Ekskursijas: Bodruma - TURCIJA

Ekskursiju saraksts un cenas

Piedāvātās ekskursijas tiek vadītas krievu valodā, tāpēc daudzu ekskursiju apraksts ir pieejams tikai krievu valodā.


Kleopatras sala

Veids: Izklaides

Ilgums: Pilna diena


Divklāju jahta nogādās Jūs līdz skaistākajām salām, kas atrodas Gekova līcī. Pirmajā dienas pusē Jūs apmeklēsiet Gelibolu salu, pie kuras atrodas unikālas zemūdens alas, un Inžekumas pludmali, kuras smiltis līdzinās baltiem miltiem. Protams, Jums abās vietās būs iespēja nopeldēties. Pēc pusdienām, maksa par kurām ir iekļauta ekskursijas cenā, Jūs dosieties uz leģendāro Kleopatras salu, kuru viņai uzdāvināja imperators Marks Antonijs. Karaliskā daiļava šo dāvanu pieņēma, taču salas pludmales smiltis viņai ar kaut ko neiepatikās. Tādēļ pēc mīlā tvīkstošā imperatora pavēles no Ēģiptes tika atgādātas īpašas smiltis – katrs to graudiņš līdzinās miniatūrai sniegbaltai pērlītei. Iespējams, ka tā ir tikai leģenda, tomēr viens ir skaidri zināms: tādas smiltis vēl ir tikai vienā vietā uz Zemes – Āfrikas ziemeļos. Pēc atpūtas un peldes Kleopatras pludmalē Jūs varēsiet iepazīties arī ar tuvīnajiem senatnes pieminekļiem – antīko teātri un Apollona templi.

Pie navigācijas

Akvaparks

Veids: Izklaides

Ilgums: Pusdiena


Lielums tomēr ir no svara! Tāpēc tūristi, ja vien rodas tāda iespēja, visbiežāk dos priekšroku milzīgiem, mūsdienīgi aprīkotiem ūdensatrakciju parkiem, kuros var izbaudīt lielu skaitu atrakciju. Tūristiem, kas atpūšas Antaljā vai Kemerā, ir iespēja tādus apmeklēt Antaljā. Jūs viesmīlīgi uzņems ūdensatrakciju parks "Aquapark", kā arī gigantiskais, nesen uzceltais "Aqualand". Bodrumā -"Dedeman Aquapark Bodrum", bet Kušadasī - "Aquafantasy" un "Adaland". Ūdensatrakcijas un baseini, kafejnīcas un bāri dāvās Jums jautrus un patiesus svētkus visas dienas garumā!

Pie navigācijas

Bodrumas naktsklubs "Halikarnas"

Veids: Izklaides

Ilgums: Vakara


Ja uzskatāt sevi par laikmetīgu, jautru un aktīvu dzīvesveidu mīlošu cilvēku, tad Jums noteikti jāapmeklē slavenākā Turcijas diskotēka Egejas jūras piekrastē – „Halikarnas” Bodrumā. Naktsklubs atrodas atklāta tipa amfiteātrī, kurā vienlaikus satilpst apmēram 5000 cilvēku. Tā ir viena no Eiropas lielākajām diskotēkām zem klajas debess, kurā dominē tehno un reiva stila mūzika, bet deju laukumu, amfiteātri un naksnīgās debesis izgaismo fantastiski žilbinošs lāzeru šovs. Ik dienu plkst. 02.00 tiek rīkots putu šovs, kad tiem, kas dejo arēnas centrā jābūt gataviem saņemt putu dušu! Tie, kam tāds ekstrēms nav gluži pa prātam, var turēties tuvāk amfiteātra kāpnēm, līdz kurām putu blāķi neaizlido. Taču asuma netrūks nevienam! Tomēr iesakām Jums, lai dotos patusēt uz šo slaveno naktsklubu, izmantot mūsu piedāvāto ekskursiju. Tās cenā iekļauti arī transferi uz naktsklubu un atpakaļ – citādi nakts laikā nokļūšana līdz viesnīcai var nebūt gluži vienkārša.

Pie navigācijas

Ceļojums ar jahtu

Veids: Apskates / Izklaides

Ilgums: Pusdiena


Izbrauciens ar jahtu – lieliska iespēja droši doties atklātā jūrā, izpeldēties dzidrā ūdenī un pilnīgi relaksēties. Jahta aplieks nelielas saliņas un piestās jaukos līcīšos. Brauciena-ekskursijas cenā ietilpst pusdienas uz jahtas klāja.

