Par kūrortu: Halkidiki, Pierija, Tasa - GRIEĶIJA

Halkidiki
Halkidiki
Halkidiki
Laika josla: GMT+2

Apraksts

Atpūta pašā Halkidikes pss. sirdī – brīnišķīgā dabā.
Halkidikes pss. pludmales – vienas no labākajām Grieķijā un pasaulē. Pierādījums tam, – ļoti daudzie apkārtējās vides Eiropas Komisija apbalvojumi, pazīstamie Zilie Karogi. Tikai pagājušajā gadā šo svarīgo Eiropas kvalitātes zīmi saņēma 421 pludmale un 9 jahtu ostas. Baudot jūras atpūtu Grieķijas kūrortos, saproti, no kurienes nāk mierīgs un dzīvespriecīgs grieķu raksturs.
Viesnīcas Halkidikās
No gada gadā, tūkstošiem atpūtnieku no visas pasaules, izvēlās Halkidikes pussalu kā ideālu vietu ģimenes, romantiskajai, pludmales vai jauniešu atpūtai. Cienīgā dažādu kategoriju viesnīcu izvēle jebkurai gaumei ļauj piemeklēt izmitināšanās veidu, piemērotāko katram atbraucošajam uz grieķu zemi – valsti, kur vietējo iedzīvotāju viesmīlība, savienojumā ar augstu apkalpošanas līmeni, palīdz tālu no dzimtenes sajusties kā mājās. Grieķijas tūrisma bizness attīstās ātriem soļiem: šodien Helladas viesnīcas – modernas viesnīcas, ar plašu piedāvāto pakalpojumu spektru. Halkidikes pussalas komfortablās viesnīcas, apartamenti un savrupmājas iekaro sirdi ar piedāvājumu daudzveidību, labākajām pludmalēm un apburošo dabu.
Vispopulārākā vieta jauniešu atpūtai ir pirmais no trijiem pussalas „pirkstiem” - Kasandra. Te ir ne tikai ekonomiskas un komfortablas viesnīcas, bet arī visi priekšnosacījumi aktīvai atpūtai un sportam. Atpūtai ar bērniem un romantiskajai atpūtai ideāli ir piemērots pss. otrais „pirksts” - Sitonija, slavenā ar saviem gleznainajiem ielīčiem un nelieliem līčiem. Trešais „pirksts”, Afona, – labākā vieta tiem, kas meklē mierīgu atpūtu. Viesnīcas šeit atrodas tiešā tuvumā ar vienīgo pasaulē Pareizticīgo mūku republiku.
Garšīgi... grieķu stilā!
Atpūšoties uz Halkidikes pss., nav iespējams atteikt sev to baudu apmeklēt pēc iespējas vairāk tradicionālās virtuves tavernu un restorānu. Jo katrs no tiem ir tik ļoti savdabīgs un omulīgs, saimnieki un personāls it kā izstaro viesmīlību, bet katrs no pasniegtajiem ēdieniem ir cienīgs kļūt par atsevišķa raksta tēmu. Grieķu vīni ir uzsūkuši sevī Vidusjūras saules siltumu, bet stiprs un smaržīgs anīsa degvīns „uzo” ļauj labāk saprast nacionālo raksturu.
Ne tāpat vien grieķu kultūras un tūrisma ministrs Pavlos Gerulanos starptautiskajā līmenī aicina pievērst uzmanību Grieķijas gastronomijai. Iepazinušies ar grieķu virtuvi, jūs noteikti pievienosieties tās lielās armijas cienītājiem. Tās pamatprodukti: svaigi dārzeņi, zaļumi, siers, nepārspējamā olīveļļa un olīvas, jūras veltes un zivis. Grieķi ir meistarīgi arī gaļas ēdienu, kā arī apbrīnojumu konditorejas izstrādājumu pagatavošanā. Grieķu saldumi liks zaudēt galvu jebkuram gardēdim. Kādā pussalas nostūrī jūs nenokļūtu, jebkurā pilsētā var atrast ļoti daudz tavernu, bufešu, kafejnīcu un bāru.
Ceļojot uz Halkidikes pss., Jums paliek tikai izbaudīt savu atpūtu šajā apbrīnojamajā valstī.


