Ekskursijas: Halkidiki, Pierija, Tasa - GRIEĶIJA

Ekskursiju saraksts un cenas

Piedāvātās ekskursijas tiek vadītas krievu valodā, tāpēc daudzu ekskursiju apraksts ir pieejams tikai krievu valodā.


Atēnas

Veids: Apskates

Ilgums: 1 diena


Афины - столица Греции - город удивительной судьбы, живое свидетельство высших достижений культуры, которые находят свое непосредственное выражение в памятниках различных эпох.
Во время экскурсии мы познакомимся с тем, что составляет славу Греции: Парфенон, Эрехтейон с его знаменитыми кариатидами, Пропилеи и храм Бескрылой Ники (на Акрополе), которые с 1987 года включены в список всемирного наследния ЮНЕСКО. Посетим музей Акрополя (по желанию - в свободное время) с его богатейшей коллекцией. Увидим храм Зевса Олимпийского, Одеон Геродота Аттического, на сцене которого и сегодня даются различные представления, беломраморный стадион, где в 1896 году прошли первые Олимпийские игры современности, а также здания Парламента, Афинского университета и Академии наук.
Можно не сомневаться, что в вашей памяти сохранится и красочная церемония смены почётного караула у памятника Неизвестному Солдату. Завершается экскурсия пешеходной прогулкой по живописному району «старых» Афин Плаке со множеством сувенирных магазинов, традиционных таверн и уютных кафе.

Pie navigācijas

Divdienu ekskursija: Atēnas + Meteori

Veids: Apskates

Ilgums: 2 dienas


Divdienu ekskursijas programma, kas iepazīstinās jūs ar diviem „grieķu brīnumiem”, tādiem dažādiem, bet vienlīdzīgi iespaidīgiem. Pirmais brīnums – slavenie Meteori (kopš 1988. g. ietilpst UNESCO Pasaules mantojuma fondā) , kas vienlaikus ir gan pareizticīgo kristiešu viena no iecienītākajām svētceļojuma vietām, gan viena no populārākajām tūrisma vietām ne tikai ārzemju viesiem, bet arī Grieķijas iedzīvotājiem. Iepazīšanās ar otro brīnumu vienmēr paliks jums atmiņā: tās ir Atēnas, Grieķijas galvaspilsēta, varenās vēstures un piesātinātās mūsdienu dzīves pilsēta. Te jūs varēsiet apciemot ne tikai vareno Akropoli (kopš 1987. g. ietilpst UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā), bet arī Jauno Atēnu muzeju, kas vēra savas durvis visas pasaules viesiem 2009. gada un jau paspēja iegūt vispasaules slavu. Jaunais Akropoles muzejs kļuva par Eiropas mantojuma un pasaules kultūras varenākajiem simboliem. Ceļš nebūs nogurdinošs – brauciena laikā, komfortablos apstākļos, jūs varēsiet atjaunot spēkus un atpūsties (programmā paredzēta nakšņošana Atēnu pilsētas viesnīcā).

Pie navigācijas

Divdienu ekskursija: Vergina – „Dievu ieleja” Olimps - Termopilas - Delfi

Veids: Apskates

Ilgums: 2 dienu


Aizraujoša ekskursija, kas ietver Grieķijas 4 vēsturisko vietu apmeklējumu: Verginu – pirmo Senās Maķedonijas galvaspilsētu, kuru, pēc leģendas, ir dibinājis Karans, iedodot tai nosaukumu Aigas. Šīs pilsētas uzplaukums bija V.-VI.gs. p.m.ē.
1977. gadā Vergina kļuva plaši pazīstama: arheoloģiskajos izrakumos te atrada cara Filipa II. – Maķedonijas Aleksandra tēva - kapenes.
Filipa II. marmora sarkofāgā tika atrasta zelta lāde ar noslepkavotā cara mirstīgajām atliekām, cara zelta kronis un daudz citu lietu, kas no kultūrvēsturiskā skatījuma izraisa lielu interesi. Ekskursijas programma paredz arheoloģiskā muzeja apmeklējumu Verginā.
Olimpa kalns – tieši šeit, pēc seno grieķu iztēlojuma, atradās 12 olimpisko dievu mītne. Autobuss paceļas līdz 1000 m augstumam virs jūras līmeņa, kur jums paveras Olimpa kalnu grēda un lielisks skats uz Egejas jūru. Pa ceļam būs pieturvieta Termopila aizā, kur varēsiet uztaisīt bildes pie pieminekļa caram Leonīdam, kas kļuva slavens pēc varenas 300 spartiešu cīņas pret skaitā ļoti lielu persiešu armiju. Pēc tam, kad šķērsosim Termopilas aizu un apbrauksim Parnasa kalnu, jūs ieraudzīsiet leģendāros Delfus, kur, pēc grieķu mitoloģijas, kādreiz dzīvojis pats Apollons. Ekskursija pa Delfiem. Antīkajos laikos šī pilsēta bija viena no galvenajiem grieķu civilizācijas centriem; pēc seno grieķu viedokļa šeit atradās pasaules centrs – „pasaules naba”. Apollona templī nākotni pareģoja Pifija, pie kuras griezās pat cari, un kurai jautāja par veselu valstu likteni. Ekskursija sākas pie Kastaliju avota (kalnu avots), kura ūdeņi, pēc nostāstiem, padara jaunāku. Tad seko Svētais kalns, kur senie grieķi cēla savas dārgumu glabātuves, rādot visai Grieķijas katras atsevišķas polises bagātību un varenumu. Jūs apburs teātris, stadions un daudzi citi pieminekļi.
Egons Verginā un Delfi ir iekļauti UNESCO Pasaules mantojuma objektu sarakstā.

