Ekskursijas: Turcija, Stambula - TURCIJA

Piedāvātās ekskursijas tiek vadītas krievu valodā, tāpēc daudzu ekskursiju apraksts ir pieejams tikai krievu valodā.


Bosfora dārgumi

Veids: Apskates


Ekskursija sevī iekļauj: Jaunās mošejas, Jaunavas torņa, skatu laukuma "Saphir" apmeklējumu, izbraucienu ar motorkuģi pa Bosfora jūras šaurumu. Jaunā mošeja uzcelta 17.gs., taču ir saglabājusi savu sākotnējo veidolu. Mošejas eksterjers spilgti iemieso turku viduslaiku arhitektūrai raksturīgās iezīmes. Jaunavas tornis atrodas vietā, kur robežojas Bosfora jūras šaurums un Marmora jūra. Jūs dosieties turp ar nelielu kuteri, iepazīsieties ar torņa vēsturi un leģendām, kas apvij torni. Izbrauciena laikā ar motorkuģi pa Bosfora jūras šaurumu Jūs varēsiet izbaudīt daudzus skaistus skatus – gan uz pašu Bosforu, gan uz seno laiku greznajām savrupmājām, kas sabūvētas šauruma krastos. Mājīgajā kafejnīcā uz kuģa klāja Jūs varēsiet malkot tēju, kad kuģis izbrauks pa apakšu skaistajam piekaru tiltam pār Bosforu. "Saphir" skatu laukums atrodas 2012. gada martā atklātā tirdzniecības centra 54. stāvā – 236 m augstumā v.j.l.– t/c ēka ir augstākais nams ne vien Turcijā, bet arī visā Eiropā.

Pie navigācijas

Brauciens uz Kiljosu (pie Melnās jūras)

Veids: Apskates/Izklaides


Kiljosa ir neliela kūrortpilsētiņa Turcijas Melnās jūras piekrastē – tā atrodas 35 km no Stambulas, Eiropas kontinentālajā daļā. Pilsēta slavena ar savām garajām smilšu pludmalēm. Cenā iekļauts: transports, ieeja pludmalē, pavadoņa pakalpojumi.

Pie navigācijas

Brauciens uz viesnīcu "Klassic Resort" 5*

Veids: Izklaides


Komfortablā viesnīca Marmora jūras krastā gaida un uzņem viesus visu cauru gadu. Cenā iekļauts: segto un atklāto baseinu izmantošana, sauna, pirtis, trenažieru zāle, pusdienas viesnīcā.

Pie navigācijas

Brauciens uz viesnīcu "Marin Princess” 5*

Veids: Izkllaides


Viesnīcai "Marin Princess" 5*, kas pilnībā renovēta 2010. gadā, ir ļoti daudz pozitīvu, vērtīgu īpašību, pateicoties kurām viesnīca jau sen kā iemantojusi tūristu cieņu un atzinību. Šīs viesnīcas galvenās priekšrocības – vienā viesnīcā tiek sniegti maksimāli daudzi dažādi pakalpojumi: te var gan izkarsēties somu pirtī vai izbaudīt turku pirts liego siltumu, izpeldēties baseinā, relaksēties džakuzi, veldzēties vannā ar speciāliem zāļu nostājumiem. "Marin Princess" nav vienkārši viesnīca pie jūras. Te tiek piedāvātas ārstnieciskās procedūras, kas saistītas ar jūras ūdeni, jūraszālēm un jūras minerāliem. Pēc procedūrām nervu spriedze ir gluži vai kā ar roku noņemta. Cenā iekļauts: baseinu izmantošana, sauna, pirtis, trenažieru zāle, pusdienas viesnīcā.