Reģioni

Agija Orosa

Apraksts
Afonas pussala – Halkidikes pussalas trešais „pirksts”. No senajiem laikiem te cēlās tempļi, veltīti Zevam un Apollonam. Afosa – tā saucās Zeva svētnīca. Tieši no tās arī parādījās pussalas nosaukums.
Šodien Svētā Afona – vieta, nozīmīgākā pareizticīgajiem no visas pasaules. Bizantiešu laikmetā šeit parādījās 20 klosteri, viens no tiem – krievu. 963. g. uz tās zemes lika pamatus pirmajam lielajam klosterim, ar kura ierīkošanu nodarbojās svētais Afanasijs Afonskis, visas mūku dzīves iekārtas pamatlicējs Svētajā kalnā. Pusgadsimtu vēlāk (1016. g.) te bija uzbūvēts pirmais krievu klosteris, Ksilurgu. Svētā Panteleimona klosteri nodeva krievu kopienai tikai pēc gadiem. Afonai jau daudzus gadus ir patstāvīgās mūku valsts statuss. Pārvaldi veic īpaša mūku apvienība, sastāvošā no katra no 20 klosteru pārstāvjiem.
Turklāt, Afonas pss. ir slavena ar tās pirmatnējo dabu un tīrāko jūru. Protams, attīstīta šeit ir arī infrastruktūra (tajā pussalas daļā, kas sniedzas līdz robežai ar mūku valsti). Tūkstošiem svētceļotāju apmeklē Svēto kalnu katru gadu. Pilsētiņa Uranupoli ir saistošais posms starp Svēto Afonu un pārējo Grieķiju.
Afona – laicīgais tūrisms ar garīgo jēgu
Svētā Afona, visnoslēpumainākais Halkidikes pussalas nostūris, tās trešais „pirksts”, – tā ir ne tikai svētceļojuma vieta un ticības maršruts.
Pateicoties Afonas unikālajam dabas skaistumam, šo Halkidikes pussalas daļu apmeklē vairāk kā miljons tūristu ik gadu. Uz mūku valsts svēto zemi ik gadu atbrauc 120.000 svētceļotāju. Taču arī uz laicīgās pussalas daļas ir ko apskatīties un par ko pabrīnīties. Šis apgabals ir pieejams visiem gribētājiem; te darbojas 56 viesnīcas, sniedzošās vairāk kā 4.500 vietu.
Afona – Halkidikes pussalas trešais „pirksts”, tās visvairāk uz austrumiem izvietotais apgabals. Tā ir pazīstama vispirms ar to, ka te atrodas pareizticības garīgais centrs un tūkstošiem ticīgo no visas pasaules svētceļojuma vieta. Vienīgā pasaulē mūku valsts, Svētais Afons, ar tā iespaidīgajiem klosteriem un gleznainajām kalnu nogāzēm, nosaka visu šīs pussalas daļas atmosfēru – šo vietu neatkārtojamā aura ir ideāli piemērota meditācijām un pārdomām. Tās ir apbrīnojamas ainavas, kas apvieno sevī kalnus, līdzenumus un bezgalīgās jūras piekrastes. Tā ir bizantiešu tūkstošgadu mantojuma bagātā dārgumu glabātava, glabājošā gadsimtu ilgos reliģijas kanonus.
Pie navigācijas