Pie navigācijas

Daivings

Veids: Izklaides

Ilgums: Pilna diena


Vai zemūdens pasaulei piemīt mazāks skaistums un jaukums kā piekrastes ainavām? Varbūt vēlaties papriecāties un pajūsmot par to, ko parasti redzēt nevarat, bet kas ir tik savdabīgs, aizraujošs un krāšņs, ka reizēm vai elpa aizraujas? Nevajag baidīties iemaņu trūkuma dēļ: pieredzējis instruktors krievu vai angļu valodā pastāstīs, kā pareizi izmantot ekipējumu, un uzraudzīs Jūsu pirmos soļus zemūdens pasaulē. Priekšpusdienā pirmā ieniršana no jahtas klāja notiks īpaši interesantā vietā un ilgs pusstundu, bet pēc pusdienām uz klāja un atpūtas sekos vēl viena. Par papildus samaksu iespējams iegūt savu foto arī uz zemūdens objektu fona! Būs ko atcerēties!

Pie navigācijas

Daljana – bruņrupuču sala

Veids: Apskates

Ilgums: Pilna diena


Šī ekskursija, kas ilgst aptuveni 10 stundas, iepazīstinās Jūs ar Egejas jūras piekrastes dabu, tās putnu un dzīvnieku pasauli. No Daljanas ciema Jūs pa niedrām aizaugušu upi ar motorlaivām aizvedīs uz gleznainu ieleju. Tur, pie Ilidžas ciema, būs iespēja baudīt veselības kūri dabiskās dūņu vannās (temperatūra ~ 400 C), pēc kuras āda kļūst gluži vai zīdaina, bet ķermenis atgūst spēku un mundrumu. Pēc pusdienām restorānā (iekļautas ekskursijas cenā) Jūs dosieties atpakaļ, pa ceļam piestājot vietā, kur atrodas unikālas liķiešu kapenes (izcirstas klintīs). Nākamās divas stundas Jūs pavadīsiet vienreizīgajā Bruņurupuču pludmalē, kas ir apdraudētās Vidusjūras bruņurupuču sugas (Carreta carreta) vairošanās vieta.

Pie navigācijas

Didimas-Milēta

Veids: Apskates

Ilgums: Pilna diena


Kādreiz nepārspējamais Apollona templis Didimās, kas atrodas apmēram stundas brauciena attālumā no Bodrumas, vēl 7. gs. p.m.ē. tika iecerēts kā viens no svarīgākajiem seno grieķu orākuliem. Grandiozajam templim pēc tā radītāju ieceres bija jābūt tikpat cienīgam kā dižajam Artemīdas templim Efesā (atcerēsimies, ka Apollons un Artemīda bija brālis un māsa). Didimu ziedu laikos templī bija 108 joniešu marmora kolonnas (20 m augstas un 2,3 m diametrā), bet divus gadsimtus ilgajā celtniecības gaitā vēl 12 kolonnas tā arī netika uzceltas. Templi izpostīja persieši, bet Aleksandrs Lielais to atjaunoja. Jau kristietības laikmetā templis tika pārvērsts par baznīcu, bet 1493. gada zemestrīcē tas tika sagrauts. Līdz mūsdienām pilnībā saglabājušās trīs grandiozas sniegbaltas kolonnas un virkne iespaidīgu cilņu, piemēram, Medūzas galva, kas kļuvusi par Didimu simbolu. Ceļš vedīs cauri senajai Milētas pilsētai. Milēta (480 g. p. m.ē.) slavena arī ar to, ka tajā bijis lielākais tirgus laukums antīkajā pasaulē. Apskates vērtas ir arī Faustīnas termas un Arheoloģijas muzejs.

