Ekskursijas: Grankanārija - KANĀRIJU SALAS

Piedāvātās ekskursijas tiek vadītas krievu valodā, tāpēc daudzu ekskursiju apraksts ir pieejams tikai krievu valodā.


Apskates ekskursija

Veids: Apskates

Ilgums: Puse dienas


Apskates ekskursija Maspalomasā – Grankanārijas dienvidu piekrastē. Redzēsiet vienu no Spānijas lielākajām bākām, slavenās smilšu kāpas, komerciālos centrus, viesnīcas, restorānus un daudz ko citu, kas vēlāk palīdzēs orientēties un labi saplānot un organizēt atpūtu. Ekskursijas noslēgumā mājīgā restorāniņā okeāna krastā notiks neliela Kanāriju salu ēdienu degustācija

Pie navigācijas

Kovboju nakts

Veids: Apskates / izklaides

Ilgums: Vakara


Laika mašīna – saimniecībā noderīga lieta. Piemēram, ja jums apnīk gulēt pludmalē, ar šīs ierīces palīdzību vienkāršāk par vienkāršu aizrullēt kādus 150 gadiņus pagātnē uz Ziemeļamerikas Apvienotajiem štatiem: paklaiņot pa mazas pilsētiņas ielām, pavērot kovboju un indiāņu plūkšanos, paklausīteis īstu kantrī... Vilinoši? Tikai kur lai tādu mašīnu dabū? Principā tas nemaz nav neiespējami! Dažkārt parasta mašīna ar iekšdedzes dzinēju un pat reisa autobuss ir spējīgi uz daudz ko...

Un tā – izbraucam no Maspalomas pa C812 ceļu lidostas virzienā, pēc pāris kilometriem aplī aiz San Augustin ciema nogriežamies pa kreisi. Vēl nedaudz – un jūs esat Mežonīgajos Rietumos – Sioux City.

Sioux pilsēta ir tematiskais parks, stilizēta kā Amerikas kolonizācijas laika tipiska kovboju pilsētiņa. Tā ir novietota gleznainajā Canon del Aquila kanjonā, 320 000 kv.m. lielā teritorijā.

Šeit ir pat kovboju baznīca (nenobīstieties no mācītāja, vispār viņš ir labsirdīgs), un kovboju kapsēta, tāpat vietējais policijas iecirknis – šerifa birojs, kur, ja vēlaties, aiz restēm varat iemēģināt kovboju cietuma lāvas un sajusties kā pats Džesijs Džeimsons. Vārdu sakot, viss kā vesterna filmēšanas laukumā.

Sioux city pieņem apmeklētājus katru dienu, izņemot pirmdienas, darba laiks 10:00-17:00. Visas dienas garumā pilsētas ielās tiek izspēlētas  ainiņas „no Mežonīgo Rietumu dzīves”. Izrādes galvenokārt orientētas uz bērniem. Iesakām apmeklēt tematisko parku piektdienas vakaros, kad te tiek rīkots „Friday night BBQ” (Piektdienas nakts bārbekjū).

Vakars sākas 20:00 ar bārbekjū vakariņām - tiek pasniegta uz oglēm cepta gaļa un vīns. Pēc tam varat paklaiņot pa pilsētiņas ielām, baudīt īpašo atmosfēru, fotografēties un klausīties mūziku salonos. Starp citu, dzērieni bārā ir par brīvu. Lai pilnīgi iejustos, jums tiks piedāvāts nopirkt kovboju cepuri, pistoli un vēl kaudzi citu tematikai atbilstošu suvenīru.

Vakara kulminācija – vienkārša izrāde ar indiāņiem, bandītiem, drosmīgu šerifu, apšaudi, pakaļdzīšanos, un protams, skaistulēm, kas dejo kankānu. Netiesājiet aktierus bargi un nesalīdziniet redzēto ar Maskavas cirka izrādi – šova dalībnieku mērķis ir jūsu labais garastāvoklis, nevis augsti mākslinieciska izrāde.