Pie navigācijas

Divi kontinenti

Veids: Apskates


Ekskursijā iekļauts galveno Stambulas tūrisma objektu apmeklējums un apskate. Sv. Sofijas katadrāle. Tā ir visnozīmīgākā pareizticīgo kristiešu svētvieta Stambulā – katedrāle, kas uzcelta par 1000 gadiem agrāk nekā Sv. Pētera baznīca Romā. Kristījamais trauks, ar kuru tika kristīta pirmā Krievzemes kristiete – kņaze Olga, Bizantijas perioda mozaīkas un iedobes katedrāles grīdā, kuras, stingri piesitot soli, izdauzījuši Bizantijas imperatoru apsardzes vīri – to visu Jūs redzēsiet ceturtajā lielākajā pasaules Dievnamā – Sv. Sofijas katadrālē. Topkapi pils. No tās dižie sultāni 400 gadus valdīja pār plašās Osmaņu impērijas teritorijām, kas pletās gan Eiropā, gan Āzijā, gan Rietumos, gan Austrumos. Topkapi pils – patiesi – Stambulas dārgumu krātuve. Ēģiptes tirgus. Ēģiptes tirgu mēdz dēvēt arī par garšvielu, speciju tirgu, jo tajā var iegādāties Austrumu garšvielas, specijas un ārstnieciskās zālītes. To te tāda pārpilnība, ka vai galva iet riņķī. Ēģiptes tirgus nav Stambulā lielākais, toties preču, pārdevēju ziņā visraibākais un jautrākais. Tāpat kā pirms 300 gadiem uz to ved garšvielas un dažādas zālītes no pašas Ēģiptes. Izbrauciens pa Bosfora jūras šaurumu. Tikai šī izbrauciena laikā, stāvot uz klāja kuģim, kurš brauks pa skaistāko jūras šaurumu visā Eirāzijā, Jūs no Bosfora dzīļu puses ieraudzīsiet miljonāru namus un mājas-salas, sultānu pilis un citas grandiozas, daiļas un iespaidīgas celtnes. Turcijā mēdz teikt: „Ja sirdi nomākušas raizes vai grūtsirdība, dodies uz Bosforu”. Ļaujiet, lai grūtsirdība aizvējo arī par tiem gadiem, kas Jums vēl priekšā – un dodieties uz Stambulu. Skatu laukums Jeditepes (Yeditepe) pakalnā. Netālu no šī pakalna atrodas daudzu miljonāru iespaidīgās villas. Taču vēl, izņemot šīs villas, te ir skatu laukums, no kura paveras visskaistākais skats uz Bosforu.

Pie navigācijas

Naksnīgā Stambula

Veids: Apskates

Ilgums: Vakara


Šīs ekskursijas laikā Jums būs iespējas izbaudīt naksnīgās Stambulas panorāmas skatus. Jūs apmeklēsiet skatu laukumus "Yeditepe" un "Pier Loti", gan Āzijas, gan Eiropas kontinenta pusē, Zelta Raga līcī. Jūs šķērsosiet Bosfora jūras šaurumu pa naksnīgo Bosfora tiltu, skatīsiet senās Konstantinopoles saglabājušās sienas.

Pie navigācijas

Naksnīgais Bosfors

Veids: Izklaides

Ilgums: Vakara


Aicinām Jūs pavadīt brīnišķīgu vakaru uz kuģa, kur Jums tiks piedāvātas vakariņas. Tās varēsiet ieturēt baudot arī vienreizēji skaistos skatus, kas paveras no naksnīgā Bosfora jūras šauruma. Dzīvā mūzika un vēderdejas liks iepukstēties Jūsu sirdīm straujāk. Cenā iekļauts: šova programma uz kuģa, vakariņas, transports gida pavadībā.

Pie navigācijas

Panorāmas tūre pa Stambulu

Veids: Apskates


Šī ekskursija iekļauj sevī: izbraucienu pa Bosforu, Čamlidžas uzkalna apmeklējumu, pusdienas, tirdzniecības centra apmeklējumu. Izbrauciens ar kuģīti pa Bosforu sniegs iespēju ieraudzīt un izjust visu ‘juras šauruma brīnumaino skaistumu, kas paveras uz ūdens un jūras šauruma krastos, apjaust piļu, citu ēku un savrupnamu diženumu. Stambulas Āzijas daļas apmeklējums: Jūs pārbrauksiet Bosfora tiltu, kas savieno pilsētas Eiropas un Āzijas daļas, un nokļūsiet Čamlidžas uzkalnā – augstākajā bijušās Osmaņu impērijas galvaspilsētas punktā, no kura paveras lieliski skati uz visu pilsētu. Pēc pusdienām tirdzniecības centra – viena no lielākajiem visā Turcijā – apmeklējums.