Kasandra

Apraksts
Kasandras jūras piekraste ir patiesi apburoša. Vairākumam pludmaļu ir attīstīta tūrisma infrastruktūra, sniedzošā atpūtniekiem maksimālu komfortu, izņemot to greznību, ko sniedz pati daba: maigas smiltis, koku zaļums un silta, tīrākā jūra. Ļoti daudzas Kasandras pludmales ir atzīmētas ar Zilo Karogu – pludmaļu „kvalitātes sertifikātu”, apkārtējās vides uzraudzības Eiropas Komisijas ieviestu.
Kasandras pussala ir vistuvāk izvietotā Grieķijas ziemeļu galvaspilsētai, Saloniku pilsētai. Kasandras pussalas garums – 50 km garumā un 15 km platumā. Galvenās kūrorta pilsētas – Nea Mudanija (57 km no Salonikiem), Kalifeja (78 km), Haniotija (96 km), Pefkohori (99 km). Kasandras zemesrags atgādina paradīzes nostūri. Šis reģions skaitās ekoloģiski tīrākā kūrorta zona Halkidikes pussalā. Smilšainas pludmales, priežu meži, attīstītā tūrisma infrastruktūra, tradicionālās grieķu virtuves tavernas, milzum daudz izklaides iespēju – viss, kas ir vajadzīgs neaizmirstamai atpūtai. Kasandra ir ļoti populāra jauniešu vidū, jo tieši šeit ir izvietoti slavenie vasaras naktsklubi un liesmo bangojošā nakts dzīve.
Kasandras pussalai ir ļoti bagāta vēsturiskā pagātne. Senā Potideja bija liela pilsēta ar svarīgu stratēģisko nozīmi. Te bija izraksts kanāls, savienojošs 2 līčus. Potidejā, Kasandras „vārtos”, spēcīgu iespaidu rada pats ceļš, kas, sašaurinoties, veido zemes šaurumu starp divām pussalas pusēm. No vienas puses jūs redzat Termaikas līci un leģendāro Olimpa kalnu, no citas – Toroni līci un skatu uz otro Halkidikes pussalas pirkstu – Sitoniju.
Senā pilsēta Sani – plaukstošā pilsēta V. gadsimtā p.m.ē. – bija pazīstama ar to, ka šeit pielūdza sieviešu dievības, galvenokārt Artemīdu. Tagad šajā vietā ir izvietots viens no vispopulārākajiem viesnīcu kompleksiem, Sani Resort. Katru gadu vasaras sezonā te notiek mūzikas festivāli, piesaistoši ne tikai tūristus, bet arī vietējos iedzīvotājus.
Nelieli kūrorta ciemi Afitosa un Kaliteja ir saglabājuši līdz mūsdienām Zeva, Amona un Dionīsa seno tempļu drupas.
Jebkurā no Kasandras daudzajām pilsētiņām vai ciemiem atpūtnieki atradīs bagātu izklaides iespēju izvēli: restorāni, tavernas, bufetes, pludmales bāri ar iekvēlinošām ballītēm līdz pašai rītausmai. Nevajadzēs skumt arī kultūras atpūtas mīļotājiem – vasarā Kasandra ir notikumu bagāta.
Pie navigācijas