Izrādes beigās  - „banketa turpinājums”: dzīvā mūzika un dejas līdz pusnaktij.

Pie navigācijas

Las Palmasa

Veids: Apskates

Ilgums: Pilna diena


Aizraujoša ekskursija uz Kanāriju salu arhipelāga lielāko pilsētu, salas un provinces galvaspilsētu Las Palmasu. Apskatīsim Vegetu – pilsētas senāko daļu, kur koncentrēti pilsētas interesantākie apskates objekti, apmeklēsim seno pārtikas tirgu, ielūkosimies mājā – muzejā, kur Kolumbs apmeties pirms ceļa uz Jauno Pasauli, pastaigāsimies Maskavas Arbatam tik līdzīgajā Triānas ielā, redzēsim Spānijā labāko pilsētas pludmali un Las Kanteras piekrasti un, visbeidzot, jums būs iespēja iepirkties Grankanārijas lielākajā tirdzniecības centrā „El Corte Ingles”.

Informācija par Las Palmasu:
Pilsētas galvenā daļa atrodas salas austrumu krastā. Tūristu rajons Las Kanteras atrodas Las Palmas ziemeļos, tomēr jāpiezīmē, ka trokšņainā pilsēta nav īsti piemērota atpūtai kūrortā, pat neraugoties uz labvēlīgo klimatu un lielisko pludmali. Las Palmas iedzīvotāji atpūtai izvēlas Maspalomasu salas dienvidos.

Pilsētas senākajā daļā atrodas divi rajoni – Vegeta un Triāna. Galvenās apskates vietas koncentrējušās Vegetā. Šurp var atbraukt un izstaigāties arī patstāvīgi, bet, protams, interesantāk to darīt ar zinošu ekskursijas vadītāju, kārtējo reizi pārliecinoties, ka „dzīvu” gidu neaizstās pat vislabākais drukātais ceļvedis. Turklāt tad jums nebūs jārisina grūtais uzdevums – kur novietot mašīnu.

Vegetā ir vērts apmeklēt:
Casa Colon – Kolumba māja. Bijusī salas Gubernatora rezidence, kurā 1942. gada augustā uz dažām dienām apmeties Kristofors Kolumbs laikā, kad viņa kuģis tika remontēts braucienam uz Jauno Pasauli.
Šobrīd te ir Lielo ģeogrāfisko atklājumu muzejs, kur starp eksponātiem ir ne tikai orģināli tā laika priekšmeti, bet arī rekonstrukcijas, kam ir tieša saistība ar izcilu jūrasbraucēju slaveniem ceļojumiem.

Arī nākamā apskates vieta saistīta ar Kristofora Kolumba vārdu. Mazā Ermita de San Antonio Abad baznīciņa uzcelta 1777. gadā salas pirmās un nodegušās Svētās Annas baznīcas vietā, kur ne reizi vien pirms došanās pāri okeānam skaitījis lūgšanas Kolumbs.

Svētās Annas katedrāli (Ermita de San Antonio Abad) uz tāda paša nosaukuma laukuma cēluši kopš 1497. gada 400 gadus - tas labi pamanāms kā ēkas arhitektūrā, tā arī interjera noformējumā: katedrāles celtniecības laikā tai nomainījušies astoņi arhitekti. Katedrāles dienvidu tornī var uzbraukt ar liftu, no tā paveras vienreizējs skats uz pilsētu un līci.

Uz Svētās Annas laukuma vēl atradīsiet Palacio Episcopal (būvēta 16. gadsimta sākumā un rekonstruēta 1630. gadā pēc holandiešu uzbrukuma pilsētai), Las Palmas mēriju un astoņas bronzas suņu skulptūras – tieši tādi tie attēloti arī Kanāriju salu ģerbonī.