Pie navigācijas

Divdienu programma: „Grieķu Venēcija” Korfu s. + Meteori

Veids: Apskates

Ilgums: 2 dienas


Ekskluzīvā divdienu ekskursijas programma Savienojiet vienā braucienā divas unikālās izdevības ieraudzīt īstus Grieķijas dārgumus – Korfu salu un Meteoru klosterus, kuru apmeklēšanu reti izdodas apvienot viena ceļojuma laikā. Mēs ar prieku sniedzam tādu iespēju Ziemeļgrieķijas tūristiem! Kristiešu Meteoru klosteri, -izvietoti uz gigantiskām, stāvām klintīm, kas diženi sniedzas pretī debesīm, - izsauc neaprakstāmas sajūtas, kas apvieno vienlaikus bailes un sajūsmu. Līdz pat šim laikam nav atklāts, kā šie klosteri tika būvēti. Klintis laika gaitā ieguva savādas formas un atgādina „klinšu pilsētu”. Ekskursijas laikā ir paredzēta Meteora klinšu apskate, kā arī joprojām funkcionējošā klostera apmeklējums. Pēc Meteoru apmeklējuma dodamies uz Igumenicu - pilsētu, kas ir viena no valsts galvenajām jūras ostām. No šejienes labā, skaidrā laikā var redzēt Jonijas jūras pērles – Korfu salas – kontūras. Attālumu, kas atdala kontinentu no salas, komfortabls pasažieru prāmis pārvar viena stundas laikā. Ierašanās salā, izmitināšanās omulīgajā viesnīcā, vakariņas un nakšņošana. Nākamās dienas rītā, pēc brokastīm viesnīcā, sāksies jūsu iepazīšanās ar Korfu pilsētu. Pilsētas arhitektūra apbrīnojamā veidā apvieno venēciešu un angļu-franču elementus. Starp visievērojamākajām vietām: vecais un jaunais cietoksnis, Korfu salas „vizītkarte” - Pontikonisi sala, kā arī Grieķijas vislielākais laukums – Spināda, Sv. Mihaila un Sv. Georga pils, ļoti daudzi bizantiešu un pēc bizantiešu laikmeta tempļi, starp kuriem izceļas Sv. Spiridona – salas aizstāvēja un aizbildņa - templis. Svarīgs Korfu piemineklis ir satriecoši skaistā Ahilleja pils – Austroungārijas ķeizarienes Elizabetes rezidence. Sala sajūsmina un liek tajā iemīlēties.

Pie navigācijas

Grieķu vakars

Veids: Izklaides

Ilgums: Vakara


Vai jūs zināt, kā atpūšas grieķi?
Sarīkojiet sev svētkus, apciemojiet īsto grieķu vakaru!
Šeit jūs sapratīsiet un sajutīsiet, kā uzņem viesus Helladā, kļūsiet par jautrības dalībnieku, un jūsu labais noskaņojums un spilgtie iespaidi kļūs par labāko dāvanu vakara organizatoriem – omulīgās tavernas saimniekiem, kur jūs baudīsiet atpūtu visu vakaru.
Jums uzstāsies dejotāji, kas ne tikai iepazīstinās ar dažādu veidu Grieķijas dejām, bet arī iemācīs tās dejot visus, kas vēlēsies!
Vai tad var pabūt Grieķijā un neiemācīties dejot sirtaki?....
Gardēži pelnīti augsti novērtēs grieķu tradicionālo virtuvi ar tās gardumiem un neparasti garšīgo vīnu, kas pagatavots no vīnogām, kas augušas saulainajā Halkidikes pussalā. Jums ir garantēts vienreizējs noskaņojums un grieķu viesmīlības sirsnīgā atmosfēra, bet melodiskās buzuki skaņas (nacionālais mūzikas instruments) gremdēs jūs harmonijas un atpūtas atmosfērā!

Pie navigācijas

Jeep Safari

Veids: Izklaides


Aktīvās atpūtas piekritējiem mēs piedāvājam veikt aizraujošu ceļojumu ar džipiem, braucot pa Halkidikes pussalas slepenajiem nostūrīšiem. Jūs gaida neskarti skujkoku meži, no svešām acīm slēpti līči, gleznaini grunta ceļi, nelielas baznīciņas, un galvenais, – iespēja saskarties ar pussalas iedzīvotāju patieso sadzīvi un tradīcijām. Dienas laikā jūs pacelsieties uz visaugstākajām virsotnēm, ieturēsiet pusdienas piekrastes tavernā (par saviem līdzekļiem), nopeldēsieties Egejas jūrā, kā arī apmeklēsiet Halkidikes pussalas arheoloģiskās zonas. Jūsu safari notiksies komfortablā astoņu vietu Jeep Land Rover markas automašīnā, kurus vada augstākās klases autovadītāji. Autovadītāja tiesību un drosmīgas kompānijas esamības gadījumā jūs paši varat apsēsties pie četrvietīgā džipa stūres un sajust sevi par īstu safari dalībnieku. Brauciens notiek gida (vietējā grieķa) un krievvalodīgā kompānijas pārstāvja pavadībā. Piezīme: Ir iespējami 3 brauciena varianti, atkarībā no viesnīcas atrašanās vietas (Kasandras pussala, Sitonija vai Afona). Katras programmas maršrutus un detaļas jautājiet pārstāvim Jūsu viesnīcā.

