasakaina 360° ainava uz Šveices, Itālijas un Francijas alpu virsotnēm. Uz Mazā Matterhorna atrodas arī ledus ala, izcirsta 15 m zem ledāja virsmas, kurā var apskatīt ledus skulptūras.

Viens no Cermatas ievērojamākajiem objektiem ir dzelzceļa vilciens, kas ar zobratu palīdzību paceļas kalna virsotnē Gornergrat. Šim vilcienam ir vairāk nekā simts gadu. Katru dienu vilciens veic divdesmit piecus braucienus līdz 3089 m augstumam ar ātrumu 28 km stundā, pārvarot 1485 m augstuma kritumu 40 minūšu laikā.

Kūrortā ir aizliegts pārvietoties ar autotransportu, tāpēc gaiss šeit ir ļoti tīrs. Pa Cermatu brauc maziņi elektromobīļi-taksometri un bezmaksas elektroautobusi, tie šeit tiek saukti par „e-bus”. Tešas (Täsch) pilsētiņa, kas atrodas 5km attālumā no Cermatas, ir galējais autoceļu punkts. Visi tūristi, kas ierodas atpūsties Cermatas kūrortā, atstāj šeit savas automašīnas vai autobusus, pārvieto bagāžu speciālos ratiņos un pārsēžas mūsdienīgā, speciāli aprīkotā zemsliežu vilcienā, kurš kursē reizi 20 minūtēs. Dzīvošana viesnīcās, kuras atrodas Tešas pilsētā, ir ievērojami lētāka nekā Cermatā. Šo priekšrocību bieži izmanto tūristi, kuri vēlas atrast lētāku apmešanās vietu. Slēpju zābakos un ar slēpēm rokās slēpotāji sēžas ērtā vilcienā, kurš no Tešas 15 minūtēs nogādā viņus Cermatas centrā.

Vakaros Cermatas daudzie restorāni un bāri ir cilvēku pārpildīti. Uz pilsētas galvenās promenādes, kas stiepjas no stacijas laukuma līdz katoļu baznīcai, pastaigājas saulē iedeguši atpūtnieki. Luksus viesnīcas, dārgi juvelierizstrādājumu, pulksteņu, apģērbu, sporta veikali, mākslas galerijas, bet nedaudz sāņus - šauras ieliņas ar senlaicīgām zemnieku mājiņām no nomelnējuša koka, pa kurām klejot ar fotoaparātu ir īsta bauda.
Pie navigācijas

Par kūrortu

Reģioni

Sign inRegister
Welocome! Login in to Your Accont
Register for Your Account