Pierija

Apraksts
Atpūta Grieķijā, Piērija – neaizmirstama atpūta ar skatu uz Olimpu
Piērija – gleznains reģions (Maķedonija, Centrālā Grieķija), kas ir izstiepts gar Egejas jūras krastiem, leģendārā Olimpa kalna grēdas pakājē, no kurienes, saskaņā ar mītiem, lēma pasaules likteņus Olimpas dievi. Atpūta Piērijā būs pa prātam gan grieķu folkloras cienītājiem, gan Helladas ievērojamo vietu zinātkārajiem pētītājiem, gan pludmales relaksējošās atpūtas cienītājiem, gan arī tiem, kas augsti novērtē mūsdienīgos SPA. Rajons ir unikāls ar to, ka šeit harmoniski savienojas kalnu apvidus un lieliska piekrastes zona, bet Olimpa unikālā daba ir atzīmēta starptautiskajā līmenī – Olimpa ir pasludināta par Grieķijas nacionālo parku, ar milzīgu dzīvnieku un augu valsts daudzveidību.
Šī reģiona vēsturiskās ievērojamās vietas ir atsevišķas uzmanības cienīgas. Piērija – tās ir senās pilsētas Diona, Pidna, Paljabela Kolindru, Platamona. Pēc mītiem, Orfejs ar saldu balsi un viņa mūzas, zinātnes un mākslas aizbildnes, nāk tieši no šejienes. Tepat, Piērijā, atrodas bronzas laikmeta senākie apbedījumi; Diona, kura arheoloģiskajā muzejā ir izvietoti atradumi, kas ir atrasti arheoloģisko izrakumu laikā; bizantiešu baznīcas un klosteri; gleznains Leptokarija rajons ar kristietības sākuma drupām; omulīgā Litohoro pilsēta; Olimpa iespaidīgās aizas un kalnu takas; Platamona senais nocietinājums (1204. g.) u.c.
Katru vasaru Piērijā notiek kolorīti tautas svētki, kā arī slavenais Olimpa festivāls, kura rāmjos notiek izrādes un koncerti uz Dionas antīkā teātra skatuves. Tajā pašā laikā, vasarā, tiek organizēts Olimpa maratons – viens no svarīgākajiem šīs Grieķijas daļas sporta pasākumiem.
Olimpa – visaugstākā klanu grēda valstī. Par spīti visu domām, tas nav viens kalns, tie ir vairāki: trīs Olimpa augstākās virsotnes saucas Mitikas (2918 metri virs jūras līmeņa), Skolio (2912) un Stefānija (2905 m). Uz kuras no tām, pēc mītiem, mīta Zevs Zibensmetējs?.. Aplūkojot Stefānijas virsotnes formu, šaubu nepaliek – šis kalns vislabāk līdzinās valdnieka tronim.
Mītu vērtās pludmales. Pierijā ir lieliskas smilšu pludmales, atzīmētās ar Eiropas Savienības Zilo Karogu, kristāliski tīrs ūdens, iespējas nodarboties ar jūras sporta veidiem. Uz krastmalas, visu sezonu notiek bangojošā dzīve, te ir daudz tradicionālās virtuves restorānu, tavernu, kafejnīcu un bāru, naktsklubu. Vietējais klimats un gaiss, joda piesātināts, ir veselīgs un ieteicams atveseļošanās atpūtai.
Piērijas rajons, izņemot ļoti daudzās atpūtas iespējas (no pludmalēm līdz aktīviem sporta veidiem – kalnu riteņiem, raftingam un pat aizu iekarošanai), ir pazīstams ar savu lauksaimniecības produkciju: te audzē graudaugus, pākšaugus, vīnogas, saldos ķiršus, kivi, tabaku. Vietējie dārzeņi un augļi ir ļoti garšīgi un augsti tiek vērtēti pat pašā Grieķijā, kur tie ir nevainojami.
Piērijas galvaspilsēta – Paralia Katerini, pilsēta ar attīstītu tūrisma infrastruktūru, gleznaina, ar lieliskām pludmalēm, lauru lapu koku birzēm, nelieliem omulīgiem hoteļiem un stilīgām viesnīcām. Uz šejieni mīl braukt ar kompānijām un veselām ģimenēm, jo rajons paredz dažādus atpūtas veidus visa vecuma tūristu kategorijām. Pierija atrodas netālu no Saloniku pilsētas, Ziemeļgrieķijas lielākās pilsētas, no Meteoriem – Grieķijas „astotā brīnuma” un, protams, no kalnainās Kastorijas, slavenās ar savām kažoku fabrikām un milzīgu kažokādas izstrādājumu izvēli.
Pie navigācijas