Pie navigācijas

Kastorja - brauciens pēc kažokiem

Veids: Izklaides

Ilgums: 1 diena


В Греции, недалеко от г. Салоники, находится знаменитый на весь мир город Касторья - негласная столица меховщиков. В наши дни именно здесь работает самая большая в Европе выставка-продажа меховых изделий «EDIKA», а ежегодно в мае там проходит Международная выставка меховых изделий. Естественно, на таких выставках-продажах Вы имеете уникальную возможность выбрать себе шубу из огромного ассортимента, а купив ее, заплатить в несколько раз меньше той стоимости, которую запросили бы за нее, к примеру, в бутиках Москвы или Парижа. А самое главное - это безупречное качество предлагаемых на выставке-продаже шуб. Здесь Вы никогда не столкнетесь с подделкой. Касторья - колоритный, не похожий ни на какой другой, город Греции. Построенный на берегах высокогорного озера Орестиада, он восхищает туристов своими узкими улочками, особняками местной знати XVIII-XIX вв. и византийскими церквями. Касторью иногда называют «королевством шуб» или «родиной меха». Высокое искусство и любовь мастеров района к скорняжному ремеслу превратили этот город в мировой центр производства меховых изделий. В настоящее время в Касторье функционируют более 2000 фабрик-производителей меховых изделий, которые продаются здесь по фабричным ценам. Туроператор организует однодневные поездки в г. Касторья за покупками. Нужно отметить, что всегда туристов сопровождают русскоговорящие представители агентства, которые могут дать дельный совет, а также помочь в решении любых проблем. Мода, прихотливая и непредсказуемая, оказывает свое влияние и на рынок меховых изделий. Здесь, в Касторье, Вы сможете узнать, какие виды меха на пике моды сегодня, а также какие модели изделий актуальны всегда. Пошив меховых изделий в последнее время усовершенствовался и значительно отличается от первоначальных методов сшивания шкурок. Закройщик с целью достижения единообразия цвета и покроя подбирает шкурки по цвету и качеству. Пошив шуб производится при помощи производственных швейных машин и требует большого мастерства. Существуют два основных способа пошива меховых изделий: метод «в роспуск» и метод «шкурка к шкурке» или так называемые «пластины». Шуба, сшитая таким или иным способом, считается цельной. Стоимость шубы зависит от закупочной цены меха, количества шкурок, использованных при пошиве шубы, качества шкурок, их цвета, и, разумеется, популярности данного меха. Организаторы поездки гарантируют: эта поездка останется в Вашей памяти, а приобретенное меховое изделие будет радовать сердце и согревать Вас в холодные дни долгие годы.

Pie navigācijas

Kruīzs "Svētais Afons"

Veids: Izklaides

Ilgums: 1 diena


Увлекательный круиз на корабле, который начинается в небольшой бухте «Ормос Панагияс», в северо-восточной части полуострова Ситония. Корабль направляется к западному побережью полуострова Агион Орос (Святая Гора Афон), где расположено единственное в мире православное монашеское государство.
Слушая рассказ гида об основании монастырей и жизни монахов, туристы с палубы корабля любуются великолепным видом на монастыри, построенные на крутых склонах у самого моря. С расстояния 500 м можно увидеть восемь из двадцати действующих монастырей и полюбоваться девственной природой этого полуострова. Круиз дает возможность гостям познакомиться с историей и архитектурой Афона, где хранятся глубоко почитаемые и известные россиянам чудотворные иконы Божьей Матери «Достойная есть», «Милующая», «Закланная», «Иверская», «Млекопитательница», «Отрада и Утешение», «Скоропослушница», «Коневская» и «Троеручница».

Pie navigācijas

Kruīzs „Debeszilas salas”

Veids: Izklaides


Šī kruīza rāmjos jūs nokļūsiet uz Amuljani – vienīgo apdzīvoto salu Halkidikās. Uz tās ir 450 iedzīvotāji, bet, neskatoties uz to, sala ir tūrisma vieta ar vairākām viesnīcām, kas atrodas jūras krastā, un simpātiskajām tavernām, kurās var nogaršot lieliskus ēdienus no jūras veltēm. Nākamā pietura – Karagatsi osta, kas atrodas Amuljani pretējā pusē. Tā ir pludmale ar zelta smiltīm un debeszili tīru ūdeni. Te ir neliels bārs, kur var nogaršot slaveno grieķu kafiju – frappe, kā arī aizkost ar hot-dogu vai gaļu, pagatavotu uz grila. Programmas noslēgumā kuģis dosies uz Gaidouronisi salu, uz kuras jūs varēsiet kā atpūsties uz labiekārtotās pludmales, tā arī garšīgi paēst zivju tavernā.