Kanāriju salu muzejs (Museo Canario) dibināts 1979. gadā un stāsta par aborigēnu dzīvi Grankanārijā līdz spāņu kolonizācijai: šeit var apskatīt guanču rotaslietas un darbarīkus, alu mākslu, sadzīves priekšmetus un mūmijas.

Vegetā atradīsiet arī Museo Arte Sacro – Garīgās mākslas muzeju, kur savākta ievērojama seno holandiešu meistaru un spāņu skulptūru kolekcija.

Atlantijas modernās mākslas centrs organizē galvenokārt avangarda autoru izstādes, un tam pieder plaša vietējo mākslinieku darbu kolekcija. Ēkas 17. gadsimta fasāde interesanti kontrastē ar industriālajā stilā noformēto interjeru.

Protams, ne tikai Vegetas vēstures pieminekļus Las Palmasa ir spējīga parādīt tūristiem. Dodieties pastaigā pa Maskavas Arbatam līdzīgo, omulīgo Triānas gājēju ielu, galveno tirdzniecības artēriju  -  Jose Mesa y Lopez prospektu ar dārgajiem un prestižajiem veikaliem, pasēdiet 1923. gadā celtajā kafejnīcā San Telmo parkā un ielūkojieties pašā Las Palmas centrā – Santa Catalina parkā...

Ja neskaita arhitektūras vērtības, Las Palmā ievērību pelna vēl divas lietas: Las Kanteras pludmale un arhipelāga lielākā osta, kas katru mēnesi uzņem ap 1000 lielu un mazu kuģu.

Četrus kilometrus garā Las Kanteras pludmale atrodas pilsētas ziemeļu daļā – tūrisma zonā. Tā ir nodalīta no okeāna ar dabisku, krastam paralēlu rifu, veidojot savdabīgu baseinu, kurā nav viļņu un ūdens ir siltāks kā atklātā okeānā. Las Kanteras tiek uzskatīta par labāko Spānijas pludmali. Tieši šeit sākusies salas tūrisma industrijas attīstība.

Isleta ir neliela, ap 12 kv. km. liela pussala, ko kādreiz ar „lielo zemi” savienojusi ap 200 m plata smilšu strēle. Paisuma laikā tā pilnībā pazudusi zem ūdens, un pussala uz kādu brīdi pārvērtusies par salu. Šobrīd uz strēles uzcelta ceturtā lielākā Spānijas osta Puerto de la Lus. Šeit piestāj kuģi no visas pasaules, tai skaitā no Krievijas. Krievu valodu Las Palmā var dzirdēt biežāk kā salas kūrortos.

Pie navigācijas

Palmitos Parks un Puerto Morgana

Veids: Apskates

Ilgums: Pilna diena


Palmitos parks ir gan zoo, gan botāniskais dārzs ar 150 putnu sugu un 15 000 augu kolekciju. Šeit apskatāmi arī pērtiķi, grauzēji, krokodili, tauriņi, zivis... Turklāt redzēsiet eksotisko un plēsīgo putnu izrādi. Parks aizņem 20 hektāru teritoriju un atrodas Grankanārijas dienvidos, 10 km no Maspalomasas.

Palmitos parks dibināts 1978. gadā un sākotnēji tika plānots kā retu putnu un augu sugu audzētava. Tieši šie putni un augi ir iespaidīgās kolekcijas pamatā – šeit ir 150 putnu sugu un 15 000 dažadu augu, kuru vidū ir ap 1000 palmu. Palmitos parkā ir salīdzinoši maz dzīvnieku, toties ir tauriņu paviljons un Komodo varāns.

Parkā ik dienas notiek trīs putnu izrādes. Ja esat  bijuši Tenerifē, varēsiet tās salīdzināt ar Lorio parkā un Ērgļu parkā redzētajām. Iespējams, ka Palmitos parka izrādes liksies pat interesantākas. Visas izrādes un paviljoni parkā apskatāmi bez papildus maksas.