Pie navigācijas

Efesa

Veids: Apskates

Ilgums: Pilna diena


Divus brīnumus – vienu cilvēku roku radītu, bet otru – dabas veidotu, Jūs varēsiet skatīt šajā ekskursijā. Aptuveni 10 gs. p.m.ē. dibinātajai Efesas pilsētai daudzus gadsimtus bija ievērojama loma antīkās pasaules dzīvē. Senie grieķi tajā uzcēla unikālo Artemīdas templi, kurš tika sagrauts un izpostīts pat veselas trīs reizes: vispirms to izdarīja Hērostrats, pēc tam goti, bet beigu beigās tā drupas sevī pēc zemestrīces iesūca purvainā augsne. Tagad, kad vienam no septiņiem pasaules brīnumiem veikta restaurācija, Jūs varēsiet aplūkot tempļa pamatus un kolonnu atliekas. Jūs skatīsiet arī imperatora Adriāna strūklaku un akveduktu, tāpat divus ar musulmaņu valdīšanas laiku saistītus pieminekļus: Isabeja mošeju (m.ē. 13.gs.) un seldžuku celto cietoksni. Ar laiku Efesa kļuva par Romas impērijas Āzijas provinces galvaspilsētu, un kopš tām tālajām dienām gandrīz neskartas ir saglabājušās senās ielas, mājas, termas un antīkās Celza bibliotēkas fasāde. Vēl vēlāk Efesa kļuva par kristiešu centru, par ko atgādina apustuļa Jāņa bazilika, kurā šis evaņģēlists apglabāts, un Jaunavas Marijas māja, kurā viņa aizvadīja pēdējos savas dzīves gadus. Šo namu Jūs apmeklēsiet pēc pusdienām (maksa iekļauta ekskursijas cenā).

Pie navigācijas

Efesa – Pamukale

Veids: Apskates

Ilgums: 2 dienas


Divus brīnumus – vienu cilvēku roku radītu, bet otru dabas veidotu Jūs varēsiet skatīt šajā ekskursijā. IX gs. p.m.ē. dibinātajai Efesas pilsētai daudzus gadsimtus bija ievērojama loma antīkās pasaules dzīvē. Senie grieķi tajā uzcēla unikālo Artemīdas templi, kurš tika sagrauts un izpostīts pat veselas trīs reizes: vispirms to izdarīja Hērostrats, pēc tam goti, bet beigu beigās tā drupas sevī pēc zemestrīces iesūca purvainā augsne. Tagad, kad vienam no septiņiem pasaules brīnumiem veikta restaurācija, Jūs varēsiet aplūkot tempļa pamatus un kolonnu atliekas. Ar laiku Efesa kļuva par Romas impērijas Āzijas provinces galvaspilsētu, un kopš tām tālajām dienām gandrīz neskartas ir saglabājušās senās ielas, mājas, termas un antīkās Celza bibliotēkas fasāde. Vēl vēlāk Efesa kļuva par kristiešu centru, par ko atgādina apustuļa Jāņa bazilika, kurā šis evaņģēlists apglabāts, un Jaunavas Marijas māja, kurā viņa aizvadīja pēdējos savas dzīves gadus. Efesu Jūs apmeklēsiet pirmajā ekskursijas dienā, bet otrajā dosieties uz Pamukkali, kur daba, izmantojot termālos avotus, izveidojusi apbrīnojamu formu sniegbaltas travertīna terases, kur pazemes silto ūdeņu baseinā peldējusi dižā senatnes valdniece Kleopatra. Ekskursijas cenā iekļauta nakšņošana 3* viesnīcā, brokastis, pusdienas un vienas vakariņas

Pie navigācijas

Gaisā ar nelielu lidmašīnu

Veids: Izklaides

Ilgums: Pusdiena


Ieņēmis/usi vietu vieglās lidmašīnas atklātajā kabīnē aiz pieredzējuša pilota, Jūs pacelsieties augstu gaisā un baudīsiet ne ar ko nesalīdzināmo brīva lidojuma sajūtu. Tas būs divkāršs prieks – par neaprakstāmajām lidojumā gūtajām emocijām un par iespēju redzēt Turciju no lidmašīnas vaļējās, vējam atvērtās kabīnes. Ekskursijas cenā iekļauts: transfers, lidojums ar lidmašīnu.

Pie navigācijas

Hamams – turku pirts

Veids: Izklaides


Turku pirts jeb "hamams" – labākais veids kā vienlaikus atjaunot spēkus, atpūtināt prātu un iepriecēt dvēseli! Un to nu sev nevajadzētu liegt. Ne velti šo pirts procesu paši turki sauc par "atgriešanos savā sākotnē". Ir taču tik patīkami, aizmirstot visas ikdienas raizes vai aizmirstot par augstāko domu lidojumu, izstiepties uz siltas marmora plāksnes, izjust, kā siltums maigi sasilda un pārņem visu ķermeni! Noteikti jāizmēģina putu masāža, kuras laikā pirtnieks ierīvē un izvingrina ķermeni, ko klāj iespaidīgs putu kalns.