Pie navigācijas

Kruīzs „Poseidona trejzaris” (Kasandras pussala)

Veids: Izklaides


Aizraujošs jūras ceļojums pa Toroneosas līci, kas atrodas starp Halkidikes pussalas pirmo un otro „pirkstu”. Pussalas Sitonija debeszilais ūdens, valdzinošās ostas un līcīši, priežu un olīvkoku birzes – tas nav nekas cits kā pieskāršanās mītiem, vēsturei un nevainīgajai dabai... Nelielas omulīgās ostas, līči un debeszila jūra atstāj neaizmirstamus iespaidus uz ceļotājiem. Pēc atiešanas no vietiņas Paliuri, kas atrodas Kasandras pussalas austrumu krastā, kuģis uzņems kursu pie Halkidikes pussalas otrā „pirksta” – Toronijas raga, - kur būs iespēja nopeldēties Egejas jūras kristāli tīrajos ūdeņos un pasauļoties. Atgriežoties uz klāja, viesus sagaidīs pusdienas. Braucot apkārt gleznainajai Toroni ostai, kuģis lēni peld garām Sitonijas rietumu krastiem, virzoties uz Neos Marmarasas pilsētu, kur jūras krastā ir izvietots plašs tavernu, kafejnīcu, bāru un veikaliņu skaits. Pēc atgriešanās – nelielas Kelifos salas apmeklējums.

Pie navigācijas

Kruīzs „Zilā lagūna” – jūras ceļojums

Veids: Izklaides

Ilgums: 1 diena


Neaizmirstams ceļojums ar maršrutu gar pasakaini skaistas Halkidikes pussalas divu „pirkstu” krastiem. Došanās jūrā no Neos Marmarasas pilsētas pie Sitonijas pussalas gala – vietiņas Toroni.
Tālāk dosimies uz Skalafonisi, kur jūs varēsiet ieturēt pusdienas tavernā jūras krastā. Pussalas Sitonija debeszilais ūdens, valdzinošas ostas un līcīši, priežu un olīvkoku birzes – tas nav nekas cits kā pieskāršanās mītiem, vēsturei un nevainīgajai dabai... Nelielas omulīgās ostas, līči un debeszila jūra ceļotājiem atstāj neaizmirstamus iespaidus.
Tad ceļš vedīs uz „Bruņurupuča” - Kelifos salu, kur jūs varēsiet nopeldēties Toroni līča atklātajos ūdeņos.
Atgriešanās Neos Marmarasā.

Pie navigācijas

Lauksaimniecības ferma „Platanorema” + Aristoteļa parks

Veids: Apskates

Ilgums: 1 dienas


Ja jūs kādreiz brauksiet uz Halkidiki, neatkarīgi no gadalaika, viennozīmīgi ir vērts aizbraukt uz Stagira–Akantos municipalitāti, uz šo viesmīlīgo, dabas svētīto vietu. Tur, pie ziemeļrietumu iebrauktuves pilsētā, 500 metru augstumā, pie skaista, kalnaina un vēsturiska ciema Stagira, atrodas „Aristoteļa birze”.
Birzes lieliskā atrašanās vieta, ar skatu uz Ierissos līci, bija izvelēta 1956. gadā, lai tur uzstādītu iespaidīgo Aristoteļa statuju, skulptora Nikola darbu, un atgādinātu visiem, ka šeit ir dzimis filozofs, ekumēniska gara simbols. „Prāts” – tā sauca viņu Platons, kas mācījās ar viņu kopā un bija viņa Akadēmijā 20 gadu garumā...
No paša eksistēšanas sākuma, Aristoteļa birze kļuva par individuālo tūristu un skolas ekskursiju iemīļotāko vietu, tā apvieno sevī izklaides ar izglītību. Katru gadu, tikai vasaras mēnešos, te ir vairāk kā 15000 apmeklētāju.
Tālāk jūs apmeklēsiet lauksaimniecības fermu „Platonorema”. Tas ir brauciens tiem, kas mīl atpūsties pie dabas nepiespiestā gaisotnē. Te katrs atradīs sev izklaidi. No sākuma jums parādīs un pastāstīs kā gatavo grieķu medu, kā arī nacionālo alkoholisko dzērienu – cipuro. Tāpat, ja ir vēlēšanās, var piedalīties grieķu plācenīšu pagatavošanā, – kopā ar profesionāliem pavāriem iejaukt mīklu un pagatavot pitu. Varbūt kāds gribēs pajāt ar zirgu pa mežonīgās dabas vietām fermas tuvumā. Bērni te ir daudz izklaides iespēju: basketbola un volejbola laukumi, klinšu kāpšanas siena un loka šaušana. Pēc tam sāksies gatavošanās pusdienām tavernā. Pēc vēlmes, varēs piedalīties gaļas cepšanā uz grila. Un pēc tam visiem kopā nogaršot jūsu radījumu pusdienās. Pēc pusdienām būs vēl apmēram pusstunda brīvā laika, lai varētu pastaigāties pa fermas teritoriju, pēc kā mēs dosimies atpakaļceļā. Te var iegādāties medu, ievārījumu, cipuro un citas vietējā ražojuma preces. Brauciens uz lauksaimniecības fermu „Platanorema” (Halkidikes pss.) – ir jaunums „Mouzenidis Travel” ekskursiju programmā. Piedaloties šajā nelielajā piedzīvojumā ar nacionālo kolorītu, jūs labāk sapratīsiet grieķus un viņu bezgala lielo mīlestību pret savu zemi un tām bagātībām, kuras tā dāvina.