Sitonija

Apraksts
Sitonijas pussala – tā ir, pirmkārt, lieliskā ainava: priežu mežu un kalnu harmonisks savienojums, ļoti daudzi gleznaini līcīši un līči, brīnišķīgas smilšainās pludmales. Populārākie ciemi – Metamorfosi, Nikiti, Elija, Neos Marmarasa, Vurvuru. Visaugstākais punkts – Itamos (811 m virs jūras līmeņa). Sitonijas pussala piedāvā klusu atpūtu uz brīnišķīgas dabas fona.
Sitonija ideāli ir piemērota tiem, kas mīl vientulīgu atpūtu. Maigs Vidusjūras klimats un mierīga jūra ir ārkārtīgi pievilcīgi ģimenēm ar bērniem. Lielākais, pasaulē pazīstamais viesnīcu komplekss Porto Carras piedāvā visus apstākļus ekskluzīvajai atpūtai: golfa klubs, jāšana, vienīgais uz Halkidikes kazino, pašu vīnogulāji, privātā osta, bērnu klubi. Tieši šeit tiek rīkotas starptautiskās konferences un tikšanās augstākajā līmenī, semināri un festivāli.
Vispopulārākie piekrastes kūrorta ciemi – Agios Nikolaos, Vurvuru, Neos Marmarasa un Nikiti. No nelielas ostas, netālu no c. Agios Nikolaos, atpūtnieki dodas kruīza jūras brauciena pastaigā apkārt Svētajam Afonam. Viseksotiskākā un nevainīgi gleznainā pludmale skaitās Vurvuru pludmale.
Sitoniju, zaļumu un ziedu pārpilnības dēļ, bieži sauc par Halkidikes pussalas parku. Ļoti daudzie pussalas līcīši, ar smilšainajām vai sniegbaltajām oļu pludmalēm, tā arī vilina ar savu skaistumu un mieru.
Pie navigācijas