Pie navigācijas

Kosas sala Grieķijā

Veids: Apskates

Ilgums: Pilna diena


Kosas sala ir trešā lielākā Grieķijā, taču tā tikai nesen sākusi uzņemt tūristus, pārsteidzot viņus ar šķietami laika neskartas Grieķijas provinces ainām, kurā saglabājies dāsnums un atvērtība. Salas vēsture ir bagāta ar dažādiem slaveniem vārdiem un notikumiem. Te dzimis Hipokrāts, te jau pēc viņa nāves dibināta Asklēpija – vienlaikus templis un dziedinātava, kas bija slavena visā Vidusjūras reģionā. Vēlāk Kosas tapa slavena kā zeme, kurā darināja labu vīnu, kā arī zīdu. No 14. līdz 16. gs. salā valdīja bruņinieku ordenis, bet vēlāk salu iekaroja turki, un tā tikai 1948. gadā iekļāvās Grieķijas valstī.

Pie navigācijas

Kušadasi

Veids: Apskates

Ilgums: Pusdiena


Šis ekskursijas laikā Jums būs unikāla iespēja apskatīt slavenākās Kušadasī vietas, t.sk. Isabeja mošeju, Sv. Jāņa baziliku. Jūs varēsiet iemūžināt savu vizīti Kušadasī, fotografējot no skatu laukuma, bet pēc tam doties uz tirdzniecības centriem, kas slaveni ar keramikas, juvelierizstrādājumu un ādas izstrādājumu sortimentu.

Pie navigācijas

Makšķerēšana

Veids: Izklaides

Ilgums: Pusdiena


Tas būs aizraujošs ceļojums uz gleznainiem ezeriem zemes iekšienē, kur makšķernieki varēs netraucēti nodoties savai mīļotajai nodarbei un gūt tik nepieciešamo adrenalīna devu (aprīkojums būs uz vietas). Savukārt tie, kas pavadīs makšķerniekus, varēs vienkārši atpūsties, sauļoties, peldēties un beigu beigās baudīt lieliski pagatavotus barbekjū produktus!

Pie navigācijas

Mauzola templis-cietoksnis

Veids: Apskates

Ilgums: Pusdiena


Mauzola mūža māju celtniecībai, kas vēlāk tika nosaukts par mauzoleju, tika pieaicināti labākie antīkās Grieķijas radošie spēki. To cēla senie būvmākslinieki Satīrs un Pifejs, bet interjera skulptūras veidoja dižais Skopas, kā arī Leohars, Briaksis un Timofejs. Skopasa veidoto frīzes fragmentu, kurā attēlota grieķu cīņa ar amazonēm, tagad var aplūkot Britu muzejā. Mauzola tempļa augstums esot sasniedzis 40 metrus, bet tā akcents bija skulpturāla grupa, kurā bija attēlots pats valdnieks Mauzols, vadot kaujas ratus ar četriem aizjūgtiem zirgiem.

Pie navigācijas

Pamukale (ar autobusu)

Veids: Apskates

Ilgums: 1 diena


Daba rada brīnumus, kurus mirstīgie radīt nevar: vairāk nekā divus tūkstošus gadu liels skaits termālo avotu tek lejup pa nogāzēm un veido iespaidīgas sniegbaltā travertīna terases un stalaktītus, kuri nodēvēti par Pamukkale (kokvilnas pils). Tas viss ir zem klajas zilas debess, saules apspīdēts, tāpēc nav jābrīnās, ka Pamukkale kļuvusi par vispopulārāko un Turcijā visbiežāk fotografēto apskates vietu. Pamukkalē ir iespējams apmeklēt Kleopatras baseinu, kur kādreiz esot peldējusies kaprīzā un slavenā valdniece. Mūsdienās atliek novilkt apavus un basām kājām aiziet pa taku līdz šim baseinam, kur sagaida brīnumaina pelde. Pat pēc neilgas peldes siltajā ārstnieciskajā minerālūdenī, kura temperatūra ir apmēram 350 C, āda kļūst maiga un zīdaina, ķermenis atbrīvojas, zūd reimatiskas un muskuļu sāpes. Ekskursija turpināsies antīkajā Hēropoles pilsētā, kur saglabājušās antīkā teātra, termu un milzīgas nekropoles drupas. Pirms tam Jūs piestāsiet tirdzniecības centrā Denizli rajonā, kas slavens ar savu tekstilrūpniecību un izstrādājumiem no oniksa.