Pie navigācijas

Lutra Aridejā + Edesa

Veids: Izklaides


Patīkamā un lietderīgā apvienojums – tieši tā mēs varam nosaukt šo braucienu... Patiesi pasakaina vieta ar neparakstāmu kalnu skaistumu, tīru gaisu un kristālisku kalnu avotiņu ūdeni gaida jūs vietiņā Lutraki, kas izvietota netālu no pilsētas Arideja. To vēl sauc par „Edēmas dārzu”, jo tas atstāj patiesi dziļu iespaidu pat uz ceļotāju ar augstām prasībām. Bagātīga augu valsts, ūdenskritumi, galvu reibinošā aiza, kas stiepjas 15 km gar upi, noslēpumainas stalagmītu alas vienkārši apbur ar savu skaistumu, - un tas viss zaļa meža vidū, caur kuru tek Termopotamosa upe (gr.: silta upe). Jūs varēsiet apmeklēt karstus ārstnieciskos avotus zem klājas debess, kas ir pazīstami vēl kopš Maķedonijas Aleksandra laikiem. Ārstnieciskie ūdeņi daudzu gadsimtu laikā sekmīgi ietekmēja cilvēka veselību. Ūdens terapeitiskās īpašības rekomendējamas locītavu un kaulu slimību ārstēšanai, elpošanai sistēmai, pret ginekoloģiskajām un ādas slimībām, nervu sistēmas stiprināšanai, asins cirkulācijas traucējumu gadījumos. Ārstnieciskais dzeramais ūdens rekomendējams aknu, žultspūšļa, nieru, gremošanas sistēmas slimību ārstēšanai, kā arī sliktas asins cirkulācijas gadījumos. Šodien ūdens ārstniecības klīnikai ir 4 baseini (25m X 12m) zem klājas debess.

Pie navigācijas

Magic Park + NOESIS zinātniskais centrs un tehnoloģiju muzejs

Veids: Izklaides


Zinātniskais centrs un tehnoloģiju muzejs (Noesis) ir svarīgākais tehnoloģiju muzejs Grieķijā. Tas ir dibināts Salonikos 1978. gadā kā tehniskais muzejs. Noesis teritorijā atrodas: - Ciparu planetārijs ar 25 m lielu kupola diametru un pussfērisku ekrānu, ar ārējo diametru -18 m, uz kura ar speciālās, ciparu projekcijas ierīces palīdzību tiek attēloti astronomiskie un fiziskie objekti; - Veco automobiļu muzejs-izstāde. Te reprezentētas dažādu laikmetu un marku automašīnas; - Tehnoloģiju parks, kas ietver 40 eksponātus no dažādiem zinātnes virzieniem, tādus kā elektrība, magnētisms, optika, mehānika utt. - Sengrieķu tehnikas izstāde, kas ietver Senās Grieķijas tehnoloģisko sasniegumu piemērus no celtniecības, kuģubūves, mērīšanas tehnikas u.c. jomām, un kas ir celti saskaņā ar rakstu avotiem. - Virtuālās realitātes simulators; - Gigantisks 3D kinoteātris ar speciālu, 300 vietu zāli, un vislielāko plakano skatīšanās ekrānu Ziemeļgrieķijā (17 m x 23 m). Šajā telpā jūs varat noskatīties zinātniskās filmas trīs dimensiju izmērā. Pēc tam jūs dosieties uz nepatālu izvietoto izklaides parku, pazīstamu kā Magic Park. Magic Park uz šodienu ir vislielākais (70 000 kv.m.) un vismodernākais izklaides parks Ziemeļgrieķijā. To projektēja slaveni arhitektori, ar mērķi radīt īstu izklaides pilsētiņu, kur katrs atradīs sev tīkamo nodarbi. Šeit nāk kā bērni, tā pieaugušie, kurus vilina daudzie karuseļi, amerikāņu kalniņi, panorāmas rats, automātu spēļu zāles (uzvārētāji par balvu saņem rotaļlietas), elektroniskās spēles, šausmu istaba, sacīkšu mašīnas, „spoku vilciens” un citas ekstremālas izklaides. Asu izjūtu cienītājus gaida „nāves cilpa” un citas atrakcijas, kas ceļ augšā adrenalīna līmeni. Magic Park – ir vesela plejāde ar spēlēm un izklaides iespējām maziem un pieaugušajiem. Visas atrakcijas atbilst visaugstākajām drošības prasībām.