Tasas sala

Apraksts
Tasas sala – brīnišķīgi zaļa, apbrīnojami gaišzila, gleznaina un neparedzama. Šī sala, iedvesmojošā slavenus māksliniekus un skulptorus, pazīstamus oratorus un sportistus, jūras braucējus un romantiķus, kas atrada šeit savu aicinājumu un likteni. Tās zemes ir bagātīgu mežu apsegtas, kuros aug eksotiskās melnās priedes un brīnišķīgas egles. Krāsu un gleznu kaleidoskops, tirkīza krāsas jūras ainavas un sniegbaltās māju sienas, mežu dziļie zaļumi un akmeņu dīvainie silueti... Brīnišķīgas pludmales, slepenās alas un omulīgie līcīši – Tasas sala glabā bezgalīgu atklājumu daudzveidību visiem ceļotājiem! Noslēpumus pievieno pati vēsture – vēl Hērodots min par „tīrradņu zelta” pastāvēšanu, kas noslēpts salas dziļumos. Vēl līdz šai dienai tas nav atrasts, tāpēc katram atbraucošajam uz salas ir vienādas iespējas atrast Tasas milzum lielos dārgumus. Jebkurā gadījumā, vinnētāji būs visi, jo šī grieķu sala pati par sevi ir dārgums, kas ir vērtīgāks par jebkuru zeltu. Atklājiet sev Tasas neizsmeļošās dabas bagātības! Patīkamu papildinājumu skaitā – vietējie augļi, medus, olīveļļa un vīns, pazīstamie ne tikai Grieķijā, bet arī visā pasaulē.
Kā vēsta grieķu mitoloģija, pašam pirmajam vietējam iedzīvotājam bija vārds, kam par godu vēlāk arī nosauca salu: „Tasu nosauciet kā Tasu, Poseidona dēlu...”. Pēc citas versijas, Hērodots rakstīja, ka Tasa bija Agenora, Feniķijas karaļa dēls vai mazdēls, kas nokļuva šeit, meklējot mīļoto – skaistuli Eiropu, Zeva nolaupīto.
Salas galvaspilsēta – Limenas vai Tasa – ir patīkama pilsētiņa, kur lieliski atpūtīsies tie, kuri mīl tūrisma aktivitāti, kā arī vientulīguma pielūdzēji. Pa salu ir patīkami ceļot ar autobusu vai automašīnu, mainot jūras ainavas pret gleznainajiem ciemiem, zelta pludmales (Paradios, Aliki, Skala Potamias un c.) pret kalnu panorāmām. Ja attālināties no piekrastes, salas dziļumos jūs atradīsiet gleznainus tradicionālā stila ciemus, kur viesmīlīgie iedzīvotāji ir priecīgi redzēt svešzemniekus un tiecās pacienāt ar neprātīgi garšīgiem augļiem, kafijas tasīti vai mājas liķiera glāzīti. Vietējā virtuve – ārpus konkurences, tas ir īsts Vidusjūras reģiona gastronomijas triumfs.
Tasas muzeji:
- Tasas arheoloģiskais muzejs ar unikālajām eksponātu kolekcijām no 7. gs. pirms m.ē.,
- Etnogrāfiskais muzejs, izvietots apburošajā, senatnīgajā 1880. gada savrupmājā,
- Vagas muzejs (izvietots Skala Potamias rajonā),
- Olīvu un olīveļļas muzejs (rajons Prinos).
Baznīcas, klosteri:
- Svētā Panteleimona klosteris uz kalna,
- Ercenģeļa Mihaila klosteris,
- Dievmātes baznīca Panagijas ciemā,
- Svētā Afanasija baznīca,
- Svēto Konstantīna un Helēnas baznīca,
- Svētā Harlampija un Svētā Joana baznīca.
Zemūdens niršana Tasas krastos – iegremdēšanās apbrīnojamajā un debešķīgajā Vidusjūras reģiona zemūdens pasaulē
Zemūdens niršanas pielūdzēji būs sajūsmā no Tasas! Bez lieliskas atpūtas, iespaidīgajām ievērojamajām vietām un bagātīgas ekskursiju programmas, galvu reibinošām ainavām un krāšņas dabas, viņi atradīs šajā gleznainajā salā ļoti daudz iespēju neaizmirstamai un interesantai iegremdēšanai.
Tasa ir ideāli piemērota zemūdens niršanai, kā profesionāļiem ar daudzu gadu pieredzi, tā arī jauniņajiem. Egejas jūra glabā ļoti daudz apbrīnojamu noslēpumu, bet tās kristāliski tīrie ūdeņi tā arī vilina pētniekus un romantiķus.
Dziļūdeņu vai seklo ūdeņu iegremdēšanās, peldēšana ar elpošanas cauruli un masku, Tasas lielisko pludmaļu bagātās zemūdens valstības fotouzņēmumi nevar atstāt vienaldzīgus šī modernā atpūtas un sporta veida pielūdzējus. Iegremdēšanās gar krasta līniju iepazīstinās jūs ar zivju un citu jūras dibena iemītnieku krāsaino pasauli, kā arī jūs varēsiet patstāvīgi izpētīt noslēpumaino, nogrimušo kuģi, kas aizgāja pie jūras dibena XX. gadsimta sākumā, kara ar turkiem laikmetā.
Labākā uz salas zemūdens niršanas centra Discoverscubadiving instruktori bez kļūdām organizēs jūsu iegremdēšanos, nodrošinās tās drošību un palīdzēs atklāt Tasas salas smaragdzaļo ūdeņu noslēpumus. Šie diplomētie speciālisti un pieredzējušie profesionāļi ir iekļauti PADI starptautiskajā asociācijā, bet centra direktoram ir piešķirta Master Scuba Diver Rating pakāpe.
Profesionālie nirēji te varēs paaugstināt savas meistarības pakāpi, iziet apmācības speciālajā zemūdens niršanas skolā un tālāk pāriet uz PADI nākamo pakāpienu.
Zemūdens niršanas centra raksturīgā īpatnība ir tāda, ka tas strādā ar nelielām grupām, pēc individuālām programmām. Uz kuģa var atrasties ne vairāk par 6 cilvēkiem, ieskaitot ūdens nirēju draugus („atbalsta grupu”), kuriem jūras pastaiga būs par brīvu.
Pie navigācijas
Sign inRegister
Welocome! Login in to Your Accont
Register for Your Account