Pie navigācijas

Pamukkale (ar autobusu)

Veids: Apskates

Ilgums: 2 dienas


Daba rada brīnumus, kurus mirstīgie radīt nevar: vairāk nekā divus tūkstošus gadu liels skaits termālo avotu tek lejup pa nogāzēm un veido iespaidīgas sniegbaltā travertīna terases un stalaktītus, kuri nodēvēti par Pamukkale (kokvilnas pils). Tas viss ir zem klajas zilas debess, saules apspīdēts, tāpēc nav jābrīnās, ka Pamukkale kļuvusi par vispopulārāko un Turcijā visbiežāk fotografēto apskates vietu. Pamukkalē ir iespējams apmeklēt Kleopatras baseinu, kur kādreiz esot peldējusies kaprīzā un slavenā valdniece. Mūsdienās atliek novilkt apavus un basām kājām aiziet pa taku līdz šim baseinam, kur sagaida brīnumaina pelde. Pat pēc neilgas peldes siltajā ārstnieciskajā minerālūdenī, kura temperatūra ir apmēram 350 C, āda kļūst maiga un zīdaina, ķermenis atbrīvojas, zūd reimatiskas un muskuļu sāpes. Ekskursija turpināsies antīkajā Hēropoles pilsētā, kur saglabājušās antīkā teātra, termu un milzīgas nekropoles drupas. Pirms tam Jūs piestāsiet tirdzniecības centrā Denizli rajonā, kas slavens ar savu tekstilrūpniecību un izstrādājumiem no oniksa. Ja izvēlēsieties divu dienu ekskursiju, tad vakarā apmetīsieties 3* vai 4* viesnīcā, pēc tam skatīsiet nacionālo dziesmu un deju priekšnesumu, bet jau nākamajā dienā aplūkosiet apbrīnojami skaistas alas, iepazīsieties ar nomadu mājvietām un apmeklēsiet aušanas meistarības skolu, kur varēsiet iegādāties rokām austus daiļamata priekšmetus un apģērbu.

Pie navigācijas

Raftings

Veids: Izklaides


Interesanti un aizraujoši, asu izjūtu cienītajiem! Raftings jeb nobrauciens ar laivu (4-12 vietīgām) vai piepūšamajiem plostiem pa strauju kalnu upi – tajā ir sava odziņa, savs pipariņš un deva tīra adrenalīna! Īpašas iemaņas nav nepieciešamas, tūristiem tiek izsniegtas glābšanas vestes un ķiveres, instruktori (kas noteikti atrodas uz katra peldlīdzekļa) izskaidro noteikumus, un... sākas nobrauciens. Stāvie viļņi, krāces, ātrā straume – tas viss sniedz daudz prieka un adrenalīna gan pieaugušajiem, gan bērniem! Vairākās gleznās vietās Jūs varēsiet piestāt krastā, atvilkt elpu un izpeldēties, bet pēc tam turpināt nobraucienu, lai ekskursiju pabeigtu ar pusdienām jaukā restorānā klusā upes krastā.

Pie navigācijas

Rodas sala Grieķijā

Veids: Apskates

Ilgums: Pilna diena


No Marmarisas vien 50 minūšu brauciens pa jūru ar ātrgaitas pasažieru kuteri un ... Un Jūs jau esat Rodas salā, kas bieži vien tiek dēvēta arī par paradīzi uz Zemes virsas. Šī Grieķijas sala satriec iztēli ar savām arheoloģiskajām un kultūras vērtībām, kā arī kolorīto mūsdienu dzīves ritumu. Jūs apmeklēsiet salas galvaspilsētu Rodu, iepazīsieties ar vareno viduslaikos celto joanītu ordeņa cietoksni un Lielmestru pili, aplūkosiet majestātiskās Rodas Kolosa statujas drupas (viens no septiņiem senās pasaules brīnumiem!) un varēsiet veltīt divas stundas pastaigai pa fantastisko Rodas vecpilsētu. Ja vēlēsieties, varēsiet apmeklēt kažokādu izstrādājumu tirdzniecības centru un nolūkot ko atbilstīgu Latvijas ziemas sezonai. Ekskursija ilgst apmēram 8 stundas.