Pie navigācijas

Meteori - Delfi – Atēnas

Veids: Apskates

Ilgums: 3 dienas


Šīs unikālās trīsdienu ekskursijas programmā ietilpst trīs kontinentālās Grieķijas populāro un ievērojamo vietu apskate. Jūs redzēsiet diženos Meteorus, kuriem piemīt viena no jaunajiem pasaules brīnumiem slava. Uz varenām milzu klintīm, kas no Tesālijas līdzenuma sniedzas pretī debesīm, neizdibināmā veidā ir uzcelti pareizticīgo klosteri. Arī šodien te dzīvo mūki, veltot sevi kalpošanai Dievam „starp debesīm un zemi” (ne velti tieši tā tulko nosaukumu „Meteori”). Nākamais mūsu ceļojuma mērķis būs leģendārie Delfi, kur joprojām skan Pifijas balss, kas pareģoja valstu, caru, karavīru un parastu cilvēku likteni. Parnasas pakājē atdzīvojas leģendas un mīti, bet „pasaules naba” – pasaules radīšanas centrs pēc antīko grieķu viedokļa – izrādās ir pavisam tuvu. Jūs redzēsiet Apollona templi un Kastalijas avotu, kura ūdeņi, pēc nostāstiem, ir spējīgi pagriezt laiku atpakaļ, palīdzot kļūt jaunākam. Teātris, stadions un citi kultūras pieminekļi Delfos ir ne mazāk interesanti. Komfortablā Delfu viesnīcā jūs apstāsieties nakts mieram.
Nākamajā dienā ceļš jūs vedīs uz Grieķijas galvaspilsētu – spīdošajām Atēnām. Pilsētas apbrīnojamais liktenis tika veidots kā no marmora slāņiem, atspoguļojot uzplaukuma un pagrimuma, greznības un snaudas, varenuma un negoda periodus. Šodienas pilsētā var bez piepūles atrast apliecinājumus visām tās vēstures lappusēm. Apskates ekskursija ļauj sajust un saprast Atēnas kā antīkā un bizantiešu laikmeta pilsētu vienlaicīgi, kā olimpiskās kustības citadeli un mūsdienu dzīves centru. Visu pilsētas ievērojamo vietu un pieminekļu uzskaitījums veido garu sarakstu: Partenons, Propilejas, bezspārnu Nīkes templis un Erehtejons, Areopags, Dionīsa teātris un Hērodota amfiteātris, Olimpiskais stadions, Likabeta kalns – tikai maza daļa no tā. Nevar pabūt Grieķijā un neapskatīties tādus nozīmīgus pilsētas simbolus kā Parlamenta ēka, Nezināmā karavīra kaps ar goda sardzi – kolorītiem evzoniešiem, Prezidenta pils, Olimpijas Zeva templis, Panafinejas stadions, un, protams, Akropole, kas ar savu gleznainu virsotni vainago pilsētas panorāmu. Pilsētas ievērojamajām vietām, kopš 2009. gada vasaras, ir pievienojies Jaunais Akropoles muzejs Atēnās. Apstājoties Atēnu viesnīcā, jūs varēsiet labi atpūsties, bet vakarā pastaigāties pa šīs skaistās grieķu polises krāšņajām ieliņām.

Pie navigācijas

Petralona ala + Nea Kallikratia

Veids: Apskates

Ilgums: 1 diena


Petralona ala – unikāls Halkidikes pussalas nostūrītis, kuru ir vērts apmeklēt visiem, kas interesējas par vēsturi un paleontoloģiju, un galvenais – visu neparasto.
Ala pārsteidz ar pazemes valstības skaistumu – īstu mežu no stalaktītiem un stalagmītiem, kas rada neaprakstāmu pasakas atmosfēru. Petralona ir ne tikai dabas brīnums. Te bija izdarīti lielākie paleontoloģijas atklājumi 20. gadsimtā, saistīti ar stāvus ejošā cilvēka izpēti, kas mīta šajās teritorijās pirms 700 tūkstošiem gadu.
Jūs noteikti ieinteresēs neliels muzejs, kur var redzēt senlaiku darbarīkus un aizvēsturisku dzīvnieku pārakmeņojušās mirstīgās atliekas. Ekskursija tāpat paredz gleznainas piekrastes pilsētas apmeklējumu uz Halkidikes pussalas – Nea Kallikratia, kur koncentrēts ļoti daudz veikalu, tai skaitā arī Kastorijas kažokādu izstrādājumu fabriku un ražotāju saloni.

Pie navigācijas

Saloniki

Veids: Apskates


Saloniki – pēc lieluma otrā Grieķijas pilsēta, kas taisnīgi skaitās viena no skaistākajām valsts pilsētām. Bieži to sauc par „Ziemeļu līgavu” - ne tāpat vien, Saloniki ir Ziemeļgrieķijas galvaspilsēta. Ekskursijas programmā ietilpst pilsētas akropoles ar brīnišķīgajām cietokšņa sienām apmeklējums, no kurienes paveras neticami skaista panorāma uz Salonikiem; Sv. Dmitrija – pilsētas aizbildņa - dievnama apmeklējums; pastaiga pa Seno Agoru interesanta gida stāstījuma pavadībā; romiešu imperatora Galerija pils izrakumu apskate, Galerija triumfālā arka un rotondas. Pēc ekskursijas – brīvais laiks veikalu apmeklēšanai un pastāvīgai pastaigai pa pilsētas centru. Ekskursijas Salonikos laikā uz 1 stundu iebrauksim tirdzniecības centrā „Hondos Center”.