Papagaiļu izrādes notiek četras reizes dienā. Plēsīgo zvēru un eksotisko putnu šovi – divreiz dienā. Pie parka kases lodziņa uzmanīgi izpētiet norises laikus un pareizi saplānojiet maršrutu. Papagaiļi ir atrodami blakus parka ieejai, plēsīgie zvēri un eksotiskie putni – parka pretejā pusē.

Kamēr pastaigāsieties Palmitos parkā, jūs nofotografēs un izgatavos fotogrāfijas, kuras varēsiet aplūkot pie izejas. Ja iepatiksies bilde – varēsiet to nopirkt. Ja ne – atstāsiet piemiņai par jūsu apmeklējumu parkam. Vietējā fotodarbnīcā, ja nepieciešams, varēsiet pārrakstīt safotografēto no fotokameras uz CD.

Pēc parka apmeklējuma dosimies uz Puerto Morganu. Šeit jums būs laiks ne tikai papriecāties par apkārtnes jaukumiem, bet arī veikt nelielu zemūdens ceļojumu.

Puerto de Morgana vizuāli sadalīta divās daļās: vecā, nedaudz nevīžīgā zvejnieku ciematā, kas gluži vai iebūvēts klintī, un mūsdienīgā ostā ar andalūziešu stila apartamentu kompleksu, veikaliem un restorāniem.

Grankanārijas iedzīvotāji Puerto Morganu sauc par „Kanāriju Venēciju”. Un tiešām - kanāli un tilti padara šo kolorīto ostas ciematu līdzigu slavenajai Itālijas pilsētai.
Sniegbaltas, spēļmantiņām līdzīgas, ziedos grimstošas divstāvu mājiņas, satupušas ap šaurām gājēju ieliņām. Pastaiga šeit sagādās lieliskas emocijas. Suvenīru veikaliņos var nopirkt īstus Kanāriju amatnieku darinājumus, nevis ierastos niekus. Krastmalā viens pie otra rindojas restorāni, daži no tiem tiek uzskatīti par labākajiem Grankanārijā.

Tūristi brauc uz Puerto Morganu ne tikai pastaigāties pa gleznainajām ieliņām, bet arī ar zemūdeni izpētīt jūras dzelmi. Ja izvēlaties šo vietu savam atvaļinājumam, varat apmesties kādā no daudzajiem apartamentiem vai viesnīcā Cordial Morgan Playa, kas atrodas 300 m no pludmales.

Piektdienās ciematā darbojas liels tirgus. Starp Puerto Morgan, Puerto Riko un Arnigeninu kursē kuteris.  

Puerto Morgana ir salas tālākais apdzīvotais punkts un tālakais kūrorts šajā Grankanārijas piekrastes daļā. Tālāk uz rietumiem ir tikai nepieejamas klintis. Par to vislabāk pārliecināties, raugoties no okeāna puses vai Mirador del Balcon skatu laukuma.

Pie navigācijas

Svētki alā

Veids: Apskates / izklaides

Ilgums: Vakara


Ceļš ved pa Guaijadeke aizu, kur pieredzēsiet, ka arī 21. gadsimta Eiropā cilvēki vēl joprojām dzīvo alās. Un tie nav nekādi noziedznieki, kas slēpjas no policijas, bet gan krietni pilsoņi. Varēsiet pastaigāties pa nelielo alu ciematu, kur uz dzīvi iekārtojušās apmēram 20 ģimenes, un ielūkoties kādā no neparastajiem mājokļiem. Ceļš beidzas pie alas, kur senos laikos sapulces rīkojuši guanču vadoņi, šobrīd tur atrodas Grankanārijas slavenākais restorāns – „Tagoror”. Šeit  pavadīsiet neaizmirstamu vakaru, folkloras ansambļa pavadījumā baudot Kanāriju salu virtuvi.

Pie navigācijas
Sign inRegister
Welocome! Login in to Your Accont
Register for Your Account