Pie navigācijas

Safari ar džipiem

Veids: Izklaides


Lieliska iespēja skatīt Turciju no vēl neiepazītās puses: ar džipiem pāri kanjoniem, kalniem un straujām upēm doties projām no piekrastes uz valsts vidieni, vērojot mežonīgo dabu, savdabīgās klinšu formas, ūdenskritumus, mežus un ielejas. Tie, kam līdzi būs autovadītāja tiesības, varēs šīs priekšrocības izmantot, sēžoties pie stūres. Safari ar džipiem sniedz ne vien pieklājīgu adrenalīna devu, bet ļauj arī saskatīt neadaptēto, civilizācijas labumu „nesasukāto” Turciju, pabūt īstā turku ciemā, kur saglabātas senās tradīcijas un lauku sadzīve. Tur ekskursijas noslēgumā Jums piedāvās izbaudīt turku tējas dzeršanas ceremoniju.

Pie navigācijas

Samas sala Grieķijā

Veids: Apskates

Ilgums: Pilna diena


Šī sala ir viena no tām, kuras kopš seniem laikiem apvij dažādas leģendas. Salas iedzīvotāji jau kopš 7. gs. tikuši uzskatīti par bagātiem ļaudīm, kuru turību nodrošinājusi tirdzniecība. Samā dzimis dižais filozofs un matemātiķis Pitagors. Blakus ostai, pastaigājoties pa jauko piejūras bulvāri, Jūs redzēsiet plašo Pitagora laukumu ar marmora lauvas statuju. Tālāk, pagriežoties pa kreisi, Jūs aiziesiet līdz slavenajai Sv. Spiridona baznīcai un senajai pilij, kur mūsdienās atrodas pilsētas municipalitāte un gleznu galerija. Tāpat Jūs apmeklēsiet netālo Arheoloģijas muzeju, kura ekspozīciju veido atradumi no visas salas, taču galvenokārt no Hērenas.

Pie navigācijas

Troja (ar autobusu)

Veids: Apskates

Ilgums: 1 diena


Mēs Jums piedāvājam unikālu 2 dienu ekskursiju no Bodrumas uz seno Troju. Vēstures pētnieki ilgu laiku bija uzskatījuši, ka notikumi, kurus „Iliādā” aprakstījis Homērs, ir kompilācija, kurā izmantoti dažādi sengrieķu folkloras avoti. Tomēr 19. gs. vācu uzņēmējs, arheoloģijas pētnieks Heinrihs Šlīmanis atklāja saistību starp Homēra poēmā pieminētajām vietām un Hisarlikas pakalnu, kas atrodas 30 km no Čanakkales pilsētiņas Turcijā. Šlīmanis uzsāka izrakumus un atklāja nevis vienas pilsētas, bet pat trīs dažādu laiku Trojas pilsētu kultūrslāņus, kas atradās viens zem otra. Izrakumi tika turpināti arī pēc Šlīmaņa nāves, un zinātnieki noskaidroja, ka šajā vietā dažādos periodos bijušas pavisam 9 cilvēku apmetnes! Pirmās attiecas uz 3. gadu tūkstoti p.m.ē., bet jaunākās uz 400-350 g. p.m.ē. Homēra aprakstītā Troja piekrīt septītajam periodam (1300-1200 g. p.m.ē.). Tagad Jums ir unikāla iespēja apmeklēt leģendārās pilsētas atrašanās vietu, kurai piešķirts arheoloģijas rezervāta statuss. Iebraucot šajā teritorijā, pirmais Jūs sagaidīs nelielais Šlīmaņa namiņš, bet tālāk norādes aizvedīs līdz pilsētas valnim. Uzkāpjot tajā pa kāpnēm, pavērsies skats uz vietu, kur pletušies pilsētas nami, svētnīca, odeons, valdnieka Priama pils, atradusies sapulču vieta. Ekskursija noslēgsies muzejā, kur apskatāmi keramikas izstrādājumu paraugi, rotājumi un citi nelieli arheoloģiskie atradumi. Visiespaidīgākais objekts, kuru redzēsiet ekskursijas laikā, ir mūsdienās no koka izgatavotais Trojas zirgs. Tas atrodas pie ieejas rezervātā un vienlaikus kalpo arī par teicamu skatu laukumu, kas ir lieliski piemērots fotografēšanai. Pēc pusdienām Jūs apmeklēsiet arheoloģijas muzeju Čanakkales pilsētā.