Pie navigācijas

Svētceļojums pa svētajām un vēsturiskajām vietām Saloniku pilsētā

Veids: Apskates

Ilgums: 1 diena


Izbrauciens no Halkidikes pussalas uz Saloniku pilsētu. Aptuvenais ierašanās laiks pilsētā - 9:00. Mēs sāksim mūsu braucienu no Salonikas pilsētas Akropoles, kur redzēsim seno laiku sienas, kas ieskauj vēstures centru Soluni, un apstāsimies uz apskates laukuma, kas dāvā pilsētas panorāmas skatu, izvietotu Termaikas līča krastos.
Tālāk ir paredzēts apskates brauciens pa Salonikiem un tā ievērojamo vietu apskate. Pieturvieta pie Sv. mocekļa Dmitrija Solunska bazilikas (V. gs.), kur atrodas viņa pīšļi, kripta, mocekļa ieslodzījuma un nāves vieta, metropolīta Tesaloniku Grigorija (XIX. gs.) un mocekles Anīsijas pīšļi (IV. gs.). Romas agoras apskate; Aristoteļa laukums; Tesaloniku Svētās Teodoras Miera nesējas klosteris, kur atrodas viņas pīšļi (IX. gadsimts) un Sv. Tesaloniku Dāvida pīšļi; Svētās Sofijas Dieva Augstākās gudrības bazilika.
Sv. Jāņa Kristītāja katakombu apmeklējums, kas attiecas uz Dmitrija Solunska laikiem (II.-III. gs.); Saloniku pilsētas metropolīta – svētītāja Grigorija Palamas dievnams, kur atrodas viņa sv. pīšļi. Turpat blakus, pēc vēlmes, var apciemot „Maķedonijas cīņas” muzeju, kura ekspozīcija veltīta cīņai par Ziemeļgrieķijas neatkarību no turku jūga.
Pēc šīs programmas daļas noslēguma ir brīvais laiks – aptuveni 1,5 stunda.
Izbrauciens uz IX. gadsimta Sv. Anastasijas Važuraisītājas vīriešu stavropigiālo klosteri Saloniku piepilsētas daļā, kur glabājas viņas svētie pīšļi un metropolīta Tesaloniku Feona pīšļi.
Pārbrauciens uz Sv. Jāņa Teologa sieviešu klosteri, kur atrodas Stareca Paīsija Svētkalnieša kapa vieta un daļa no Sv. Arsēnija Kapadokijska pīšļiem. Došanās no klostera uz Halkidikes pussalu.
Pieminekļi, kas ir iekļauti UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā (var apmeklēt brīvajā laikā): Rotonda, Ahiropītosa un Sv. Dmitrija bazilika, Latomu klosteris, Sv. Sofijas bazilika, Panagija Halkeon baznīca, Agios Panteleimona baznīca, Sv. Apustuļu baznīca, Sv. Nikolaja Orfanosa, Sv. Katrīnas un Glābēja Kristus Pantokratora baznīca, klosteris Vlatadon, pravieša Elija baznīca, bizantiešu Lutra un Solunas sienas.

Pie navigācijas

Svētceļojums pa Verijas pilsētas un tās apkārtnes svētajām vietām

Veids: Apskates

Ilgums: 1 diena


8:30 izbraukums no Halkidikes pussalas. Pārbrauciens uz Salonikiem. Apustuļa Pāvila baznīcas apmeklējums, kur glabājas daļa no viņa svētajiem pīšļiem. Tālāk brauciens uz vīriešu klosteri, kas ir dibināts 12. gs. par godu Dievmātes aizmigšanas dienai. Tālāk pārbrauciens uz Veriju. Sv. Verijas Antonija – pilsētas aizbildņa - baznīcas apmeklējums, kur glabājas viņa pīšļi.
Brauciens pie apustuļa Pāvila sprediķošanas vietas (ap. Pāvila Tribīne).
Tālāk seko pārbrauciens uz vietiņu Kastanija un Panagijas baznīcas apmeklējums. Te glabājas brīnumainā Dievmātes svētbilde, ko, pēc nostāstiem, ir rakstījis apustulis Lūka. Pusdienu pārtraukums par saviem līdzekļiem.
Došanās uz Sv. Jāņa Kristītāja klostertipa apmetni, kas atrodas blakus alai, kurā 5 gadu laikā strādāja Svētais Grigorijs Palama. Šajā klosterī tāpat darbojās: Sv. Dionīsijs no Olimpijas, Sv. Afanasijs no Meteoriem, Sv. Feona, Saloniku arhibīskaps, Sv. Antonijs no Verijas un daudzi citi. Klosterī atrodas Sv. Jāņa Kristītāja rokas fragments un svēto Kirila un Mefodija mācekļa Sv. Klemeta no Ohridas galva.
Ievērībai: Klosteru un baznīcu apmeklētājiem jābūt piedienīgi apģērbtiem. Tās nevar būt pludmales vai izaicinošas drēbes. Sievietēm: kleita vai svārki zem ceļa. Nav pieļaujami šorti, T-krekli, bikses, atkailināti pleci. Vīriešiem: krekli ar piedurknēm, bikses. Nav pieļaujami šorti un T-krekli.