Pie navigācijas

Restorāns-varietē "Gar Music Hall"

Veids: Izklaides

Ilgums: Vakara


Tā būs jautrības un noslēpumainās austrumu gaisotnes oāze, kuru Jums dāvās restorāns-varietē "Gar Music Hall". Katru vakaru "Gar Music Hall" piedāvā īpašus tautiskos šovus, koncertus ar dzīvo mūziku un lieliskiem izpildītājiem, vēderdejas. Cenā iekļauts: šova programmas apmeklējums, vakariņas, dzērieni, transports gida pavadībā.

Pie navigācijas

Restorāns-varietē "Orient”

Veids: Izklaides

Ilgums: Vakara


Viens no labākajiem Stambulas nacionālajiem restorāniem aicina Jūs pavadīt vakaru īstā svētku gaisotnē, ieklausoties uz vietas izpildītajā mūzikā, noraugoties vēderdeju mākslā. Cenā iekļauts: šova programmas apmeklējums, vakariņas, dzērieni, transports gida pavadībā.

Pie navigācijas

Stambula

Veids: Apskates


Stambulas apskates ekskursijā iekļauta pilsētas Āzijas kontinenta daļas apskate; Zilās mošejas, Topkapi pils (ieejas biļete 16 EUR apmērā iegādājama uz vietas), Sultanahmetas laukuma un zivju tirgus apmeklējums.

Pie navigācijas

Svētdienas tūre pa Stambulu

Veids: Apskates


Ekskursijā iekļauta šādu ievērojamu tūrisma objektu apskate: Horas Sv. Pestītāja baznīca un muzejs, Vlahernas Sv. Jaunavas Marijas baznīca, Dolmabahčes pils un Suleimana mošeja. Mozaīku muzejs Horas Sv. Pestītāja baznīcā slavens ar saviem ārkārtīgi retajiem mozaīku paraugiem. To attēlu tematiskajai daudzveidībai un bagātīgajam detaļu izmantojumam nav analogu Bizantijas laika baznīcās. Horas Sv. Pestītāja baznīca senajos Bizantijas impērijas laikos bija daļa no vesela klosteru kompleksa. Vārdu Hora var tulkot kā „lauku klosteris”. Baznīca celta aptuveni 6. gs un ne reizi vien ir pārbūvēta. Taču tā slavena nevis ar savu arhitektūru, bet gan ar mozaīkām un freskām. Mozaīkas ir tapušas laikā no 1326. līdz 1321. gadam, pēc bagātā augstmaņa Feodora Metohita pasūtījuma, kurš, starp citu, savas mūža pēdējās dienas pavadīja Horas klosterī un tur arī tika apglabāts. Vlaherna baznīca – pareizticīgajiem kristiešiem viena no svarīgākajām baznīcām, kurā glabājas sena relikvija – Sv. Dievmātes ikona, ar kuru Konstantinopoles iedzīvotāji osmaņu aplenkuma laikā gāja apkārt pilsētas nocietinājumu mūriem, izlūgdamies to stiprību un aizstāvību. Dolmabahčes pils – lielisks piļu komplekss, īsts turku Renesanses perioda mākslas šedevrs. Daudzo un milzīgo zāļu un citu telpu interjeriem un rotājumiem tika izlietotas 14 tonnas zelta un 40 tonnas sudraba! Pilī ir uzturējušies daudzi ievērojami un slaveni cilvēki, tieši Dolmabahčes pils bija arī Turcijas valsts dibinātāja Ataturka rezidence, kurā viņš 1938. gadā aizvadīja pēdējos savas dzīves mirkļus. Suleimana mošeja Stambulā tika uzcelta pēc sultāna Suleimana Lieliskā rīkojuma, un tā joprojām tiek vērtēta kā viena no arhitektūras ziņā visizcilākajām Austrumu pasaules celtnēm. Mošeja atrodas uz viena no septiņiem pilsētas pakalniem, gluži vai ietiecoties debesīs no tā. Šīs lieliskās celtnes arhitekts bijis slavenais Sinans, būvdarbi viņa vadībā aizsākās 1550. gadā, bet pabeigta mošeja tika 1557. gadā. Savulaik Sinans tika iemūžināts kā „celtnieks, kuram arhitektoniskais plānojums nav nepieciešams”.

Pie navigācijas
Sign inRegister
Welocome! Login in to Your Accont
Register for Your Account