Pie navigācijas

Troja (ar autobusu)

Veids: Apskates

Ilgums: 2 dienas


Mēs Jums piedāvājam unikālu 2 dienu ekskursiju no Bodrumas uz seno Troju. Vēstures pētnieki ilgu laiku bija uzskatījuši, ka notikumi, kurus „Iliādā” aprakstījis Homērs, ir kompilācija, kurā izmantoti dažādi sengrieķu folkloras avoti. Tomēr 19. gs. vācu uzņēmējs, arheoloģijas pētnieks Heinrihs Šlīmanis atklāja saistību starp Homēra poēmā pieminētajām vietām un Hisarlikas pakalnu, kas atrodas 30 km no Čanakkales pilsētiņas Turcijā. Šlīmanis uzsāka izrakumus un atklāja nevis vienas pilsētas, bet pat trīs dažādu laiku Trojas pilsētu kultūrslāņus, kas atradās viens zem otra. Izrakumi tika turpināti arī pēc Šlīmaņa nāves, un zinātnieki noskaidroja, ka šajā vietā dažādos periodos bijušas pavisam 9 cilvēku apmetnes! Pirmās attiecas uz 3. gadu tūkstoti p.m.ē., bet jaunākās uz 400-350 g. p.m.ē. Homēra aprakstītā Troja piekrīt septītajam periodam (1300-1200 g. p.m.ē.). Tagad Jums ir unikāla iespēja apmeklēt leģendārās pilsētas atrašanās vietu, kurai piešķirts arheoloģijas rezervāta statuss. Iebraucot šajā teritorijā, pirmais Jūs sagaidīs nelielais Šlīmaņa namiņš, bet tālāk norādes aizvedīs līdz pilsētas valnim. Uzkāpjot tajā pa kāpnēm, pavērsies skats uz vietu, kur pletušies pilsētas nami, svētnīca, odeons, valdnieka Priama pils, atradusies sapulču vieta. Ekskursija noslēgsies muzejā, kur apskatāmi keramikas izstrādājumu paraugi, rotājumi un citi nelieli arheoloģiskie atradumi. Visiespaidīgākais objekts, kuru redzēsiet ekskursijas laikā, ir mūsdienās no koka izgatavotais Trojas zirgs. Tas atrodas pie ieejas rezervātā un vienlaikus kalpo arī par teicamu skatu laukumu, kas ir lieliski piemērots fotografēšanai. Transfers no Bodrumas ilgst 6 stundas. Nakšņošana paredzēta 3* viesnīcā. Cenā iekļautas brokastis un pusdienas.

Pie navigācijas

Turku nakts

Veids: Izklaides

Ilgums: Vakara


Pasakainā atmosfērā, īstā senatnīgā pilī notiks priekšnesums "Nakts Turcijā": kopā ar vēdera dejām, turku tautas dziesmām un jautrām dejām būs redzama arī pavisam nopietna žonglēšana ar nažiem, staigāšana pa stikla lauskām u.c. Priekšnesumu noslēgs uzvedums, kurā atainotas senlaiku turku kāzu paražas un kārtība. Kamēr tas noritēs, Jūsu priekšā vakariņās tiks pasniegti lieliski pagatavoti turku virtuves ēdieni un nacionālie dzērieni, t.sk. vīns, ko varēsiet baudīt, cik vien tīk! Vakaru noslēgs diskotēka, kurā skanēs gan turku populārā, gan Eiropas modernā mūzika.

Pie navigācijas

Zirgu izjāde

Veids: Izklaides

Ilgums: Pusdiena


Vispirms pieredzējuši instruktori tiem, kas nekad nav jājuši ar zirgu, ierādīs, kā pareizi jāturas seglos un kā zirgs jāvada, kā arī pārbaudīs, cik sekmīga bijusi šo zināšanu un prasmju apguve. Un tad... tad romantiska izjāde (7 km garumā) pa skaistu priežu mežu, kam sekos pusdienas un atspirdzinoša pelde baseinā. Pēc tās Jūs jau noteikti būsiet sapratuši, cik jauki izvērtusies šī diena.

Pie navigācijas
Sign inRegister
Welocome! Login in to Your Accont
Register for Your Account