Pie navigācijas

Ūdens atrakciju parks „Waterland”

Veids: Izklaides

Ilgums: 1 diena


Brauciens uz „Waterland” ūdens atrakciju parku – lieliska iespēja atpūsties ar visu ģimeni.
Mūsdienīgs ūdens atrakciju parks, 150 tūkstoši kvadrātmetru prieka un jautrības, kas atrodas 8 km attālumā no Salonikiem.
„Ūdens pilsētiņa” ir pilna patīkamu pārsteigumu un izklaides iespēju. Upes, ezeri, baseini ar hidromasāžu un mākslīgajiem viļņiem, ūdens kalniņi, un citas elpu aizraujošas ūdens atrakcijas – prieks bērniem un pieaugušajiem. „Ūdens pilsētiņas” teritorijā jūs varat atrast tenisa kortus, basketbola laukumu, restorānus, kafejnīcas. Jūsu atpūtu dažādos brīvā laika organizatoru grupa, kas rīko visdažādākās šova programmas, dejas un spēles.

Pie navigācijas

Vergina – Olimps – Diona / ”Dievu ieleja”

Veids: Apskates

Ilgums: 1 diena


Šī piesātinātā ekskursijas programma neatstās vienaldzīgu nevienu, kuru interesē antīkā vēsture un Grieķijas mitoloģija. Autobuss pacels jūs diženajā Olimpā, kur 1000 metru augstumā virs jūras jūs dzirdēsiet aizraujošu stāstījumu par grieķu dievu panteonu un izbaudīsiet maģisko Olimpa kalnu grēdas un Egejas jūras skaistumu. Diona – sena maķedoniešu pilsēta, kur atradās Zeva upuru altāris. Arheoloģiskais centrs jūs patīkami pārsteigs: Dēmetras un Izīdas svētnīca, antīkais odeons, romiešu pirtis, vecās pilsētas dzīvojamā daļa, „Dionīsa pils”, labi saglabājušās antīkās ielas. Vergina - pirmā senas Maķedonijas galvaspilsēta, kuru, pēc leģendas, ir dibinājis Karans, iedodot tai nosaukumu Aigas. 1977. gadā Vergina kļuva plaši pazīstama: arheoloģiskajos izrakumos te atrada cara Filipa II. – Maķedonijas Aleksandra tēva - kapenes. Jūs apmeklēsiet ne tikai kapenes, bet arī unikālu muzeju, kur glabājas apbrīnojami arheoloģiskie atradumi.
Tāpat mēs piedāvājam citu ekskursijas variantu, kur Dionas apmeklējuma vietā, Jūs varat nonākt diženā Olimpa debešķīgajā nostūrī – „Dievu ielejā”, kur viss grimst zaļumos, kur šīs apbrīnojamās, aizsargātās vietas flora un fauna apburs mūsu viesus ar savu neparasti daudzveidīgo skaistumu. Jūs būsiet 1000 metru augstumā virs jūras līmeņa, atpūšoties lieliskā parkā, atrodoties divpadsmit Olimpa dievu antīko marmora statuju, dzirkstošu ūdenskritumu un strūklaku, kalnu upes un unikālo ūdenstilpju ar dzīvajām forelēm ielenkumā. Un vēlāk jūs varēsiet izbaudīt īstas „Dievu pusdienas”. Parkā ir kafejnīca un restorāns ar vasaras laukumiņu, kur neticami garšīgā grieķu virtuve neatstās Jūs vienaldzīgus. Vēl jo vairāk, tikai šajā brīnišķīgajā vietā Jums pusdienās pagatavos svaigas zivis (stores gaļu), ko Jūs pats būsiet izzvejojis dīķī.
Kopš 1996.g. Egons Verginā ir iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.

Pie navigācijas

Zemūdens niršana

Veids: Izklaides


Īstiem jūras skaistuma cienītājiem piedāvājam iegrimt jaunajā, zemūdens valstības apbrīnojamajā pasaulē. Jūs pat nevarat iedomāties, cik brīnišķīgi, skaisti un daudzveidīgi ir grieķu jūru dziļumi! Iepazīstieties ar šo pasauli, un tā atstās uz Jums neaizmirstamu iespaidu. Kas jūs sagaida? Jūs neapšaubāmi lieliski un ar baudu pavadīsiet laiku. Jūs izdarīsiet savu pirmo ieelpu zem ūdens un sajutīsiet bezsvara stāvokli. Zemūdens pasaules apbrīnojamās un košās krāsas priecēs jūsu acis, bet par jūsu drošību rūpēsies profesionāls instruktors (PADI), kas atradīsies blakus. Vēl viens solis - un Jūs varēsiet nirt patstāvīgi kopā ar pārinieku! Pēc PADI Scuba Diving kursa iziešanas jūs varat pierakstīties uz Padi Scuba Diver un PADI Open Water Diver kursiem. Kādus kursus jūs neizvēlēsieties, tikai dažas nodarbības šķir Jūs no momenta, kad varēsiet nirt un izzināt zemūdens pasaules noslēpumus tikai pārinieka pavadībā. Zemūdens niršana var kļūt par visas jūsu dzīves aizraušanos un apgūt to nepavisam nav grūti. Iegrimstiet saviļņojošu piedzīvojumu pasaulē!

Pie navigācijas
Sign inRegister
Welocome! Login in to Your Accont
Register for Your Account